AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo socijalne sigurnosti

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam jučer dala građansko idem sad na drugi rok u drugom mjesecu na pravo socijalne sigurnosti, idem iskoristiti priliku dok nema prof. jelčić tako da ne moram ići u 4 mjesecu kod nje. Frendica mi je baš u pon prošla kod asistentice grgurev i veli da je super
 

biljana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ptanja sa zadnjeg roka;koje su komponente vazne za izracun starosne mirovine,naknada place tijekom rodiljnog dopusta,tko su korisnici prava iz sustava socij.skrbi,uvjeti za prof.rehabilitaciju,do kad dijete ima pravo koristiti doplatak za djecu,zahtjev za tj.ostecenje,prava nezaposlenih osoba,obiteljska mirovina,prava zaposlenih na novc.naknadu,osnovna mirovina,pridodani staz,pravo nezaposl.osobe na mirovin.osiguranje,korisnici prava na doplatak za djecu,naknada place prema zdravst.osig za vrijeme nezaposlenosti...
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo da javim dojmove sa ispita za sve koji ovaj predmet imaju kao izborni; bila sam kod prof. grgurev i sve pozitivno, ako hoćete moj savjet ako imate vremena čekati idite kod asistenata zato sam i ja sad izlazila da izbjegnem 4. mj i prof. jelčić, mislim sigurna sam da se i kod nje može proći (prošla sam ja radno kod nje, makar iz 3. puta) ali mislim da svi jako dobro znamo njen način ispitivanja,profa je super, pitanja lagana, pitala me je prava nezaposlenih, korisnici socijalne skrbi i prava socijalne skrbi i korisnici doplatka za djecu.
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ćao, ljudi, ne znam, možda je netko već napisao al jel bi vam bio problem reći koja je konkretno literatura za pravo socijalne sigurnosti. ne znam, razmišljam si koji mi je bolji izborni predmet za 4 mjesec, to ili zemljišno knjižno pa gledam kaj da učim dok još imam vremena razmišljati..:wink5:
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ćao, ljudi, ne znam, možda je netko već napisao al jel bi vam bio problem reći koja je konkretno literatura za pravo socijalne sigurnosti. ne znam, razmišljam si koji mi je bolji izborni predmet za 4 mjesec, to ili zemljišno knjižno pa gledam kaj da učim dok još imam vremena razmišljati..:wink5:
evo literatura je:1.zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti
čl.4-5,11,30-65
2.zakon o mirovinskom osiguranju
3.zakon o obveznim i dobrovoljnim mir.fondovima
čl.1-7,34-59,79-121
4.zakon o mir.osig.društvima i isplati mirovina na temelju individualne kapitalizirane štednje
čl.1-5,20-21,28-56,92-95
5.zakon o obveznom zdravs.osig.
čl.1-71,84-117
6.zakon o dobrovoljnom zdravs.osig.
čl.1-34
7.zakon o zdrav.osig.zaštite zdravlja na radu
čl.1-43
8.zakon o doplatku za djecu
čl.1-33
9.zakon o soc.skrbi
čl.1-78
 

tanjac1207

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svatko tko je izabrao ovaj predmet kao izborni nije pogriješio, naravno mora se znat, ali nije uopće strašno. Naravno to se odnosi na ispite kod asistenata, ja sam položila kod prof. Grgurev jako opuštena i korektna osoba, postavi 3 pitanja, imaš vremena za koncept i super. Sretno svima!!
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, i ja bi pričekala da idem kod asistenata rađe nego kod jelčić, al ako je ona u 4 mjesecu, jel to znači da su u 6 il 7 mjesecu asistenti?
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, i ja bi pričekala da idem kod asistenata rađe nego kod jelčić, al ako je ona u 4 mjesecu, jel to znači da su u 6 il 7 mjesecu asistenti?
u 6 mjesecu je još prof. Jelčić, a u 7 je nema kao ni u 9 mj.
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je ovo zadnji ispit i baš mi se ne čeka do 6. mj, ionako već predugo studiram...prisiljena sam ići kod Jelčićke u 4. mj, pa kak bude, bude... Jel ima još hrabrih da podijele istu sudbinu sa mnom?
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bez brige Skoro Diploma, ima nas još u istome sosu!Ja sam bila u 1. mjesecu, Jelčićka me rušila, onda sam se prebacila na postupovno da spremim za 2. mjesec, njega sam riješila, i ne mogu vjerovati da sad kad OPET izlazim na socijalno- da me opet čeka gđa Jelčić...Piše cura na podfurumu za radno i socijalno, da je navodno Gotovac rekao da su asistenti i u 4. mjesecu, iako to inače nije pravilo. Tko bi znao, ne volim se igrati pokvarenog telefona, jer rekla-kazala najčešće nije točno...Ali u nadi je spas!Sretno!
P.S. kak spremaš ispit, jel neke stvari proučavaš malo bolje, neke malo manje, ili...?
Pozdrav i sretno!Nadam se da će nam se posrećiti!:happy:
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja se nadam da će nam se posrećiti, pokušavam skupiti sav optimizam za učenje jer da samo i pomislim kak će me baba rušiti mislim da se ne bi mogla sabrati i zapamtiti nešto.

Učim po zakonima, a dopuna za mirovinsko mi je sa stranice Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje - Dobro došli, lijepo je sve na jednom mjestu složeno za svaku vrstu mirovine pa ne moram kopati po zakonu. Pogledaj ako već nisi. Odlučila sam jedino da ne učim branitelje, ne znam dal je to dobra odluka? I kakvo je to sad zdravstveno osiguranje zaštite na radu, jel moramo stvarno i to? Bolje da barem pogledam, za svaki slučaj!
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kaj se tiče branitelja, nadam se da nisu na tapeti-bar dosad nisu bili, koliko čujem komentare...ovo ti je ok kaj se tiče stranica hzmo-a, ali pripazi, nisu baš redoviti kod osvježivanja stranica, ne znam kak je sad, ali u 1. mjesecu kad sam bila na ispitu, skužila sam da sam s njihove stranice skinule krive faktore, toč. važeće po starom zakonu. zato pazi!:wink5:sretno!
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zapela sam malo sa Zakonom o soc. skrbi. Sva prava su mi totalna "kaša", osim statusa roditelja njegovatelja. Uvjeti za sve su slični, uvijek neko oštećenje, mentalno, tjelesno, ovako, onako...koliko je to bitno, jel ona pita ta prava u detalje ili je dosta samo nabrojati? Znam da bi trebala to naučiti, ali tako mi se ne da... :confused2:
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskreno, mislim da ja to ne bum ni stigla, a i kad ga vidim-smrači mi se...:crazy:

Može li, molim vas netko napisati kad je idući tjedan ispit, tko ispituje i gdje.Ja sam jučer bila na faksu i liste još nije bilo.Bila bih vam jako zahvalna, ako se nađe dobra duša!unaprijed hvala!
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit je u četvrtak, u 14.oo, dvorana 3. Ispituje Jelčićka. Dobra vijest, ili loša, kak se uzme...na nju sam barem navikla pa znam šta mogu očekivati. Nadam se da ne bude puno ljudi jer kad vidim punu dvoranu...znam da će i baba biti nervozna. Ima ih 60 na popisu za radno a nas samo 12, nadam se da će odustat ljudi da nas bude što manje. Joj, kak sam zločesta :tongue2:
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moje je geslo;nadaj se najboljem, očekuj najgore!ali ovaj put neću biti pesimistična i nadat ću se da će nam se posrećiti!Hvala na informacijama i sretno!:laughing:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks