AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

vjeran

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kakva su pitanja bila na prvom kolokviju i kakva je bila prolaznost? Jel bilo teško?
evo ti neka pitanja iz prvog kolokvija:

1. Poreznopravni odnos
2.sudionici poreznodužničkog odnosa
3.Prebivalište
4.gl. obilježja inspekcijskog nadzora
5. jamac
6. kada prestaje tok zastare
7.načelo zabrane primjena retoakt. primjene porez. propisa
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sad ste me užasno prepali u vezi prof. Arbutine ! :( ja sam brucoš i imali smo ga neki dan na prvom predavanju i činio mi se ok i da traži da se sve zna. a sad kad čitam ovo bojim se uopće izać na ispite kad ćemo imati.
Arbutine se ne moraš bojati.Ima samo zastrašujuću pojavu i gard:crazy::laughing:

Morala bi se bojati Tereze jer ona na ispitu doslovno sve traži i ispituje vrlo detaljno.Ako učiš redovito,ne bi trebala imati problema kod nje.
 

lex89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna kakva je procedura ako se ne prodje 2. kolokvij, da li se pise cijeli ispit i da li ima usmenog?Hvala
 

edita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna kakva je procedura ako se ne prodje 2. kolokvij, da li se pise cijeli ispit i da li ima usmenog?Hvala
kolko se ja sjećam iz uvodnog predavanje, ako se ne prođe 2. kolokvij, na ispitu imas samo taj dio koji ne polozis..
 

lex89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok

možete li mi reći koliko je ovaj predmet težak,odnosno koliko ga dugo treba uči? Hvala
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hello, zna li netko koja je to profa Sonja Cindori? kod nje sam na popisu...

je li to neka nova? što pita i je li stroga?
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koja je nova literatura za porezno pravo iz koje moramo učiti i da li ima neka skripta rađena po toj novoj literaturi? što je ustvari izmjenjeno?
 

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Literatura ti piše na stranici faksa, ali da i tu napišemo:
knjiga Porezno pravo, Arbutina; Lugarić 2010.
i naravno OPZ, link je nekoliko postova iznad stavio outsidespace
što se tiče skripti, rađene su prije izmjene zakona, tako da...
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slušala sam ispit zadnji put kod prof. Tereze Rogić - Lugarić, pa da vam evo napišem dojmove i pitanja.
Samo je četvero studenata odgovaralo i sveukupno je trajalo nekih 35 min. Točno u minutu je izasla iz kabineta i prozvala sve, nije bilo nikakvog čekanja. Svakog je pitala nekih 4-5 pitanja i bila je sasvim korektna, neznam koje su ocijene bile, nije rekla, ali dvoje ih je proslo, a dvoje palo s tim da nije rusila bez razloga.
Pitanja: prebivalište/boravište prema OPZ-u - sve; pravni temlj ovrhe - vjerodostojna i ovršna isprava, što su, razlika, rok za žalbu/prigovor; drugostupanjsko tijelo - odbacivanje žalbe (nabrojati slučajeve); poništavanje zakonitog rješenja - nabrojati kada se poništava, u kojem roku i pravne posljedice; kako započinje porezni nadzor; predmet por. nadzora; kako završava porezni nadzor - rješenjem, zapisnik - sve o njemu (što prethodi, pravni lijek...); dopustivost por. nadzora - vremensko ograničenje, zastara; odgoda por. postupka - sve; prvostupanjsko tijelo - izmjenjivanje akata; karakteristike žalbe - nabrojati, skraćeni postupak-kada; obustava ovrhe; oglašavanje rješenja ništavim; otpis por. duga; obilježja inspek. nadzora; drugostupanjsko tijelo - poništavanje žalbe; odgoda ovrhe; što se donosi temeljem ovršne i vjerodostojne isprave
 

bukek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok!
Da li je netko bio na predavanju danas? Kada su kolokviji i sto je potrebno da bih pristupila kolokviju? Molim neku dobru dusu da mi odgovori jer radim pa nazalost nisam mogla na predavanje. Unaprijed zahvaljujem!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks