AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dohodak

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i dal ima predrok i jel pismeni il usmeni i jel ima zadataka?
kako izgleda ispit?također pismeni,usmeni?
hvala
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mene zanima da li treba uciti iz Pravilnika o porezu na dohodak koji ima skoro 200. str. ?!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dajte ljudi, neka netko napiše gdje ima ta literatura?
Članak možeš dobiti, tj. fotokopirati u prizemlju zgrade pravnog fakulteta na TMT3 (ona zgrada gdje je skriptarnica), a knjiga se može kupiti u Inžinjer birou na Kvatriću (ispod starog placa) ili pitaj u fotokopiraoni u Massarikovoj dal ju imaju!

Mene zanima da li treba uciti iz Pravilnika o porezu na dohodak koji ima skoro 200. str. ?!
Sve najbitnije stvari iz Pravilnika sadržane su u knjizi, stoga toplo preporučam da nabaviš knjigu! Pozz
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Predavanja nisu obvezna, nema kolokvija, a ispit je samo usmeni!
Knjiga se može kupiti u "Inženjerskom birou" na Kvatriću, košta 150 kn!
Vježbe će biti održane nakon što se odrade predavanja!
Knjigu možete i posuditi u biblioteci pravnog fakulteta pa si dati kopirati, da ne kupujete.
 

Renata_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zar nije za ispit potrebno njegov clanak i znat zakon ili mozda onaj dio iz knjige porezni sustavi koji govori o por. na dohodak
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zar nije za ispit potrebno njegov clanak i znat zakon ili mozda onaj dio iz knjige porezni sustavi koji govori o por. na dohodak
onaj dio iz knjige usporedni porezni sustavi je za ispit porez na dobit,ne za ovaj predmet,i moras znati članak inače te neće pitati zakon o porezu na dohodak,i nauči i zakon o porezu na dohodak isto,sad baš dal treba 14 dana nisam siguran ,ovisi koliko brzo pamtiš i koliko će ti trebati vremena da razumiješ neke stvari
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamolila bih nekoga tko zna da mi pomogne s nekim pitanjima :
- što treba točno reći kod autorskih naknada
- koliki je neoporezivi iznos za studente za rad preko student servisa
- kolika je stopa dohotka od kapitala
- prirez porezu na dohodak?
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako najlakše doći do ove literature? "Sustav poreza na dohodak u RH", Inžinjerinski biro, Zagreb, 2007.g. ?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ili kupi u knjižari narodnih novina,ili posudi od nekog pa si je skopiraj,možda je ima u kopiraoni u masarykovoj pogledaj tamo
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako najlakše doći do ove literature? "Sustav poreza na dohodak u RH", Inžinjerinski biro, Zagreb, 2007.g. ?
U biblioteci na pravnom faksu možeš posuditi knjigu. Sadržaj ti je jednak zakonu, tako da možeš i iz zakona učiti.
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla kod mijatovića. Pitanja teorija tržišnog dohotka, tko je obvezan podnijeti godišnju poreznu prijavu i kako se plaća dohodak od iznajmljivanja soba turistima i putnicima.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko reći koliko je otprilike potrebno da bi se spremio ovaj ispit? iz čega je najbolje učiti? hvala unaprijed!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći koliko je otprilike potrebno da bi se spremio ovaj ispit? iz čega je najbolje učiti? hvala unaprijed!
Ja sam učila neka 2,3 tjedna i prošla...Najbolje ti je učiti iz zakona o porezu na dohodak, pazi da bude važeći i obavezno nauči mijatovićev članak iz hrvatske pravne revije, koji možeš kopirati u zgradi gdje je knjižara pravnog fakulteta. Taj članak obavezno ispituje i mora se znati.
 

Clarence

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg roka:
-načelo svjetskog dohotka
-objektivno neto načelo
-dohodak od samostalne djelatnosti
-dohodak od nesamostalnog rada
-drugi dohodak
-tko mora podnijeti poreznu prijavu
-progresivna porezna stopa
 

Marko G

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim odgovor na ovo pitanje?
Fiskalni ciljevi poreza na dohodak?
Dohodak od najma stana?
Pokazatelji gospodarske snage?

Puno hvala onome tko mi odgovori
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim odgovor na ovo pitanje?
Fiskalni ciljevi poreza na dohodak?
Dohodak od najma stana?
Pokazatelji gospodarske snage?

Puno hvala onome tko mi odgovori
Fiskalni cilj poreza na dohodak je prikupljanje prihoda za potrebe državne blagajne. Pokazatelji gosp.snage su imovina, dohodak i potrošnja. Dohodak od najma stana zapravo je dohodak od imovine i imaš to u zakonu navedeno, sve o tome.
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
njegov se članak može skinut sa interneta, ako se ne varam?? to je članak iz 2007? a zakon je ovaj iz 2004...
umm, ne? koliko ja znam, samo iz časopisa se članak može kopirat! da je tako, svi bi lako nabavili već. ali možda ima u našoj kopiraoni, ne znam, ja sam nabavila od kolege

a zakon ti je iz 2010. a ne iz 2004.!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks