AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je l' ima netko za prodati knjigu/kopiju knjige Osnove poreznog prava, 2010, Arbutina, Rogić Lugarić i Financijsko pravo i financijska znanost, poglavlje 24, Jelčić, Lončarić Horvat, Šimović, Arbutina ?
 

poreznik92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
fin. pravo i fin. znanost ti nece trebati za porezno tak su i nama rekli prosle god pa nismo uopće trebali koristiti tu knjigu-ona ce ti biti iz javnih financija
 

bukek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege da vas upozorim da predavanja ponedjeljkom iz poreznog prava pocinju u 8:30 a ne u 8:50 i profesor moli da ni slucajno ne kasnite.
 

bukek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa mislim da ne. vidi tko je prisustvovao kada predas ispit a i asistenti provjeravaju identitet i pristupanje ispitu
 

Kristi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok! jel ima netko molim vas kakvu skriptu za taj kolokvij,i da li sam trebala biti redovna na tim predavanjima?
;)
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel ima ko skripte za te 81 stranice; nisam nigdje uspjela posudit knjigu
imaš u onoj fotokopiraoni u masarykovoj , kopija ti košta 7kn od 1-80str.

da li mogu izvanredni studenti na kolokvij? nisam uspjela biti na predavanjima pa ne znam
 

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
iskustva na usmenom kod Tereze i pitanja koja najčešće pita?
Ovo su ti neka od pitanja koja pita, odvrti malo stranice unatrag. prebivalište/boravište prema OPZ-u - sve; pravni temlj ovrhe - vjerodostojna i ovršna isprava, što su, razlika, rok za žalbu/prigovor; drugostupanjsko tijelo - odbacivanje žalbe (nabrojati slučajeve); poništavanje zakonitog rješenja - nabrojati kada se poništava, u kojem roku i pravne posljedice; kako započinje porezni nadzor; predmet por. nadzora; kako završava porezni nadzor - rješenjem, zapisnik - sve o njemu (što prethodi, pravni lijek...); dopustivost por. nadzora - vremensko ograničenje, zastara; odgoda por. postupka - sve; prvostupanjsko tijelo - izmjenjivanje akata; karakteristike žalbe - nabrojati, skraćeni postupak-kada; obustava ovrhe; oglašavanje rješenja ništavim; otpis por. duga; obilježja inspek. nadzora; drugostupanjsko tijelo - poništavanje žalbe; odgoda ovrhe; što se donosi temeljem ovršne i vjerodostojne isprave

Bila sam kod nje na ispitu, ali prošla kod Arbutine. Tereza je dosta detaljna, voli sva nabrajanja, detalje, da ti vremena da se prisjetiš. Mislim da se kod nje mora porezni nadzor, ovrha i žalba znati kao vodu piti za prolaz, ne kažem da ne pita i ostalo.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks