AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dohodak

malaplava

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za ispit obavezno treba naučiti Mijatovićev članak i knjigu, jer samo zakon nije dovoljan:crazy:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Literatura:

1. Cipek, K.; Mijatović, N.: "Sustav poreza na dohodak u RH", Inžinjerinski biro, Zagreb, 2007.g.

2. Mijatović, N.: "Razmatranje teorijskih pristupa osnovnim institutima uređenja oporezivanja dohotka", Hrvatska pravna revija 2/09, str.65-80.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predavanja nisu obvezna, nema kolokvija, a ispit je samo usmeni!
Knjiga se može kupiti u "Inženjerskom birou" na Kvatriću, košta 150 kn!
Vježbe će biti održane nakon što se odrade predavanja!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći kako izgledaju vježbe kod gđe.Cipek? O čemu se radi? I jel korisno prisustvovati?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći kako izgledaju vježbe kod gđe.Cipek? O čemu se radi? I jel naravno korisno prisustvovat na njima? i jel se te vježbe održavaju u terminu kad smo inače imali predavanja kod prof.Mijatovića? (u 8:30 utorkom ili neki drugi termin)?
Rekla je da vježbe nisu obvezne, pa se ne potpisuje! Što se tiče korisnosti od prisustvovanja, rekla da ćemo proći Zakon o porezu na dohodak kroz praksu, što bi nam trebalo pomoći da shvatimo suhoparnu teoriju, pa sad, tko voli...

I rekla je da ćemo na kraju semestra imati pismeni kolokvij iz onih vježbi koje smo odradili, no on nije obvezan i neće utjecati na izlazak na ispit, ali ga Mijatović ipak na neki način uzme u obzir :misli:!
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko reći kako izgledaju vježbe kod gđe.Cipek? O čemu se radi? I jel korisno prisustvovati?
Rekla je da nam taj kolokvij može olakšati ispit kod profesora, ako se dobro napiše!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko izlazio na ispit? Kakav je Mijatović? Kako pita? Koliko ljudi ulazi unutra? Jel inzistira na detaljima?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko izlazio na ispit? Kakav je Mijatović? Kako pita? Koliko ljudi ulazi unutra? Jel inzistira na detaljima?
Ulazi vas po 5, a ispit ne traje duže od 10-15min (za sve zajedno :D)

Treba dobro naučiti njegov članak, a kaj se zakona tiče, ovisi kakav mu je dan! Nekad pita lagano (npr. tko je porezni obveznik), nekad teže (npr. drugi dohodak i sve ono pred kraj zakona kaj nitko nikad ne nauči :D)

Nekad daje dobre ocjene, nekad je škrt! Uglavnom, nije na ispitu tak dobar i fora kao na predavanjima :D

Ako vam nije hitno, predlažem da prvo odslušate ispit da vidite kak to izgleda!

I da, na ispitu vam uvijek svira neka dalmatinska klapa i slično :D
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima netko iskustva s komisijskim ispitom iz dohotka? Tko je od profesora u komisiji? Hvala!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A kak to da si došla do komisijskog? Kaj je to tak teško???
Ispit nije toliko težak, ali opet ponavljam da profesor nije nimalo zabavan, dobar i fora kao na predavanjima! Mi smo svi mislili da je kod njega na ispitu super, jer je ok na predavanjima, ali na ispitu je čista suprotnost! Ispituje jako brzo, jako je ozbiljan, nema navođenja na ispravan odgovor, nema pomaganja! Više je ono znaš-znaš, ne znaš-pad

Uglavnom, mala plava nije prva ni jedina koja kod njega ide na komisiju :(
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo neka pitanja s usmenog:

- fiskalni ciljevi poreza na dohodak,
- načelo stvarne i osobne univerzalnosti,
- kako se plaća dohodak od samostalne djelatnosti,
- kako se plaća dohodak od najma stana,
- autorske naknade,
- godišnja porezna prijava,
- primici koji se ne smatraju dohotkom,
- koliki je neoporezivi iznos za studente za rad preko servisa (50 000kn),
- nešto tipa gospodarska obilježja poreza na dohodak, nisam sigurna

Sretno svima, jer nije lagan ovaj ispit :)
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s usmenog:

- načelo stvarne i osobne univerzalnosti,
- prirez,
- stopa kod dohotka od kapitala (15%),
- autorski honorar,
- pokazatelji gospodarske snage (imovina, potrošnja i dohodak)

Nije preteško, ali najvažnije je dobro naučiti njegov članak i iz zakona ono najosnovnije!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da sam našla sve odgovore, ali fiskalne ciljeve poreza na dohodak stvarno ne mogu naći! Da li je u to u zakonu ili u članku?
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da sam našla sve odgovore mislim da sam našla, ali fiskalne ciljeve poreza na dohodak stvarno ne mogu naći! Da li je u to u zakonu ili u članku?
U članku! Fiskalni ciljevi nisu posebno navedeni, mislim da piše u zagradi, pročitaj sve pažljivo, valjda ćeš naći! :wink5:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks