AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekršajno pravo

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
:thinking:
kakvo nadobudno kretanje od strane profesora..
ako ta nadobudnost bude i kod obvezne literature na gine nam svih onih 700 stranica Josipovićevog komentara prekršajnog zakona koji je i naveden kao obvezna literatura.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobro došli na katedru za kazneno pravo!
Ovo će biti vrlo, vrlo interesantan ispit!
 

martina_sk

Administrator
koliko sam vidjela na pravokutinku, sva tri profesora koja su navedena u izvedbenom planu su dosta dobro ocjenjena, neki i super.

druga knjiga ima 212 str., a josipovićeva skoro 800. nadam se da će to smanjiti.

ali ono bitno je da znam samo jednu curu koja je lokalni model odabrala, tako da vjerujem da će nekoga morati i prebaciti ako bude premalo ljudi na lokalnom. vidjet ćemo. a predavanja već počinju :D

predavanja za redovne su obvezna, imaju kolokvij, a lit su neki zakoni i prezentacije, a knjigu samo treba pročitati. nadam se da će netko od redovnih napisati detaljnije. sigurno ćemo znati više nakon predavanja za izvanredne.

nadala sam se da lit neće biti veća od 200-300 str kako je i na ostalim predmetima smjera. možda samo po prezentacijama budu pitali :)
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas smo imali uvodno predavanje za izvanredne u 17 sati.
imati ćemo još 2 predavanja od po cca 2 sata, od 17,15- cca 19,15.
nakon toga možemo izaći na kolokvij koji će se održati 19.11. i taj kolokvij je zamjena za ispit, dakle ukoliko ga položimo(samo je 1), oslobođeni smo obaveze izlaska na ispit na redovnim rokovima već ispit samo moramo prijaviti na redovnom roku i to je to. ocjena nam se čuva do sljedeće akademske godine.
od literature se spominjala knjiga prekršajno pravo(lukšić) i prekršajni zakon.
koliko će nam toga trebati za kolokvij(tj ispit) vidjeti ćemo na predavanjima, nadamo se ne previše.:)
 

martina_sk

Administrator
prof derenčinović mi je odg da izvanredni studenti koji nisu bili na prvom predavanju mogu izaći na kolokvij ako prisustvuju ostalim predavanjima.
 

martina_sk

Administrator
jučer smo glasovanjem odlučili da će kolokvij ipak biti 17.12. jer je prof zaključio da nam je ipak premalo vremena do 19.11. ili kad je ono trebao biti.
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
u faxcopy sad imaju knjigu Gluščić-Veić, Prekršajno pravo - opći dio, Zagreb, Narodne novine, 2013.
Koliko se sjećam da su asistenti na prvom predavanju rekli da nam u pravilu ta knjiga neće trebati za učenje. Za polaganje kolokvija/ispita dovoljan je zakon i prezentacije.
Čak su naglasili da predavanja neće pratiti knjigu..
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko se sjećam da su asistenti na prvom predavanju rekli da nam u pravilu ta knjiga neće trebati za učenje. Za polaganje kolokvija/ispita dovoljan je zakon i prezentacije.
Čak su naglasili da predavanja neće pratiti knjigu..
Tako je, a u prezentaciji je sami zakon
 

martina_sk

Administrator
Koliko se sjećam da su asistenti na prvom predavanju rekli da nam u pravilu ta knjiga neće trebati za učenje. Za polaganje kolokvija/ispita dovoljan je zakon i prezentacije.
Čak su naglasili da predavanja neće pratiti knjigu..
meni je kolegica rekla da su na predavanju rekli da redovni ne moraju knjigu učiti ali izvanredni trebaju. ako to što kažeš vrijedi i za izvanredne onda super :)
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni je kolegica rekla da su na predavanju rekli da redovni ne moraju knjigu učiti ali izvanredni trebaju. ako to što kažeš vrijedi i za izvanredne onda super :)
Da, ja sam izvanredni i bila sam na svim predavanjima do sada. Tako da sam cula na svoje usi :D
Mislim, nisu rekli da je na odmet, ako netko želi, neka na uči tu knjigu. Ali uglavnom za kolokvij za izvanredne koji obuhvaća cijelo gradivo dovoljan je zakon i prezentacije.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, ja sam izvanredni i bila sam na svim predavanjima do sada. Tako da sam cula na svoje usi :D
Mislim, nisu rekli da je na odmet, ako netko želi, neka na uči tu knjigu. Ali uglavnom za kolokvij za izvanredne koji obuhvaća cijelo gradivo dovoljan je zakon i prezentacije.
Istina...pa ne smije biti razlike u ukupnoj literaturi između redovnih i izvanrednih!
 

martina_sk

Administrator
rekao je danas asistet da pošto knjiga prati zakon, potreban je zapravo samo prekršajni zakon. nije znao točno reći da li trebamo još koji zakon naučiti, mora se konzultirati s profesorom. izvanredni će vjerojatno imati 10 pitanja na kolokviju, a redovni 5 pošto dva pišu.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice, kad saznaš nešto više javi jer mi redovni blagog pojma nemamo što bi trebalo biti u kolokviju.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks