AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
još nešto.. jel može netko nešto reći o ispitivanju prof. Arbutine? koliko dugo ispituje, i kako se ulazi kod njega? po abecedi ili proziva?
 

Ivana.nana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prof. Arbutina prvo proziva sve koji su se prijavili na ispit... onda se ulazi po abecedi, ali samo oni koji su bili prisutni dok je prozivao u pocetku (ja sam bila negdje 10. na popisu, al sam usla 2. jer se nitko prije mene nije pojavio kad je on prozivao)..ulazi po jedna osoba.. ispituje negdje 20ak min...
 

ellla

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej! molim da mi netko pomogne. što treba odgovoriti na pitanje "tko su tuzemni i inozemni obveznici i koja je razlika?" ako netko zna odgovor bila bi mu zahvalna da napiše
 

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tuzemni obveznik je osoba koja ima prebivalište ili uobičajeno boravište u
tuzemstvu ili je zaposlena u državnoj službi RH i po toj osnovi prima plaću.
Inozemni obveznik je osoba koja u našoj zemlji nema prebivalište ili uobičajeno
boravište, ali u RH ostvaruje dohodak koji podliježe oporezivanju.
 

angie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li netko koja je razlika između porezno-pravnog i porezno-dužničkog odnosa? nisam sigurna što točno treba odgovoriti na to pitanje... :unsure:
 

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Porezno-pravni odnos je odnos između POREZNOG TIJELA I POREZNOG OBVEZNIKA koji OBUHVAĆA njihova prava i obveze u poreznom postupku.
Porezno-dužnički odnos je dio porezno-pravnog odnosa u kojem sudionici porezno - dužničkog odnosa (porezno tijelo, porezni dužnik i porezni jamac) OSTVARUJU svoja prava i obveze.

različiti su sudionici i u prvom odnosu obuhvaćena su prava i obveze,a u drugom odnosu se ta prava i obveze ostvaruju.

...valjda,tak sam ja to sebi objasnio :D
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja mislim da je razlika u tome što je objekt porezno-dužničkog odnosa imovinsko pravni zahtjev... porezno-dužnički odnos razlikuje se od porezno -pravnog odnosa po tome što se porezno-dužnički odnos sastoji samo od materijalnog dijela, tj. novčane činidbe...
nek me netko ispravi ako griješim...
 

Monikaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Porezno pravni odnos je pravno uređen, privremen, odnos neravnopravnosti koji se sastoji od 2 sastavnice: 1. formalne (obuhvaća prava i obveze koji se odnose na njegova oba sudionika), 2. materijalne (obuhvaća odnose koji se temelje na porezno-dužničkom odnosu, objekt tih odnosa je novčana činidba).
Porezno-dužnički odnos je dio porezno-pravnog odnosa i objekt mu je imovinsko-pravni zahtjev. Razlikuje se od porezno-pravnog odnosa po: obujmu pojma i sadržaju pojma.
Ovako meni piše u bilježnici pa sad ne znam, vidim da se neke stvari malo razilaze :confused2: :confused2: :confused2:
 

Monikaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
iskustva kod prof. Arbutine danas?
bio je bolje volje nego prošli put, dosta nas je prošlo,

pitanja: obustava i odgoda ovrhe, upravni spor, žalba-sve, razlozi ništavosti, što može por.obveznik napraviti ako nije zadovoljan provedenim inspekcijskim nadzorom, porezna uprava, ovršna i vjerodostojna isprava, mene je također pitao kada će drugostupanjsko tijelo odlučiti u korist tužitelja ...
 

Jaymoon

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
razlika između ovršne i vjerodostojne isprave???
molim vas za pomoć kolege!
i savjet ako netko može dat,kako se postaviti kod prof.tereze?
 

angie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
razlika između ovršne i vjerodostojne isprave???
molim vas za pomoć kolege!
i savjet ako netko može dat,kako se postaviti kod prof.tereze?
profesorica je stvarno odlična, da ti vremena da se prisjetiš i nije nervozna tako da se ne moraš ničega bojat.
ovo pitanje je mene zadnji put pitala i nisam znala, ugl. odgovor imaš u opz-u i tamo piše da je razlika u tome što se protiv rješenja donesenog na temelju ovršne isprave može podnijeti žalba, a protiv rješenja donesenog na temelju vjerodostojne isprave može se podnijeti prigovor ! obadvoje se podnosi u roku 8 dana od dana dostave riješenja.
 

sara90

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko kak da dođem do knjige? Trebam sam kopiju...
jel se moze doc u kopiraonicu i reći da mi kopiraju samo neke djelove knjige?!
 

repica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko kak da dođem do knjige? Trebam sam kopiju...
jel se moze doc u kopiraonicu i reći da mi kopiraju samo neke djelove knjige?!
imaš u kopiraoni cijelu knjigu (ovu novu koja je sad izašla) za 30kn, nemoj se zeznut ko ja i kupit orginal za 100kn -.-
i možeš joj reći koje djelove knjige hoćeš, s time da moraš imati napisano od koje do koje str. hoćeš da ti kopira :)
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej,kolege :) Koja su pitanja eliminacijska bez kojih nema prolaska ?
Zamolila bih da netko napise ...hvala :)
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej,kolege :) Koja su pitanja eliminacijska bez kojih nema prolaska ?
Zamolila bih da netko napise ...hvala :)
kod arbutine:OVRŠNI POSTUPAK,PRAVNI LIJEK (obavezno dobro savladati prvostupanjsko i drugostupanjsko tijelo),NADLEŽNOST,POREZNI NADZOR,POREZNA ZASTARA,POREZNO-DUŽNIČKI ODNOS,POREZNO-PRAVNI ODNOS,MJESNA ODREĐENOST POREZNOG OBVEZNIKA.
 

lilly

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako je netko bio kod tereze da napise svoje iskustvo,da znamo kako pita i sta pita???pliiiiz bilo tko???
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako je netko bio kod tereze da napise svoje iskustvo,da znamo kako pita i sta pita???pliiiiz bilo tko???
Sjećam se da je rekla kako pita porezni nadzor(doslovno sve o njemu),ovrhu(ovršne i vjerodostojne isprave,obustava i odgoda ovrhe),redovne(sve o žalbi) i izvanredne pravne lijekove i upravni spor.Nadam se da sam pomogao.:wink5:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks