AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Parcijala

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

ako upisem parcijalu onda ne mogu polagat predmete sa druge godine dok ne rjesim ove iz prve a ostali mi gradansko, organizacija, javne fin i racunovodstvo..to je ne moguce dat odmah tak da mi na istom ostane... :/
Ne znm ako znaš, ali građansko i organizaciju možes prenjeti u 2. godinu.
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

redovan sam student na teret ministarstva,prosle godine sam pala prvu godinu pa me zanima dal ako upisem parcijalu sad prve i druge god ostajem redovan il prelazim na izvanredovno studiranje???
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

redovan sam student na teret ministarstva,prosle godine sam pala prvu godinu pa me zanima dal ako upisem parcijalu sad prve i druge god ostajem redovan il prelazim na izvanredovno studiranje???
Znači, od one godine kad si upisala imaš pravo 3 god. studirati na teret ministarstva... nakon tri god. ako još ne završiš, ostaješ redovan student, ali uz plaćanje.
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Znači, od one godine kad si upisala imaš pravo 3 god. studirati na teret ministarstva... nakon tri god. ako još ne završiš, ostaješ redovan student, ali uz plaćanje.
znaci u mome slucaju jos jednu god imam prvo na teret ministarstva...puno hvala
 

ina88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Bok svima , moze mala pomoć; ako je netko prosle godine pao a ove upise parcijalu jel to znaci da mora prec na izvanredno studiranje? Znaci ako padnes jednom i sljedece godine upisies parcijalu jel se to automatski prebacuje na izvanredno studiranje? Hvala puno unaprijed.
I da napomenem, placam sama, nisam kao netko tko je vec spominjao na teret ministarstva.
 

beki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

bok svima!!! frendica nema profil pa da vas ja pitam, jel se može sa 30 bodova upisat parcijala ako spuste prag? hvala unaprijed
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Bok svima , moze mala pomoć; ako je netko prosle godine pao a ove upise parcijalu jel to znaci da mora prec na izvanredno studiranje? Znaci ako padnes jednom i sljedece godine upisies parcijalu jel se to automatski prebacuje na izvanredno studiranje? Hvala puno unaprijed.
I da napomenem, placam sama, nisam kao netko tko je vec spominjao na teret ministarstva.
Da, moraš prijeći na izvanredne i gubiš studentska prava (parcijala=pad)!
 

muzaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja bi trebala veliku pomoć. upisala bi parcijalu i ne znam koje predmete da si odaberem iz druge godine... koji su predmeti lakši?ili jednostavniji za uciti? da li mi to sami biramo ili?? kako to ide??
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Smanjenje bodovnog praga

sama biraš predmete
prema tome koliko bodova možeš upisati
s tim da bi kao trebala najprije zimski semestar pa ljetni
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Smanjenje bodovnog praga

Nije bitno koje predmete upisuješ, možeš malo iz zimskog, malo iz ljetnog, ali ti je praktičnije ove godine odslušati zimski, a dr. godine ljetni... tek toliko da neideš 2 godine u oba semestra nešto slušati.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Smanjenje bodovnog praga

ja bi trebala veliku pomoć. upisala bi parcijalu i ne znam koje predmete da si odaberem iz druge godine... koji su predmeti lakši?ili jednostavniji za uciti? da li mi to sami biramo ili?? kako to ide??
Budući da nisi napisala koliko imaš bodova, ali ako unatoč spuštenom pragu na 42 boda za upis 2 god. imaš "navučenu parcijalu", tj.31 bod, a ostali su ti predmeti tipa građansko, organizacija, računovodstvo, upravno i sl. radije upiši pad i posveti se čišćenju 1 god., jer ćeš na parcijali upisati predmete s druge godine koje ionako nećeš moći polagati prije nego što očistiš prvu godinu, a oduzimat će ti vrijeme s predavanjima ili kolokvijima, odnosno predrokom (ako upišeš predmete koji ih imaju i kod kojih profesori čuvaju ocjenu neko vrijeme, pa će ti biti žao propustiti), ali to je začarani krug! To ti je moj savjet!

Ako ipak odlučiš upisati parcijalu, možeš upisati onoliko predmeta s druge god.čiji zbroj čini 60 zajedno s ovim ispitima koji su ti ostali s prve godine! Predmete s druge godine biraš sama, neovisno o semestru, a kao što ti je kolegica napisala, praktičnije je upisati predmete iz zimskog semestra, nego miješati zimski i ljetni!
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

puno hvala za sve odg.. al me sad muči, pročitala sam na webu faxa da ako smo upisali parcijalu 2. god, i položili sve ispite iz prve, i te ispite koje smo upisali u parcijali iz 2. jel onda plačamo 1650 upis u 2. godinu il svejedno, bez obzira na položene ispite iz 2. god plačamo 5500 ponovo za cijelu upisanu 2. god?
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ja imam pitanje
koje predmete da upišem ak upisujem parcijalu, kak se to upisuje
jel mogu neke i i z 4. smesetra
ostvarila sam 38 bodova, znači koliko još trebam upisat?
ja ne znam ništa o tome, oprostite, al meni treba pomoć =(
:unsure:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

ja imam pitanje
koje predmete da upišem ak upisujem parcijalu, kak se to upisuje
jel mogu neke i i z 4. smesetra
ostvarila sam 38 bodova, znači koliko još trebam upisat?
ja ne znam ništa o tome, oprostite, al meni treba pomoć =(
:unsure:
možeš birat koje hoćeš iz 3. i 4. semestra... sve ukupno ti broj bodova mora iznositi 60... znači i ovim predmetima koji su ti ostali iz prve dodaš neke predmete iz druge, ali tak' da zbroj bude do 60 ECTS bodova!!!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ja imam pitanje
koje predmete da upišem ak upisujem parcijalu, kak se to upisuje
jel mogu neke i i z 4. smesetra
ostvarila sam 38 bodova, znači koliko još trebam upisat?
ja ne znam ništa o tome, oprostite, al meni treba pomoć =(
:unsure:
najbolje da upišeš predmete koje s kolokvijem možeš riješiti,kao npr. kazneno,postupovno,računovodstvo II,eng,...i pročitaj si post od NANSY vezano za broj etc bodova do kojeg zbroja predmete možeš upisat i tak...nadam se da sam pomogla
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

upisal sam parcijalu i ove predmete iz 2 god racunovodstvo 2,usporedni porezni sustav.upravno postupovno pravo,engleski3,porez na dodanu vrijednost,porez na dobit,lokalni porezi i trosarine i engleski 4. zanim jeli sve te predmete mogu rijesiti preko kolokvija i kolika mi je mogucnost da rijesim sve ispie do 9 mj sljedece godine
zahvaljujem na odgovoru
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

upisal sam parcijalu i ove predmete iz 2 god racunovodstvo 2,usporedni porezni sustav.upravno postupovno pravo,engleski3,porez na dodanu vrijednost,porez na dobit,lokalni porezi i trosarine i engleski 4. zanim jeli sve te predmete mogu rijesiti preko kolokvija i kolika mi je mogucnost da rijesim sve ispie do 9 mj sljedece godine
zahvaljujem na odgovoru
Preko kolokvija možeš položiti: engleski 3 i 4, upravno postupovno s tim da je do sad u prvom kolokviju pismeno bio upravni postupak, a onda se usmeno odgovarao upravni spor, iz pdv-a nema kolokvija, lokalne poreze i trošarine možeš riješiti preko kolokvija. Ako se dobro sjećam i usporedne porezne. Ako sam nešto izostavila, neka me netko nadopuni. A ovo dal možeš riješiti sve predmete, ovisi samo o tebi. Znam ljude koji su mogli riješiti, a i one koji nisu mogli. Tak da to ovisi od osobe do osobe. Nadam se da sam pomogla!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks