AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo socijalne sigurnosti

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi, jel može netko napisat još kojih par pitanja što pita prof. Jelčić, ovaj ispit je groza.
I dal treba znati one zakone o mir.fondovima i mirovinskim društvima, dal to isto pita?

Hvala i sretno, ja ću doć na ispit al još ne znam dal ću odgovarat, sve mi je tak zbrkano.
Sretno!
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sorry, al ja ti neću biti od neke pomoći.pitanja iskreno ne pamtim, ali u 1. mjesecu kad sam bila kod prof. Jelčić moja su pitanja bila:što obuhvaća pravo na zdravsvenu zaštitu, prava na osnovi tjelesnog oštećenja, prava prema zakonu o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti.kaj se tiče tvoje zbrkanosti; osjećaj je obostran,ja imam feeling da taj ispit neću nikada rasturati do kraja, pa zato, moj savjet je da probaš- nemaš kaj izgubiti!ako se odlučiš za ovu soluciju-GOOD LUCK!:cheer:
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joj, i meni je totalna zbrka u glavi, mislim kak da čovjek nauči 7 zakona napamet? Naravno da će se nešto pomiješati... Ali kak s@ndy kaže, vrijedi probati. Najgore šta mi se može dogoditi je da me sruši i izvrijeđa, ili u boljoj verziji samo sruši, a mislim da to mogu preživjeti. Pa bilo je i gorih stvari, sjetite se samo financiranja i one debele knjige...a evo svi smo to nekak prošli.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što jest jest!ak nas sutra ne pusti, dižemo seljačku bunu!!!hahaha!:tongue2:još jednom, sretno svima, jer kako kaže Goge Bjondina;"bolje se rodit bez one stvari, nego bez sriće!"P.S. kamo ide ovaj svijet kad Zagorka citira Dalmatinku...
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ljudi, kak je prošlo? Meni je drago da nisam odustala, iako je bilo blizu. Jupi jupi jeeeeeeeeeee, prošla sam!!! :yahoo:
Pitanja: 1. Temelji za priznavanje prava na novčanu naknadu radi privremene nesposobnosti za rad
2. Opća mirovinska formula (tu sam joj samo izrecitirala formulu i onda me je pitala aktualnu vrijednost mirovine)
3. Profesionalne bolesti i njihov značaj u zdravstvenom osiguranju
Na zadnjem pitanju sam se malo zaplela ali srećom, nije se odlučila na to da me gnjavi i dala mi je trojkicu!
I to je to, sretno svima koji će ubuduće polagati, ja sam svoje riješila.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i još jedan...PAD. imam osjećaj da ću s ovog faksa izaći kao mentalni bolesnik...kad daš sve ove grozote od ispita, onda te je.. na izbornima, ostanu 2 do kraja i ta je.. 2 ne možeš dat!Drago mi je zbog vas prolaznika, a s druge strane žalim sebe.Ma, bit će bolje-u nadi je spas!:thumbsdown:
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dosada ih nitko nije ni spomenuo, ali ja imam iskustva da me pita sve, toč. kao da mi na čelu piše kaj ne znam, tak da najbolje je proći sve. ziher je ziher.
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ljudi, zanima me jel netko zna dali je točno da prof. Jelčić nema u 7.mj ili su to samo nagađanja.
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
e ljudi jel ima neki raspored tko koji rok ispituje, npr. u 9.mj. je bio na roku Gotovac, pa u 2.mj Gregurev, jel onda sada Vukorepa ili to nema veze kod njih?
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi javite dojmove s ovih rokova za nas koji izlazimo u devetom...tnx
Gotovac je na izbornom zakon, najbolji od asistenata, dok je na radnom u rangu sa Jelčićkom.Postavi jedno do najviše dva pitanja, obično pita dali radiš i onda npr. tko ti uplaćuje mirovinsko, jel bi uplaćivao u 2. ili 3. stup, zašto, dali si možeš uplaćivati dobrovoljno zdr. osig., participacija...uglavnom nekaj iz života,u pravilu prolaziš skoro bez ikakvog znanja i učenja. Danas je bilo 10 ljudi sve ih pozove unutra i svakome da 2 bez obzira na odgovor, nisam primjetila da daje veće ocjene, ali zato ne moraš ništa znati, pročitaj tek toliko zakone, samo da se malo podsjetiš kako to "izgleda", jer njemu ti je jakooo važan glavni predmet dok izborni smatra formalnošću.
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel neko može staviti popis zakona koje trebamo učiti,neće mi otvoriti stranicu od katedre ;))

Uspjela sam naći literaturu al ju nikako nemogu skopirati ovdje,ima puno grešaka,ne kužim zašto :(
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav ljudi!jel bi netko možda sad u 9. mjesecu?nitko ništa ne komentira, jel bilo prolaza, tko je uopće bio na roku kao ispitivač?
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bila je Vera,ali nisam bila slušat...ja planiram izaći ili sad na dekanskom ili u 11.mj.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks