AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekršajno pravo

martina_sk

Administrator
možete li navesti pitanja s kolokvija? ja sam čula samo da su pitanja bila postavljena kao pitanja. npr. voziš se u autu i pješak ti izleti na zebru i ti se zabiješ autom u stup - da li si u prekršaju? budem sutra pokušala saznati još pitanja.

Poslala sam mail profesoru. Izvanredni moraju na predavanje 26.11. da bi dobili potpis i tako mogli pristupiti kolokviju.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko imena i kontakt ovih asistenata koji su nam držali predavanje uz profesora Derenčinovića?

Unaprijed hvala
 

martina_sk

Administrator
jučer na predavanju za izvanredne su samo podijelili potpise i rekli da tko nema potpis može ići testirati semestar. što valjda znači da ne možeš više dobiti potpis i polagati ispit nego ga samo platiti 150 kn kod testiranja indeksa na upisima. prozivali su i kolege koji nikako nisu bili na predavanjima. pitanja će biti 5 iz materijalnopravnih, 5 iz postupovnih odredbi, 60 min se piše. u 17 h će biti, eventualno će se promijeniti dvorana o ćemu će biti obavijest. odgovara se s 3-4 rečenice.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jučer na predavanju za izvanredne su samo podijelili potpise i rekli da tko nema potpis može ići testirati semestar. što valjda znači da ne možeš više dobiti potpis i polagati ispit nego ga samo platiti 150 kn kod testiranja indeksa na upisima. prozivali su i kolege koji nikako nisu bili na predavanjima. pitanja će biti 5 iz materijalnopravnih, 5 iz postupovnih odredbi, 60 min se piše. u 17 h će biti, eventualno će se promijeniti dvorana o ćemu će biti obavijest. odgovara se s 3-4 rečenice.
I dovoljno je učiti samo Prekršajni zakon?
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko zna koji dio literature ulazi u drugi kolokvij? Koji clanci prekrsajnog zakona? koliko vidim trebamo znati i nasilje u obitelji, prekrsaje protiv javnog reda i mira i zakon o sigurnosti prometa na cestama? :(
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege redovni koji ste odvalili prvi kolokvij i odslušali detaljnija predavanja ako može pomoć:

što s novčanom kaznom do 2.000 kn koja nije plaćena u roku i nije se mogla prisilno naplatiti?
Jel isto rad za opće dobro tako da svakih započetih 300 kn je dva sata za opće dobro ili dan zatvora al zašto onda posebno isticati u čl.34 st.2 da se kazna iznad 2.000 kn koja se ne plati u roku a i a ne naplati u roku od 2 god od zahtjeva za prisilnu naplatu zamjenjuje radom za opće dobro a ako odbije ili ne izvrši kaznom zatvora?

I jel uopće treba to učiti?

hvala unaprijed
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege redovni koji ste odvalili prvi kolokvij i odslušali detaljnija predavanja ako može pomoć:

što s novčanom kaznom do 2.000 kn koja nije plaćena u roku i nije se mogla prisilno naplatiti?
Jel isto rad za opće dobro tako da svakih započetih 300 kn je dva sata za opće dobro ili dan zatvora al zašto onda posebno isticati u čl.34 st.2 da se kazna iznad 2.000 kn koja se ne plati u roku a i a ne naplati u roku od 2 god od zahtjeva za prisilnu naplatu zamjenjuje radom za opće dobro a ako odbije ili ne izvrši kaznom zatvora?

I jel uopće treba to učiti?

hvala unaprijed
potrebno je, jer zatvor ide tek kad ovaj ne izvrši ili odbije rad za opće dobro
kolegice, vama izvanrednima što vam ulazu u litereturu za drugi kolokvij? znam da vi pišete samo jedan, al nama je u prvom bilo prvih 15 str prekršajnog zakona pa me sada zanima što nas očekuje za drugi :)
 

martina_sk

Administrator
kolegice, vama izvanrednima što vam ulazu u litereturu za drugi kolokvij? znam da vi pišete samo jedan, al nama je u prvom bilo prvih 15 str prekršajnog zakona pa me sada zanima što nas očekuje za drugi
mi pišemo sad u jedinom kolokviju cijeli prekršajni zakon, tj 5 pitanja iz postupovnih odredbi i 5 iz materijalnopravnih.
 

martina_sk

Administrator
Ispit je u 17 u srijedu na tmt14 u dvorani u kojoj smo imali predavanja?
da, jedino su rekli da će se možda mijenjati dvorana ali da će o tome biti obavijest na webu.

Jel netko zna koje imamo vrijeme za tih 10 pitanja?
Koliko su redovni imali za 5 pitanja?

tnx
mislim da su rekli da mi imamo sat vremena, ali nisam sigurna.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da su rekli da mi imamo sat vremena, ali nisam sigurna.[/QUOTE]

Nisu li redovni imali sat vremena za 5 pitanja?
 

martina_sk

Administrator
jučer smo u 17h u dvorani IV pisali jedini kolokvij za izvanredne. imali smo 50 minuta, 6 pitanja s tim da je jedno bilo s 3 potpitanja.
1. vezano za krajnju nuždu (voziš auto i pješak ti nepropisno izleti i da bi ga izbjegao zabiješ se u stup - da li si počinio prekršaj?)
2. tko može biti predstavnik pravne osobe u prekrš. postupku i što ako nije određena?
3. stranac ne plati kaznu u propisanom roku, sud naloži prisilnu naplatu - da li je sud postupio u skladu sa zakonom?
4. koje sve odluke imaju u prekrš. postupku i tko ih donosi
5. primjer vezano za žalbu na kaznu od 700 kn (kome se podnosi, da li okrivljenik ima pravo prisustvovati sjednici kod odlučivanja o žalbi i koje odluke može donesti drugostupanjsko tijelo)
6. ne mogu se sad sjetiti, neka me netko nadopuni



rezultati kolokvija za izvanredne dolje u repozitoriju! http://www.pravo.unizg.hr/KP/prekrsajno_pravo čestitke kolegama :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks