AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dohodak

MONIKA BOR

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitao me načelo svjetskog dohotka, na koje primitke se ne plaća porez na dohodak, teoriju porasta čiste imovine, načelo osobne univerzalnosti.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Potvrđujem da je ovo najlakši ispit na drugoj godini.Nemojte me krivo shvatiti,svakako učite za ispit i neće biti nikakvih problema.Pogotovo dobro naučite Mijatovićev članak jer se većina pitanja pojavljuje iz članka.
 

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obvezna literatura:

Mijatović, Nikola: Razmatranje teorijskih pristupa osnovnim institutima uređenje oporezivanja dohotka, Hrvatska pravna revija 2/2009., str. 65.-80.

Cipek, Ksenija / Mijatović, Nikola: Sustav poreza na dohodak u Republici Hrvatskoj, Inženjerski biro, Zagreb, 2007.

Zakon o porezu na dohodak (Narodne novine, br. 177/04 i kasnije izmjene i dopune)

Pravilnik o porezu na dohodak (Narodne novine. br. 95/05 i kasnije izmjene i dopune)

kolokvija nema
 

Genki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1.) Kada možemo dobiti potpis iz kolegija Porez na dohodak s obzirom da vježbe ne predaje profesor ?
2.) S obzirom da od 23. počinju vježbe u popodnevnom terminu, hoćemo li još uvijek imati predavanja ujutro ili je s jutarnjim terminom gotovo ?

Unaprijed zahvaljujem.
 

MONIKA BOR

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1.) Kada možemo dobiti potpis iz kolegija Porez na dohodak s obzirom da vježbe ne predaje profesor ?
2.) S obzirom da od 23. počinju vježbe u popodnevnom terminu, hoćemo li još uvijek imati predavanja ujutro ili je s jutarnjim terminom gotovo ?

Unaprijed zahvaljujem.
Potpis trebate dobiti na zadnjem predavanju koje ima profesor, a ako tad ne dobite, dođete na konzultacije po njega. Vježbe počinju kad su predavanja gotova, jedino taj zadnji dan predavanja i prvi dan vježbi bi se eventualno mogli preklapati. :)
 

mala52

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molila bi za pomooć..:/..Di se točno može nabaviti taj članak? Išla sam i u kopiranu onu blizu našeg faksa i u zomu i nemaju. Di se onda može kopiratii??
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dal se isplati ic na predavanja(samo predavanja,ne vjezbe) iz ovog predmeta ako imamo potpis?
 

ludmila

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal se isplati ic na predavanja(samo predavanja,ne vjezbe) iz ovog predmeta ako imamo potpis?
Ako možeš idi. Profesor pamti ekipu koja dolazi i to ti može ići u prilog na usmenom. Usto uvijek ima neke monologe o drugim profesorima osobito arbutini u kojima nadugo i naširoko objašnjava zašto isti ništa ne valjaju. Uglavnom nije loše.
 

marijaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
članak s može skinuti na netu

5. financijska uloga poreza na dohodak u zemljama OECD-a - jel neko saznao odgovor na ovo pitanje?
 

Anita1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pogledaj u njegovom clanku nakon tehnika ubiranja poreza, pise FINANCIJSKA ULOGA POREZA NA DOHODAK ima dosta o tome:), spominju se romanske i tranzicijske drzave i OECD drzave ,znaci- udio poreza na dohodak u zemljama OECDa je kontinuirano rastao sve do skoro 30% 1990.g a nakon toga pocinje konstantan pad prosjecnih prihoda. glavni razlog zapocetog pada financijske uloge poreza na doh oko 1990 treba traziti u cinjenici da je u 1980.godinama doslo do promjena u poreznim sustavima te su na vaznosti poceli dobivati posredni porezi -posebice PDV ...:)

danas sam odgovarala porez na dohodak kod prof Mijatovica- svaka pohvala,prof je super.uslo nas je troje i sve smo prosle. pitanja su bila -dohodak od nesamostalnog rada.,iznajmljivanje soba.,godisnja por prijava,dohodak od samostalnog rada,dohodak od imovine i im.prava,drugi dohodak,autorske naknade,porezne stope. znaci sve osnove! :) a svoj clanak dns nije uopce pitao,samo zakon :)
 

marijaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja sam jučer odgovarala i pitao nas je ista ta pitanja i također nije uopće pitao članak :) i stvarno je super
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks