AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo socijalne sigurnosti

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav dragi ljudi!Na moju veliku žalost, ova je tema nepravedno zapostavljena, iako ne kužim zašto, jer znam da vas ima puno koji ste sigurno bili prisiljeni pri upisu uzeti upravo ovaj izborni, kao ja...Time smo postali odabrani narod.Ono što mene zanima jest, da li se nitko u vezi ove teme ne javlja zato što se uopće ne zamarate,jer je tako lagan,ili je toliko zariban da ne želite trošiti svoje živce još i na to, uz sve ostalo...Da skratim, namjeravam ga spremati tokom 12.mjeseca za 8.01., pa bi svaka pomoć dobrodošla jer zakona je kao žbunja, a ne vjerujem da ne postoje stvari koje treba više učiti, i one koje treba manje.S druge strane imam i postupovno koje zahtjeva po mpjoj slobodnoj ocjeni više spremanja, naspram jednog izbornog!ili sam u krivu?ne bi li izborni trebali biti tu da nam ipak malo olakšaju život?!Unaprijed hvala svima koji ćete biti raspoloženi za ovu temu!:worshippy:
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Pravo Socijalne Sigurnosti-tko su sretnici

bok sandy!evo nisi jedina koja je bila prisiljena uzeti ovaj predmet kao izborni...
ne mogu ti pomoći šta se tiče ispita,jer ja još čistim 2. godinu..ali ako si prošla radno,proć ćeš i ovo!sretno i javi kako je prošlo!
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eh,da je to tako lako...radno,soc. i služb. sam dala 6.10.2006.-kod Jelčićke od prve i to sa 4.AAALI!!!!!bitna stavka je ta da sam znala da je ispit zmajevski i spremala sam ga cca;1,5 mjesec.i to čistog strebanjapa kaj me to čeka sa IZBORNIM???!!!pa ak je tak, bolje da si odmah ispalim metak u čelenku!ajme...Pozdrav svima koliko vas ima!:rofl:
 

atlantida

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa zar stvarno nitko ne sprema ovaj ispit? Mene zanima potrebna literatura, budući da zbog posla i ne stignem na faks. Da li i dalje vrijedi pravilo bubanja silnih zakona ili postoji kakva knjiga? Tko trenutno ispituje? Stvarno je prošlo jakkkooo puno od mog polaganja radnog tako da i nisam u toku s promjenama na toj katedri.
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila na predavanjima prošle godine i prošli smo zakon o mirovinskom i zakon o zdravstvenom. Znači literatura kao i za Radno. Najvažnije je to naučiti dobro_Ostale zakone malo proučiš da ipak znaš nešto i o njima reći.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eto, tak sam si nekak i ja mislila...ipak su to 2 vrlo važna zakona i mislim da se ispit bazira na njima.takodjer, ono što znam jest da se voli pitat mirovinske stupove pa to dobro naučiti.Još kad bi se netko javio tko je prošao ili bar bio na ispitu, pa da čujemo dojmove...eh, to bi bilo super!Pozdrav ljudi!:D
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja Jelčićku čuvam za zadnji ispit, i skoro će me dočekati pa bi isto voljela čuti iskustva nekoga tko je prošao. Čula sam samo jedno iskustvo, cura je rekla da je prvo gledala ocjenu koju je dobila iz radnog i na kraju joj je isto toliko dala i iz izbornog. Ne mora biti pravilo. Ipak, najviše me zanima literatura jer to se svako malo mijenja nešto, i ne znam koliko je bitan Zakon o pravima branitelja i Zakon o socijalnoj skrbi jer to mi je nekak najgore za učiti i najradije bi preskočila :confused:
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako je stvarno tak, onda bi bilo super...(kaj se tiče Jelčićke), ne znam dragi ljudi, al čini mi se da ću biti pokusni kunić jer idem idući tjedan; 07.01.-11.01. pa, kaj se mora nije teško... javim dojmove!:confused:
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa sretno onda našem "pokusnom kuniću", znam kak je, trema, nemaš nikakve savjete i slično, ali probaj zapamtiti neka pitanja za nas patnike koji slijedimo nakon tebe. I zanima me isto na kojim rokovima će biti Jelčićka a kad je nema? Oni asistenti su još gori od nje, bila sam na radnom kod onog muškog ne znam sad kak se zove, uglavnom izmišljao je takva pitanja da je to strahota i ne želim kod njih dolaziti opet.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala, nadam se da će biti sve ok, na redu sam tek u petak u 16.00.kaj se tiče asistenata, slažem se, kad sam prvi put izlazila na radno, bila sam kod Grgurev, i pala.zatim kod Jelčićke, koju kak ti nazivaju zmajem i dobila 4. pa di je tu onda logika?!uglavnom, stojim iza riječi, javim dojmove!:)
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eto ljudi, kao što sam obećala, javljam dojmove. Bila jučer na ispitu i pljusnula kao kruškica!:rolleyes:kaj da vam velim-ispit nije ništa lakši zato što je izborni, Jelčićka nemilosrdna kao i na radnom, i bez mukice nema prolaza. Zato se dobro spremite kao da izlazite na radno; naravno bez zakona o radu i sl. Ne znam za druge, ali još jedan kolega pao, tak da nisam jedina...Samo hrabro, dobro se spremite i u boj!haha!:luxhello:
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
S@ndy, koje si sve zakone ucila? ja planiram ić u 2.mjesecu na taj ispit, a vidim da se opet nešto mijenjalo. Znam da je važno mirovinsko i zdravstveno, ali ovi zakoni o braniteljima, socijalnoj sigurnosti, doplatku - jel pitaju i to???
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moram priznati da sam se bazirala na ove "glavne" zakone, mirovinsko i zdravstveno, treba dobro naučiti ova prava toč. prestacije za vrijeme nezaposlenosti i prava pri posredovanju pri zapošljavanju, koliko vidim nije se ispitivalo zakon o braniteljima ni ovaj o socijalnoj skrbi uopće ali opet; ne bih htjela biti kriva...dobro naučite mirovinske stupove!;)
Kaj se tiče cjelokupne literature, najbolje je otići na katedru za radno i socijalno, mogu se skinuti pročišćeni tekstovi, točno navedeno od kojeg do kojeg članka, jer toga ima ko' žbunja...katastrofa...pozdrav svima!:luxhello:
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala ti na odgovoru!!!!Ovo pitanje - prava pri posredovanju pri zapošljavanju, kaj ne spada to pod radno, koliko me pamćenje služi???
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To je Zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti, i nažalost, spada i pod izborni predmet. Ali ne moramo učiti sve nego samo čl, 4-15, 11 i 30-65, tako je barem bilo prije, ne znam dal se šta tu mijenjalo. J
oj, ne mogu vjerovati da je baba ista kao i s radnim...mislim, znala sam ja to ali sam se nadala drugačijem! Rokovi su strašni, sad u 2. mj. mislim na postupovno i da to riješim na babu mogu 1.4. I ako padnem, a lako je moguće, nema ispita do 6. mj, ajme...Prođe mi cijela godina i ja kao da ništa nisam ni napravila...
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Skoro diploma, kad čitam tvoje riječi, ne mogu vjerovati-kao da čitam knjigu svog života...vjeruj mi nije samo tebi tako,znam, slaba je to utjeha, ali eto!:D
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da javim dojmove...Danas sam položila socijalno sa 3. Bila sam kod Grgurev i profesorica je super. Definitivno je puno bolje odgovarati kod asistenata jer je opuštena atmosfera, a to barem meni puno znači. Izdiktira 3 pitanja, pripremiš koncept i ako i neznaš jedno pitanje postavi ti neko drugo. Čak je nekima poklanjala trojke zato što su izabrali taj izborni predmet ali nemojte se držati samo za to. Pita zdravstveno, mirovinsko, socijalnu skrb, doplatak za djecu, prava za vrijeme nezaposlenosti. Jedino ovaj zakon o braniteljima nije pitala.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks