AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Parcijala

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dakle, skupim 32 boda i upišem parcijalu! Koliko predmeta mogu upisati sa druge godine?

Da li je obavezno da položim i te predmete s druge godine ili ne, tj. da li se opet skuplja određeni broj bodova, tipa 50 boda da bih mogla upisati drugu?

Koliko puta se može upisati parcijala i u kojem slučaju se redovan student prebacuje na izvanredni studij po sili zakona (ne mislim na zapošljavanje)?

Ako netko zna još kakve dodatne informacije što se tiče parcijale, molim da ih napiše! Unaprijed hvala!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Daju ti upisati onoliko predmeta čiji zbroj bodova ne premašuje 60 bodova, zajedno sa ovima koji su ti ostali s prve godine! I da, upravno pravo nosi 8 bodova, a ne 4 kako mnogi misle, jer je dvosemestralni predmet! :angry:

Da bi mogla polagati predmete s 2 god., tj. one koje si upisala na parcijali, moraš potpuno očistiti prvu godinu, tj. položiti sve predmete s prve godine, i onda dobiješ žig u index "Položeni ispiti I.godine studija". Tada krećeš s drugom :laughing:

Parcijala se može upisati samo jednom za svaku godinu, jer parcijala je u biti pad, samo ljepše izraženo za starce, rodbinu i prijatelje :rofl: (ionako ćeš dobiti žig u index "Ponovno upisan na temelju čl.xy o visokom školstvu", jedino što reda radi možeš upisati nekoliko predmeta s 2 god.)!

U slučaju da jednu godinu padneš 2 puta moraš se prebaciti na izvanredni studij! Ili ako npr. sad upišeš parcijalu, ali do 10 mjeseca iduće godine nemaš dovoljno bodova za upis čiste 2 god.!

Ak ti još nekaj nije jasno, pitaj! :tongue2:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

molim pomozite! upisala sam parcijalu. iz prve godine mi je ostao još jedan ispit. i zanima me kad taj ispit položim jel moram možda u referadu odnjet indeks da nešt naprave s njim ili mogu normalno prijavljivat ispite iz druge godine koje sam upisala (i odslušala) u indeks ?(parcijala sam) :unsure:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

molim pomozite! upisala sam parcijalu. iz prve godine mi je ostao još jedan ispit. i zanima me kad taj ispit položim jel moram možda u referadu odnjet indeks da nešt naprave s njim ili mogu normalno prijavljivat ispite iz druge godine koje sam upisala (i odslušala) u indeks ?(parcijala sam) :unsure:
Teta Božica ti mora lupiti žig da su položeni svi ispiti iz prve godine.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

daj mi molim vas samo još recite jel trebam skupljat potpise s prve godine (parcijala sam i imam od prošle godine te potpise) od ispita koje nisam uspjela položiti? (iako sam ih sad položila,osim građanskog)?
jel trebam imat opet potpise? islim da ih nebi trebala imati kad sam već odslušala te predmete...ha?
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

daj mi molim vas samo još recite jel trebam skupljat potpise s prve godine (parcijala sam i imam od prošle godine te potpise) od ispita koje nisam uspjela položiti? (iako sam ih sad položila,osim građanskog)?
jel trebam imat opet potpise? islim da ih nebi trebala imati kad sam već odslušala te predmete...ha?
Ako imaš sve potpise iz prve, ne trebaš ih ponovno skupljati!!!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Koliko je bodova bilo potrebno za upis parcijale prosle godine, a koliko za uvjet? Jel bilo dekanskog roka, i jel ga inace ima?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Koliko je bodova bilo potrebno za upis parcijale prosle godine, a koliko za uvjet? Jel bilo dekanskog roka, i jel ga inace ima?

za upis parcijale prošle godine uvjet je bio 32 ects boda,za upis je bilo potrebno 50 ects bodova,ali smo pisali peticiju kojom su nam odobrili dekanski rok i spustili prag za upis na 42 ects boda
 

čokolada14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Imam par pitanja, ak mi može neko molim vas odgovoriti!! Jel netko zna koliko se plaća upis parcijale i da li kad upišeš parcijalu imaš i dalje studenska prava??? Kad se upisuje parcijala šta treba napraviti s indeksom, ići testrati kod tete u referadu...molim vas da mi netko odgovori, jel meni ništa nije jasno??? hvala
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Javne financije

Ništa loše nema u tome ako upišeš parcijalu...daješ ispite iz prve koje su ti preostali i ako stigneš daješ i iz druge god ispite naravno koje si upisala u indeks...i to je to...ja sam upisala parcijalu pa sam prije riješila ispite iz prve godine nego kolege koji su upisali drugu godinu...:tongue2:
još uvijek ih polažu
zamolila bih te ako nije problem da mi malo pobliže objasniš tu parcijalu..
hvala.
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Javne financije

zamolila bih te ako nije problem da mi malo pobliže objasniš tu parcijalu..
hvala.
pod uvjetom da imaš dovoljno bodova za parcijalu...
upisuješ one predmete koji ti ostanu s prve godine i neke s druge godine. uglavnom, zbroj bodova mora biti 60 ;)

predmete s druge godine ne smiješ polagati prije nego položiš sve s prve i ne dobiješ štambilj u indeks o položenim ispitima prve godine.
doduše neki profesori omogućuju polaganje ispita "na crno" - dakle prije neg imaš sve položeno s prve godine, al ti onda taj ispit tak dugo ne upisuju dok ne počistiš prvu godinu. zavisi od prof do prof, neki čuvaju ocjenu bez neke granice (kazneno), a neki do određenog datuma (informatika do kraja tekuće akad. god.)
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Javne financije

pod uvjetom da imaš dovoljno bodova za parcijalu...
upisuješ one predmete koji ti ostanu s prve godine i neke s druge godine. uglavnom, zbroj bodova mora biti 60 ;)

predmete s druge godine ne smiješ polagati prije nego položiš sve s prve i ne dobiješ štambilj u indeks o položenim ispitima prve godine.
doduše neki profesori omogućuju polaganje ispita "na crno" - dakle prije neg imaš sve položeno s prve godine, al ti onda taj ispit tak dugo ne upisuju dok ne počistiš prvu godinu. zavisi od prof do prof, neki čuvaju ocjenu bez neke granice (kazneno), a neki do određenog datuma (informatika do kraja tekuće akad. god.)
... i u tom slučaju i dalje ostajem redovni student kao što sam i sada ... ?
 

Kali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

pitanjce: da li kad ponovno ides upisivat 1god ostaju oni predmeti koje polozis?
i da li je bolje upisat parcijalu il ponovno prvu godinu... jer ja ak upisem parcijalu nema sanse da dam u roku organizaciju javnih uprava :/
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

pitanjce: da li kad ponovno ides upisivat 1god ostaju oni predmeti koje polozis?
i da li je bolje upisat parcijalu il ponovno prvu godinu... jer ja ak upisem parcijalu nema sanse da dam u roku organizaciju javnih uprava :/
Ostaju ti oni koje si položio... ako mene pitaš bolje parcijala jer si onda ove god. odslušaš par predmeta i rasteretiš drugu god. malo...
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ostaju ti oni koje si položio... ako mene pitaš bolje parcijala jer si onda ove god. odslušaš par predmeta i rasteretiš drugu god. malo...
Naravno da je parcijala bolja
 

Kali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ako upisem parcijalu onda ne mogu polagat predmete sa druge godine dok ne rjesim ove iz prve a ostali mi gradansko, organizacija, javne fin i racunovodstvo..to je ne moguce dat odmah tak da mi na istom ostane... :/
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks