AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dohodak

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ima netko materijale sa vježbi? Nisam ni jednom bila na vježbama, a spremam ispit, pa ako ima koja dobra dušica da mi ih pošalje mailom!
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima netko materijale sa vježbi? Nisam ni jednom bila na vježbama, a spremam ispit, pa ako ima koja dobra dušica da mi ih pošalje mailom!
Ispit ti je samo usmeni i ne pita zadatke, već samo teoriju!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel to sigurno? Pojma nemam kak su vježbe uopće izgledale, a zadatke nisam ni vidjela!:sad:
Da, sigurno je! Na ispitu pita samo teoriju, a zadatke ne! Ali ako si bila na vježbama i dobro napisala taj neobavezni kolokvij, možeš dobiti veću ocjenu! Čula sam da je jedan kolega znao za 2, a onda je prof. Mijatović našao papir koji mu je dala gđa. Cipek, koja nam je držala vježbe i na kojem je pisalo koliko je tko dobio iz kolokvija, pa je kolega na kraju dobio 4, a ne 2! :proud:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega je dobio 4 zato što je dobio 5 iz kolokvija, a ne samo zato što je pristupio ispitu! Druga kolegica je dobila 2, iako je iz vježbi dobila 3!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ali ako si bila na vježbama i dobro napisala taj neobavezni kolokvij, možeš dobiti veću ocjenu! Čula sam da je jedan kolega znao za 2, a onda je prof. Mijatović našao papir koji mu je dala gđa. Cipek, koja nam je držala vježbe i na kojem je pisalo koliko je tko dobio iz kolokvija, pa je kolega na kraju dobio 4, a ne 2! :proud:
Nama to nije uvažio :(
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislila sam da je ovaj predmet zanimljiv, ali kad sam krenula čitati onaj njegov članak, nikad kraja, fuj!:bored:

Jel mi može netko reći na koje stvari u zakonu da obratim pažnju? Što najčešće pita iz njega ili je odgovor sve?!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći na koje stvari u zakonu da obratim pažnju? Što najčešće pita iz njega ili je odgovor sve?!
Odgovor je SVE! Nekad je ispit kod njega prelagan, a nekad zagnjavi, jaoooo :(

Iz zakona zna pitat o najmu, autorskim naknadama, općenito o drugom dohotku, tak da ga treba cijelog pročitati, jer on uvijek nađe neko specijalno pitanje :D
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odgovor je SVE! Nekad je ispit kod njega prelagan, a nekad zagnjavi, jaoooo

Iz zakona zna pitat o najmu, autorskim naknadama, općenito o drugom dohotku, tak da ga treba cijelog pročitati, jer on uvijek nađe neko specijalno pitanje :D
U kojem je članku to o najmu i autorskim naknadama? Gledala sam pod drugi dohodak, ali nema ništa posebno!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U kojem je članku to o najmu i autorskim naknadama? Gledala sam pod drugi dohodak, ali nema ništa posebno!
Ni ja ne mogu naći odgovor na ova pitanja, samo se općenito spominju u zakonu na više mjesta, ali nikakav konkretan odgovor, pa ne znam uopće što bi mu odgovorila na to pitanje!

Ja ću poludit! Zakon je predosadan, pročitala sam ga par puta, ali mi ništa ne ostaje u glavi!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na ispitu nas je bilo 5 i svi smo prošli! :boldred: Svakom je postavio 2-3 pitanja, a oni koji su dobro
napisali kolokvij kod prof.Cipek, dobili su ocjenu više!

Pitanja:

1. primici na koje se ne plaća porez na dohodak
2. utvrđivanje dohotka od samostalne djelatnosti
3. plaćanje poreza na dohodak od iznajmljivanja stanova
4. kako plaća porez npr.odvjetnik
5. oporezivanje autorskih naknada
6. pokazatelji gospodarske snage
7. načelo osobne univerzalnosti
8. objektivno neto načelo
9. načelo stvarne univerzalnosti
10. porezne stope

Dalje se ne sjećam! SRETNO!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam prošla! Prof. Mijatović je stvarno bio super, tako da samo hrabrno naprijed! Naučite članak i iz zakona samo najosnovnije!
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači ispit je samo usmeni, bez obzira na one vježbe kod Cipek? Kak ide procedura? Jel dovoljno ak se nauči samo članak? Hvala!
Da, piše već na nekoliko mjesta da je samo usmeni! Međutim, ako imaš položen kolokvij iz vježbi (iako ga ne moraš imati), naglasi mu jer će ti to podići ocjenu!

Članak je najbitniji, njega prvo pita i ako ga ne znaš, padaš! Ali zakon isto moraš naučiti, jer će ti sigurno postaviti pitanje iz njega! Pogledaj barem pitanja koja se vrte! Sretno! ;)
 

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel me bude kontrolirao ako mu velim da sam položla vježbe, a nisam?! Mislim, ak ne znam članak, da se "izvučem" na vježbe!
Kad sam ja bila na ispitu imao je papir na kojem je pisalo tko je položio kolokvij iz vježbi i koju ocjenu je dobio! Članak moraš obavezno znati i prođi ova pitanja koja dolaze iz zakona! Sretno!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel me bude kontrolirao ako mu velim da sam položla vježbe, a nisam?! Mislim, ak ne znam članak, da se "izvučem" na vježbe!
Kontrolira tko je pisao vježbe, ali nije istina da se pada odmah ako ne znaš prvo pitanje! Pita 2-3 pitanja i ako ih ne znaš, tek onda će te srušit! Uglavnom, profesor je super na ispitu :)
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas, dakle literatura za ispit su knjiga i njegov članak! A zakoni? Nisam baš u toku, pa ako može netko staviti zakon tu na forum Hvala! :p
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas, dakle literatura za ispit su knjiga i njegov članak! A zakoni? Nisam baš u toku, pa ako može netko staviti zakon tu na forum Hvala! :p
Zakon i pravilnik o porezu na dohodak možeš skinuti iz naše skriptarnice!
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas, da li je potrebno znati i "PRAVILNIK O POREZU NA DOHODAK" ili je dovoljan zakon? Hvala
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, molim za pomoć! Trebaju mi odgovori na ova pitanja!

1) stopa kod dohotka od kapitala
2) autorski honorar
3) kako se plaća dohodak od samostalne djelatnosti, najma stana, autorske naknade
4) plaćanje poreza na dohodak od iznajmljivanja stana
5) kako odvjetnik plaća porez na dohodak

Molim neku dobru dušu da mi pomogne! Hvala!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks