AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Parcijala

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Preko kolokvija možeš položiti: engleski 3 i 4, upravno postupovno s tim da je do sad u prvom kolokviju pismeno bio upravni postupak, a onda se usmeno odgovarao upravni spor, iz pdv-a nema kolokvija, lokalne poreze i trošarine možeš riješiti preko kolokvija. Ako se dobro sjećam i usporedne porezne. Ako sam nešto izostavila, neka me netko nadopuni. A ovo dal možeš riješiti sve predmete, ovisi samo o tebi. Znam ljude koji su mogli riješiti, a i one koji nisu mogli. Tak da to ovisi od osobe do osobe. Nadam se da sam pomogla!
a hoće li sačuvati kolokvije dok ne riješimo cijelu 1. god?
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ovisi o profesoru, ne čuvaju svi jednako, neki čuvaju koliko god treba, a neki do 6. ili 9. mj!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

a hoće li sačuvati kolokvije dok ne riješimo cijelu 1. god?
hoće prof.iz kaznenog,postupovnog,informatike...ali svaki od njih će ti reći do kad čuva ocjenu. tako nemoj se zaletit u rješavanje druge godine ako imaš puno ispita.moj savjet ti je prvo prvu godinu riješi da ne bi sve iz druge palo u vodu što si riješila putem kolokvija...mnogima se to dogodilo...ali meni ne :tongue2:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Kazneno je do sada čuvao do kad god je trebalo, ali je nešto spominjao da pošto se prof. Josipović sada kandidirao i neće imat više previše vremena, da će čuvat ocijenu samo do kraja ak. god. ... UPP čuva do 6 mj. , Informatiku do 9. mj.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

upisal sam parcijalu i ove predmete iz 2 god racunovodstvo 2,usporedni porezni sustav.upravno postupovno pravo,engleski3,porez na dodanu vrijednost,porez na dobit,lokalni porezi i trosarine i engleski 4. zanim jeli sve te predmete mogu rijesiti preko kolokvija i kolika mi je mogucnost da rijesim sve ispie do 9 mj sljedece godine
zahvaljujem na odgovoru
Iz računovodstva II imaš 2 kolokvija (jedan prije Božića, a drugi krajem 1 ili početkom 2 mjeseca), prošle god.je Vašićek čuvala ocjenu cijelu akademsku godinu (uključujući i dekanski rok)! Naravno, uvjet za izlazak na kolokvije je da imaš položeno računovodstvo I.

Iz engleskog 3 i 4 imaš predrok (pismeni + usmeni), koji je neposredno prije redovnih rokova u 2, odnosno 6 mjesecu i prof. čuva ocjenu!

Iz usporednih poreznih sustava imaš usmena kolokvija, jedan prije Božića, a drugi dio odgovaraš na redovnim rokovima od 2 mjeseca nadalje! Prof. Arbutina čuva ocjenu!

Iz UPP-a imaš 2 kolokvija, u prvom pišeš upravni postupak, dok upravni spor pišeš na redovnim rokovima od 2 mjeseca nadalje i na usmenom odgovaraš isto upravni spor! Prof. Šikić čuva kolokvij iz upravnog postupka do kraja akademske godine!

Iz lokalnih poreza kod Tereze isto imaš predrok u 5 mj., a uvjet za izlazak ti je dolazak na predavanja! Na predroku, ako prođeš pismeni, ne moraš na usmeni, jedino ako si između 1 i 2 ili ako hoćeš veću ocjenu!

Iz poreza na dobit i PDV-a nema kolokvija ni predroka!

A što se tiče drugog pitanja, ovisi koji su ti predmeti ostali iz prve godine! Izabrala si dosta teške predmete, možda bi ti bilo bolje da si odabrala kazneno ili informatiku umjesto UPP-a ili usporednih! Najprije kreni u čišćenje prve godine, da ti se ne bi dogodilo da položiš neke predmete s 2 god., pa ti kasnije propadne ocjena jer nisi uspjela očistiti prvu! Objektivno gledano, ima jako puno za učiti, jer svi kolokviji su ti svi otprilike u isto vrijeme (oko Božića ili početkom 2 mjeseca), a tu su ti još i rokovi za ispite iz 1 god.! Sretno! :kava:
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

znači, ja ne mogu ići na predmete koje nisam odabrala jel (upisala parcijalu) ? :unsure:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

znači, ja ne mogu ići na predmete koje nisam odabrala jel (upisala parcijalu) ? :unsure:
Na ulazu u dvoranu te nitko ne pita za ulaznicu, ali jel bi ti se isplatilo ić na predavanja, a na kraju ne možeš dobit potpis jer nemaš upisan predmet?
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Na ulazu u dvoranu te nitko ne pita za ulaznicu, ali jel bi ti se isplatilo ić na predavanja, a na kraju ne možeš dobit potpis jer nemaš upisan predmet?
pa ne bi :confused2:, sam da čujem o čemu se radi :unsure:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

isuse, pa šta ja znam -.-
pa zar nije bolje malo pogledat kak profesor predaje, i saznat par važnih informacija???:dry:
Na predavanja iz predmeta koje nisi upisala ti se ne isplati dolaziti, jer ćeš ih ionako druge godine (ako upišeš 2 godinu) morati obavezno pohađati i skupljati potpise! Neke informacije koje te zanimaju moći ćeš (i možeš već sad) pročitati tu na forumu, a do iduće godine se možda promijene neke stvari (npr. literatura, možda dođe još neki novi prof. itd.)! U svakom slučaju, moj savjet ti je da se koncentriraš na čišćenje 1 god., i da pohađaš predavanja iz predmeta koje si upisala, možda da uhvatiš koji kolokvij!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li se prva godina mora u potpunosti očistiti za upis druge?
I koliko moram imati bodova skupljeno s parcijele, tj. druge godie da bih ju mogla ponovno upisati nakon što sam upisala parcijalu?

tenkju...
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li se prva godina mora u potpunosti očistiti za upis druge?
I koliko moram imati bodova skupljeno s parcijele, tj. druge godie da bih ju mogla ponovno upisati nakon što sam upisala parcijalu?

tenkju...
za upis u drugu godinu moraš imati 50 ects bodova.
za parcijalu trebaš 32 boda,
ako prvo upišeš parcijalu a tek onda drugu godinu isto ti treba 50 bodova i polažeš samo one predmete iz druge koji su ti ostali, znači nije važno dal ti je i tada ostao koji ispit za riješit ili očistiš sve.
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
za upis u drugu godinu moraš imati 50 ects bodova.
za parcijalu trebaš 32 boda,
ako prvo upišeš parcijalu a tek onda drugu godinu isto ti treba 50 bodova i polažeš samo one predmete iz druge koji su ti ostali, znači nije važno dal ti je i tada ostao koji ispit za riješit ili očistiš sve.
znaci, bitno je da skupim 50 bodova, a cak ne moram ocistiti ni pvu godinu?
i mislila sam da li postoje neki bodovi da mogu s parcijale na drugu, ono, kao uvjet od tih predmeta koje sam upisala?
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li moguće studirati na ovome faxu i raditi ?
Ovaj mi fax izgleda poprilično teško !
to ti ovisi od osobe do osobe...i koliko ti vremena treba da savladaš gradivo.
ja predlažem da na prvoj godini ne radiš jer je teška (barem je meni bila zbog org i građanskog) a na drugoj možeš raditi jer je lakša dosta...ali kao što rekoh sve ovisi o tebi i tvojim sposobnostima...pozz
 

Mirjam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal netko zna il ima iskustva..dal je moguce upisat sad u devetom mjesecu parcijalu, i prebacit se na vanredno?il za parcijalu i dalje moram ostat redovan student? hvala...
 

Ivy

Admin
ti se prilikom upisa uvijek mozes prabaciti na izvanredne

samo predas molbu koja bi trebala biti uvazena

mozes ju kupiti u skriptarnici(sprancu)
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko zna kolko se parcijala placa? ja sam redovni uz plaćanje, pa me zanima ako upisujem parcijalu jel moram platiti još dodatno bodove ili nesto...
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko zna kolko se parcijala placa? ja sam redovni uz plaćanje, pa me zanima ako upisujem parcijalu jel moram platiti još dodatno bodove ili nesto...
onolko koliko ti je ostalo iz prve upišeš ponovno u index, i zbrojiš kolko ti bodova fali još do 60 ECTS ( tj 30 po semestru) pa si sama biraš predmete koji ti pašu..al mora bit točno 60.. ništa ne plačaš, inače se parcijala plača 3.150 kolko se sjećam
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks