AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Parcijala

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
uh, super :happy: a slijedeće godine, ako znaš, koliko ćemo plaćat?
ne znam, ali znam da 3godine smijemo ovako studirati, a onda i dalje mozemo, ali s placanjem, to ne zelim znati jer moram to zavrsiti za godinu dana :D
 

angie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam jedno pitanje vezano za parcijalu pa ako netko zna... ako sam već jednom upisala pad, da li mogu sada upisati parcijalu? time bih izgubila prava redovnog studenta, ali me zanima jeli ta parcijala moguća ili moram ponovno upisivati pad jer za vanredne studente parcijale nema? :confused2:
 

Maliko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kada se upisuje parcijala jel se mora upisati bas 60bodova?

Ja imam npr. 25bodova koje prebacujem s 1 godine, i sa 2 godine želim upisati samo 16 bodova, tj 3 ispita?

Se to može ili moram sa druge godine upisati svih 35bodova?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kada se upisuje parcijala jel se mora upisati bas 60bodova?

Ja imam npr. 25bodova koje prebacujem s 1 godine, i sa 2 godine želim upisati samo 16 bodova, tj 3 ispita?

Se to može ili moram sa druge godine upisati svih 35bodova?

Da.
a sto ti to znaci sto bi ti upisao samo dio bodova? ionako polazes sto mozes, ne moras ni jedan, a mozes sve.
 

silvija01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok..imam 38 bodova i upisala bih parcijalu...kolko ja onda kada idem upisivati parcijalu trebam uplatiti,dakle koliko košta parcijala...jel to plaćam ispite koji su mi ostali+ one koje izaberem iz 2 . godine?i ako upišem recimo predmete iz prvog semestra, kada mogu upisati 2.semestar?i ako sam dobro skužila kada upisujem u indeks ,upisujem predmete koji su mi ostali i one koje upisujem iz druge godine?(da zajedno bude 60 bodova)..al kolko se to sve onda plaća na kraju?sva sam zbunjena već od svega..hvala unaprijed!
 

angie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok..imam 38 bodova i upisala bih parcijalu...kolko ja onda kada idem upisivati parcijalu trebam uplatiti,dakle koliko košta parcijala...jel to plaćam ispite koji su mi ostali+ one koje izaberem iz 2 . godine?i ako upišem recimo predmete iz prvog semestra, kada mogu upisati 2.semestar?i ako sam dobro skužila kada upisujem u indeks ,upisujem predmete koji su mi ostali i one koje upisujem iz druge godine?(da zajedno bude 60 bodova)..al kolko se to sve onda plaća na kraju?sva sam zbunjena već od svega..hvala unaprijed!

plaćaš ispite koji su ti ostali + ispite koje upisuješ iz 2.godine. 100 kn po ects bodu + 300 kn upisnine, sve zajedno te ispadne 6300 kn.
moj savjet ti je da prvo upišeš predmete iz ljetnog semestra i do tada se posvetiš rješavanju predmeta koji su ti ostali iz prve godine, jer upisom zimskog semestra gubiš previše vremena na čekanje ljetnog iduće akademske godine!
 

enna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bok ljudi,jel neko zna ko je upisivao parcijalu 3.,što se smije upisat iz 3.?
jer ja mogu samo upisat 4 boda,pa me zanima dal mogu upisat ili informatičke vježbe ili nomotehničke jer nose 3 boda... hvala...
 

Kleopatra7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko objasniti par stvari što se tiče parcijale? Prva sam godina i skupih do sada 38 bodova i skužih iz prethodnih postova da u indeksić moram upisati prvo predmete koje nisam položila s prve godine,pa onda predmete iz druge koje sama odabirem?! Predmeti koje nisam položila imaju ukupno 22 boda,što znači da iz druge upisujem jedan cijeli semestar i još 1 ili 2 predmeta iz drugog semestra? Hmm,da li upisati predmete iz prvog ili drugog semestra u indeks? I još jedno pitanje: Što ako iduće godine ne položim sve predmete upisane u indeks i skupim npr 40 bodova,jel onda opet upisujem parcijalu ali druge godine,ili kako to funkcionira?! A kada prestajem biti redovni student? Ako 2 puta upišem parcijalu,ili... I koja je procedura kod upisa parcijale,jel prvo kupim u knjižari tu upisnicu i kad ju ispunim i uplatim u pošti,u referadu dolazim s kopijom uplatnice i ispunjenim tim upisnim listom,ili? Jooj,znam da je previše pitanja,ali nadam se da će se naći neki dobrovoljac koji/koja će mi pojasniti :D
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko objasniti par stvari što se tiče parcijale? Prva sam godina i skupih do sada 38 bodova i skužih iz prethodnih postova da u indeksić moram upisati prvo predmete koje nisam položila s prve godine,pa onda predmete iz druge koje sama odabirem?! Predmeti koje nisam položila imaju ukupno 22 boda,što znači da iz druge upisujem jedan cijeli semestar i još 1 ili 2 predmeta iz drugog semestra? Hmm,da li upisati predmete iz prvog ili drugog semestra u indeks? I još jedno pitanje: Što ako iduće godine ne položim sve predmete upisane u indeks i skupim npr 40 bodova,jel onda opet upisujem parcijalu ali druge godine,ili kako to funkcionira?! A kada prestajem biti redovni student? Ako 2 puta upišem parcijalu,ili... I koja je procedura kod upisa parcijale,jel prvo kupim u knjižari tu upisnicu i kad ju ispunim i uplatim u pošti,u referadu dolazim s kopijom uplatnice i ispunjenim tim upisnim listom,ili? Jooj,znam da je previše pitanja,ali nadam se da će se naći neki dobrovoljac koji/koja će mi pojasniti :D
Da, odaberes ono sto zelis da imas 60bodova. Ne moras ih sve poloziti tijekom godine koje upises, bitno da imas dovoljno za upis u drugu godinu. U knjizari kupis papire za upis parcijale, platis, dodes u referadu, upises se.
 

Kleopatra7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, odaberes ono sto zelis da imas 60bodova. Ne moras ih sve poloziti tijekom godine koje upises, bitno da imas dovoljno za upis u drugu godinu. U knjizari kupis papire za upis parcijale, platis, dodes u referadu, upises se.
Znači,moram skupiti 42 odnosno ako ne bude snižen prag iduće godine,50 bodova,da bih ostala redovan student? Hvala!
 

Zločesta

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ja imam 30 bodova i zanima me jel se može pisati molba za taj jedan bod za parcijalu??, ,jel zna netko našto o tome , ,???
 

deica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo ja jučer upisala parcijalu treće..i ide ti ovak..upišeš ono što ti je ostalo sa druge,pa nakon toga obavezno upisuješ upravno postupovno i vježbe iz upravnog postupovnog,nakon toga tri ispita sa smjera pa vježbe iz nomotehnike ,informatičku radionicu ,pa ako imaš još mjesta do 60 bodova upisuješ lokalnu i 2 izborna pa kombiniraš da ti ne prijeđe 60 bodova...
nadam se da sam pomogla
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači,moram skupiti 42 odnosno ako ne bude snižen prag iduće godine,50 bodova,da bih ostala redovan student? Hvala!
Da :D

ej ja imam 30 bodova i zanima me jel se može pisati molba za taj jedan bod za parcijalu??, ,jel zna netko našto o tome , ,???
Znam da su neki namjeravali pisati ako ne uspiju proci, tako pricasmo na rokovima, ali ne znam nikoga osobno tko to zaista i je ucinio. Moj savjet: pokusaj, nista ne gubis, a onda nam dodi javiti jel uspjelo :)

I da li netko moze ovaj moj odg. potvrditi jer su neki, navodno, pricali drugacije?

Znaci, redovan si bez placanja, upises parcijalu, rijesis, imas bodove za 2. jesi onda jos uvijek redovan tu godinu? Tako bi trebalo biti, ako se netko vec tako upisao, neka napise da ne sirim pogresne info.
 

angie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znaci, redovan si bez placanja, upises parcijalu, rijesis, imas bodove za 2. jesi onda jos uvijek redovan tu godinu? Tako bi trebalo biti, ako se netko vec tako upisao, neka napise da ne sirim pogresne info.
ostaješ redovan!
 

Kleopatra7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitala ja u referadi,ništa od toga
I ja sam se raspitivala o tome u referadi i rekla mi je da zaboravim na to,kao da su se neki pravili pametni i pokušali,pisali molbu,ali da im je odbijena i da nisu ništa postigli time...Jasno je rečeno koliko je bodova potrebno za parcijalu,akoliko za čistu i to je to...Tako mi je rekla Sanja...Iako sam od 1 ženske neki dan čula kak je jedna njena frendica s 38 bodova pisala molbu da upiše čistu godinu,a druga pak s 30 bodova pisala molbu za parcijalu,i da im je molba uvažena i da su im odobrili,no..Kome više vjerovati?! :crazy:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam se raspitivala o tome u referadi i rekla mi je da zaboravim na to,kao da su se neki pravili pametni i pokušali,pisali molbu,ali da im je odbijena i da nisu ništa postigli time...Jasno je rečeno koliko je bodova potrebno za parcijalu,akoliko za čistu i to je to...Tako mi je rekla Sanja...Iako sam od 1 ženske neki dan čula kak je jedna njena frendica s 38 bodova pisala molbu da upiše čistu godinu,a druga pak s 30 bodova pisala molbu za parcijalu,i da im je molba uvažena i da su im odobrili,no..Kome više vjerovati?! :crazy:
zato kazem, pokusajte.

dobro ovo je provjereno.ne placa se. Nego, dakle, lani sam upisala parcijalu, da li za upis u 2moram imati sve potpise iz tih kolegija koje sam upisala lani?
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zato kazem, pokusajte.

dobro ovo je provjereno.ne placa se. Nego, dakle, lani sam upisala parcijalu, da li za upis u 2moram imati sve potpise iz tih kolegija koje sam upisala lani?
sto se tice potpisa da moras imati sve potpise iz predmeta koje su upisala lani
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks