AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo socijalne sigurnosti

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam bila na tom ispitu u 11 mj. Uglavnom, čula sam za Vukorepu da je najbolja a odgovarala sam kod Jelčićke. Pitanja su mi bila mirovinski staž,dječji doplatak i temelji za priznavanje prava radi privremene nesposobnosti za rad. Pitanja koja sam još zapisala bila su: prava po osnovu nezaposlenosti,korisnici prava na dječji doplatak,mir-invalidsko osiguranje,opća mir. formula,mirovinsko u RH-stupovi (razlike), prof. bolesti i njihov značaj u zdravstv. osiguranju, postupak za priznavanje prava iz mir-inv. osig., ozljeda na radu-značaj u invalid.osig.,određivanje osnovice i visine novč. naknade radi privremene spriječenosti za rad, pravo na mir. osig. privremeno nezaposlene osobe, određivanje visine obiteljske mirovine, novč.naknada radi privremene spriječenosti za rad nakon prekida radnog odnosa.
Nadam se da sam bar malo pomogla. Sretno!
 

anna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, da li uopće asistenti i dalje ispituju ovaj predmet? Čula sam da kod nas na faksu asistenti više ne ispituju, nego je samo Jelčićka!! Zna li itko šta o tome-please! Mene nje prpa... asistenti su med i mlijeko kakva je ona...
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
inače i Gotovac ispituje,ali na izbornom ne traži baš...kod Jelčićke moraš samo samouvjereno i pristojno,ona je ko pas-namiriše strah:))
 

zan1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel ima tko kakva pitanja iz socijalne sigurnosti?
ja sam cuo da kao izborni predmet 3 godine; najbolji Viktor jer ne pita navodno; nego podijeli dvojkice u indeks!
 

sendy1104

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi ljudi, moj savjet, sa Jelčićkom se nemojte igrati-i ako niste učili-nemojte ići pred nju. Ja sam u petak konačno položila izborni; od 3.-eg puta, što je žalosno, s obzirom da sam radno i socijalno kod nje dala od prve sa vrlodobrim.
Dobro naučiti postupke za priznavanje prava ( i u zdravstvenom i u mirovinskom osiguranju), prava za vrijeme nezaposlenosti, meni je postavila sljedeća pitanja:1. profesionalne bolesti i njihov značaj u mirov.-invalid. osiguranju, 2. što se događa sa novčanom naknadom za vrijeme privremene spriječ. za rad nakon prestanka radnog odnosa. 3.korisnici prava dječjeg doplatka. sve u svemu, ovaj sam put dobro prošla... al žena je-no coment.ne preskačite niti jedan zakon, jer ja sam 2.put išla s vjerom da nikad ne pita zakon o socijalnoj skrbi-pa sam eto ja bila iznimka koja potvrđuje pravilo. Sretno svima. Kaj se tiče <Gotovca, komentari su istiniti, al kaj kad je ona u zadnje vrijeme zaposjela sve rokove, tko zna jel on uopće na kojem.. Sve u svemu, žena mi je priskrbila čir na želucu-predzadnji ispit do diplome, al zato sretno Vama, bila Vam iskustva bolja od mojih.:happy:
 

Iva14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi, jel mi može netko pomoći i odgovoriti na ova pitanja: 1. mirovinsko- invalidsko osiguranje 2. opća mirovinska formula 3. mirovinsko osiguranje u RH razlike stupovi 4. profesionalne bolesti i njihov značaj u zdravstvenom osiguranju 5. ozljeda na radu značaj u invalidskom osiguranju 6. profesionalne bolesti u mirovinsko- invalidskom osiguranju tnx
 

sendy1104

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi, jel mi može netko pomoći i odgovoriti na ova pitanja: 1. mirovinsko- invalidsko osiguranje 2. opća mirovinska formula 3. mirovinsko osiguranje u RH razlike stupovi 4. profesionalne bolesti i njihov značaj u zdravstvenom osiguranju 5. ozljeda na radu značaj u invalidskom osiguranju 6. profesionalne bolesti u mirovinsko- invalidskom osiguranju tnx
Hej, da se ne ponavlja ista tematika-mislim da ti je najbolje otići na temu radno i socijalno, tamo ćeš naći sigurno odgovore na svoja pitanja.Sretno na ispitu!
 

Iva14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej, sretno svima u srijedu na ispitu!
moja pitanja su bila 1.članovi obitelji osiguranika u dugoročnom osiguranju(mirovinsko), 2.dječji doplatak, 3.prava za vrijeme nezaposlenosti i novčana naknada
 

iva5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim pomoĆ ja sam izvanredni student po starom programu
izborni predmet izmeĐu ostalog mi je pravo socijalne sigurnosti
pa me zanima literatura za navedeni predmet
po Čemu uČite za polaganje ovog ispita ???
 

Iva14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
literatura za ovaj ispit: zakon o mirovinskom osiguranju, zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju, zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti, zakom o doplatku za djecu i zakon o socijalnoj skrbi(zakon o ss rijetko pita uglavnom tko su korisnici socijalne skrbi). Isprintaj iz skriptarnice dijelove skripte koji se odnose na ove zakone(skripta iz radnog i socijalnog prava) i na stranici katedre radnog prava imaš sve pročišćene tekstove. i prolistaj malo postove stalno vrti ista pitanja. sretno
 

anna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej, sretno svima u srijedu na ispitu!
moja pitanja su bila 1.članovi obitelji osiguranika u dugoročnom osiguranju(mirovinsko), 2.dječji doplatak, 3.prava za vrijeme nezaposlenosti i novčana naknada

Molim te javi da li su bili i asistenti na ispitu ili samo Jelčićka?
 

iva5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
literatura za ovaj ispit: Zakon o mirovinskom osiguranju, zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju, zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti, zakom o doplatku za djecu i zakon o socijalnoj skrbi(zakon o ss rijetko pita uglavnom tko su korisnici socijalne skrbi). Isprintaj iz skriptarnice dijelove skripte koji se odnose na ove zakone(skripta iz radnog i socijalnog prava) i na stranici katedre radnog prava imaš sve pročišćene tekstove. I prolistaj malo postove stalno vrti ista pitanja. Sretno
zahvaljujem na iscrpnom odgovoru
 

dborov 50

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li kod Prava socijalne sigurnosti pomoći skripta sa predavanja prof.Jelčić kombinirana sa literaturom iz skriptarnice?
 

ilana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kod Jelčićke samo prolaze njena predavanja ali s obzirom da na ovaj izborni izlazim treći put iz iskustva znam da znanje nije presudno jer ja sam prvi put učila iz zakona pa mi je rekla da tako ne mogu proći.ovaj ispit mi je noćna mora. a tko bi rekao da će se izborni ovako zakomplicirati?ali na ovom roku nema Jelčićke, pa ekipa sretno...:wink5:
 

anna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi molim vas ako ne netko vio sad na roku, neka javi kaj su pitali.
Hvala unaprijed svima!
 

Sani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo, ja danas odgovarala kod Vukorepe.
Pitala me: -obiteljsku mirovinu,
-da li osoba može raditi i biti u mirovini, ako može-kojoj
 

jabuka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam također odgovarala kod Vukorepe u petak. Pitanja su bila:
-osnovna mirovina,
- prava prema zakonu o socijalnoj skrbi
- bolovanje, stope, kad je 100 %.
Nije bilo ništa strašno. Postavlja i potpitanja tako da je ispit ugodno prošao.
 

anna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo, ja danas odgovarala kod Vukorepe.
Pitala me: -obiteljsku mirovinu,
-da li osoba može raditi i biti u mirovini, ako može-kojoj


Jesi prošla? Koliko vas je bilo na ispitu? jel netko pao? :confused2:
 

Sani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jesam, prošla sam.
Bilo nas je 6 il 7, nisam sigurna.
Ja sam odgovarala 3. i do tad su svi prošli,a za dalje ne znam jer sam otišla.
 

zan1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je tko bio na sada na ovom roku na ispitu da napise pitanja i tko je ispitivao

Kako je bilo kod gotovca na ispitu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks