AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
arbutina pita sve ja sam polozila iz prve ali zbilja neugodno iskustvo lik je bahat i nece ti uopce pomoc ni cekat da se sjetis odgovor uzas nadam se da vise necu odgovarat kod njega
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pita Zakon o upravnim sporovima na snazi do 1. siječnja 2012. (iz nove knjige), Razmjena informacija (isto iz nove knjige), Prvostupanjsko tijelo, Drugostupanjsko tijelo i nabrojat njihove sudove, Predmet upravnog spora, kad ce sud "odbaciti" tužbu...
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako se ulazi kod tereze? da li proziva po abecedi ili kako tko uđe? i po koliko ljudi ulazi odjednom? hvala unaprijed :)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
eii ljudi jel su prvostupanjska tijela-područni uredi i ispostave područnih ureda te jel je drugostupanjsko tijelo samostalna služba za drugostup. upravni postupak( odjel za porezni postupak,odjel za carinski postupak)?
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1. jel su vrsta i načini pljenidbe isto?
2. prestanak porezno-dužničkog odnosa u slučaju prijeboja ili kompenzacije?
3. koji su suspenzivni učinci kod žalbe?
4. tko vrši pljenidbu nad nekretninom?
Dali može netko ukratko odgovorit ili napisat str. u novoj knjizi na kojima se nalazi? :SS Hvala!
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko pitaju utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje i porezne akte u poreznom postupku ? vidim da se to baš i ne spominje :/
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koliko pitaju utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje i porezne akte u poreznom postupku ? vidim da se to baš i ne spominje :/
utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje ne pitaju bas cesto,al dobro bib ilo da si to par puta pročitaš, od poreznih akta ti je najvažnije naučit "rješenje"...:wink5:
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi, može help...

imam par pitanja i malo sam izgubljena što se tiče odgovora, pa ako bi mi netko mogao odgovoriti, bila bih zahvalna ...

- prestanak porezno-dužničkog odnosa u slučaju prijeboja ili kompenzacije?
- koji su suspenzivni učinci kod žalbe?
- sudovi prvostup i drugostup. tijela?
- Zakon o upravnim sporovima na snazi do 1. siječnja 2012. ?
- Razmjena informacija?
- porezni nadzor?
- porezna zastara?
- mjesna određenost por. obveznika?
- por. uprava?
- izvanredne pravne lijekove iz ZOUP-a
- ukidanje i mijenjanje pravomoćnog rješenja uz pristanak ili na zahtjev stranke???
- pljenidba sa žiroračuna?
- što sve može biti predmet pljenidbe?
- kod kojih poreznih obveznika se provodi porezni nadzor?
- ovlaštenja prvostupanjskog tijela u povodu žalbe?
- koji su rokovi za povrat u prijasnje stanje?
- koje 3 isprave se smatraju ovrsnim ispravama?
- pljenidba?

thanx :)
 

martina.or

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sad ste me užasno prepali u vezi prof. Arbutine ! :( ja sam brucoš i imali smo ga neki dan na prvom predavanju i činio mi se ok i da traži da se sve zna. a sad kad čitam ovo bojim se uopće izać na ispite kad ćemo imati.
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sad ste me užasno prepali u vezi prof. Arbutine ! :( ja sam brucoš i imali smo ga neki dan na prvom predavanju i činio mi se ok i da traži da se sve zna. a sad kad čitam ovo bojim se uopće izać na ispite kad ćemo imati.
nemoj se bojat, ja sam 3. put tek prosla porezno pravo ali samo zato sto me bilo strah i onda kad sam usla u njegov kabinet samo sam zablokirala, po meni je arbutina bolji od tereze, zato sto ne pita toliko u detalje vec konkretno, a i stalno vrti ista pitanja, samo malo slusaj na predavanjima i prouci ova pitanja s foruma i proc ces bez problema.
 

martinamm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna kako će izgledati kolokvij? Pitanja i odgovori ili dopunjavanje, zaokruživanje?
Jel bitno da odgovori budu od riječi do riječi kao u knjizi
Pliz ako netko zna kako to izgleda ili kako bi to moglo izgledati...
 

Sara H.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko zna kakva je procedura ako ne prođeš prvi kolokvij ili ako prođeš, a nisi zadovoljan s ocjenom?
Hvala... :)
 

čokolada14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje, ali neka mi odgovori netko od brucoša - koju vam je literaturu prof. Arbutina odredio, tj. da li je kolokvij bio samo iz nove knjige, jer ja izlazim na ispit pa ne znam da li trebam učiti još iz nečeg, osim iz zakona i nove knjige? Hvala
 

Morrigan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje, ali neka mi odgovori netko od brucoša - koju vam je literaturu prof. Arbutina odredio, tj. da li je kolokvij bio samo iz nove knjige, jer ja izlazim na ispit pa ne znam da li trebam učiti još iz nečeg, osim iz zakona i nove knjige? Hvala
Imaš sve što ti treba. :happy:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks