AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

martina_sk

Administrator
slažem se u potpunosti s kolegom pigeticem. da su bar sva pitanja iz skripti ili prezentacija. nabavila sam i bilješke s predavanja nekih redovnih studenata, ni tamo nema nekih odgovora. mi nismo na to navikli. nama daš literaturu, naučimo to što piše, to naš pitaš i to je to. a ispit koji je ovako koncipiran zahtjeva puno više osnovnog znanja ekonomije, znači puno više literature, a ne ovih 40 str skripte i 70 prezentacija. razg sam s profom o tome i rekla je da je htjela da mi sami proučavamo po internetu jer ona smatra da se tako uči. e bar nam je to onda trebala reći.

još sam htjela dodati da je bio jako neugodan način na koji su neki studenti nakon kolokvija "zaskočili" profesoricu. recimo to tako. posebno komentar jednog kolege da jedna magistrica ekonomije nije znala šta mi to učimo (ne mogu se sad točno sjetiti rečenice). razumijem ljutnju radi ovog kolegija i slažem se u mnogo stvari s kolegama, ali to nije način za rješavanje problema. da je bio u pitanju ijedan drugi profesor sumnjam da bi mu se itko tako obraćao.

inače, što se tiče ocjenjivanja seminara. mislim da su svi osim jedne grupe dobili 19 ili 20 bodova. tako da nije sroga pri ocjenjivanju. i voli kada se koncentrira na jedan problem i njega analizira a ne puno problema pa onda nema vremena raspravljati dublje o bilo kojem.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
slažem se u potpunosti s kolegom pigeticem. da su bar sva pitanja iz skripti ili prezentacija. nabavila sam i bilješke s predavanja nekih redovnih studenata, ni tamo nema nekih odgovora. mi nismo na to navikli. nama daš literaturu, naučimo to što piše, to naš pitaš i to je to. a ispit koji je ovako koncipiran zahtjeva puno više osnovnog znanja ekonomije, znači puno više literature, a ne ovih 40 str skripte i 70 prezentacija. razg sam s profom o tome i rekla je da je htjela da mi sami proučavamo po internetu jer ona smatra da se tako uči. e bar nam je to onda trebala reći.

još sam htjela dodati da je bio jako neugodan način na koji su neki studenti nakon kolokvija "zaskočili" profesoricu. recimo to tako. posebno komentar jednog kolege da jedna magistrica ekonomije nije znala šta mi to učimo (ne mogu se sad točno sjetiti rečenice). razumijem ljutnju radi ovog kolegija i slažem se u mnogo stvari s kolegama, ali to nije način za rješavanje problema. da je bio u pitanju ijedan drugi profesor sumnjam da bi mu se itko tako obraćao.

inače, što se tiče ocjenjivanja seminara. mislim da su svi osim jedne grupe dobili 19 ili 20 bodova. tako da nije sroga pri ocjenjivanju. i voli kada se koncentrira na jedan problem i njega analizira a ne puno problema pa onda nema vremena raspravljati dublje o bilo kojem.
htjela je da sami proučavamo po internetu? zanemariti ću što osobno imam odbojnost prema ovakvom tipu ekonomije, da je u pitanju sociologija ili psihologija ili diplomacija možda i bih sam tražio jer to radim i bez skrivenih zamkica profesora pri koncipiranju ispita. ovo me apsolutno ne zanima, ali to je moje subjektivno mišljenje tj. interes.
objektivno gledajući, kolokvij je koncept kako bi se studente koji idu na predavanja rasteretilo polaganja ispita u komadu i kako bi se rasteretio jedan rok(kojih na ovom studiju, dakle ne na ekonomiji u osijeku ili Vern-u u Splitu, ima puno premalo s obzirom na broj obveznih ispita). Mi iz ovog kolegija putem kolokvija prolazimo cijelo gradivo, radimo prezentaciju i onda gubimo jedan rok kako bi ponovno učili cijelu materiju koju smo pisali na kolokvijima da bi mogli napisati esej(2 stranice pisati o ovoj temi nije niti malo lako).
dakle, ovaj ispit nije koncipiran kao ''samo ispit bez kolokvija'' ili ''kolokvij i prezentacija umjesto ispita'' ili ''dva kolokvija umjesto ispita'' ili ''kolokvij plus drugi dio gradiva na ispitu(poput sudske npr)''.
Ovaj ispit je koncipiran po sistemu ''dva kolokvija+prezentacija+pismeni ispit na redovnom roku''.
Ako je to normalno poderat ću indeks.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sve je to jasno... no taj jedan ili dva boda koja možeš najmanje skupiti na kolokviju teško da će biti odlučujući za prolaz.
Obzirom na uloženo vrijeme, trud i sve ostalo zaista se isplati ići po dva boda...no to je samo moje osobno mišljenje...ovdje je na djelu "zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača!"


Predmet uopće nije zahtjevan, skripte su lako čitljive i dovoljno je malo truda da se skupi barem pola bodova na svakom kolokviju, Za razliku od drugih ispita koje smo već prošli ( inače ne bi bili ovdje gdje jesmo).
Zaista je lijepo čuti kolega da Vama ništa na ovom predmetu ne predstavlja problem.
Svakako treba misliti pozitivno.

Trebalo je tom pozitivom i jučer, javno, jasno i glasno nakon kolokvija, prilikom te teme, pozitivom "zaraziti" i ostale kolege koji vjerojatno ne znaju sami procjeniti da li im je nešto razumljivo ili ne, pa da nam svima koji mislimo drugačije i koji se mučimo bude odmah lakše!

Daleko od toga da smatram da svi moramo imati iste stavove i na isti način razmišljati, ali ovo mi sad već pomalo naliči na samohvalu ili možda težnju za divljenjem, iako kažem, lijepo je čuti da je ovo nekome pjesma...ja za nju onda očigledno nemam sluha!
Unaprijed Vam najiskrenije čestitam na svim osvojenim bodovima koji Vas toliko ispunjavaju zadovoljstvom.

Ispit ćemo svi, iskreno se nadam rješiti, bilo na teži ili lakši način.
I želim uspjeh svima.
Ipak, nije mi jasno zašto bi trebalo predstavljati problem ukazati bilo kome, profesoru ili profesorici bilo kojeg predmeta, ako uočavamo da imamo problem.
Isto tako ne vidim zašto bi njima trebalo predstavljati problem saslušati nas, prodiskutirati, pojasniti, ako se može izaći u susret nešto usaglasiti, a Vi ste, evo u konkretnom slučaju, mogli pripomoći i uvjeriti one koje je potrebno uvjeravati da griješimo.
Trebali ste svakako, jer ovdje zastupate tako čvrsti stav, pa je to trebalo i u "ključnom trenutku" pokazati. Nisu svi aktivni na forumu, a smatraju da imaju problem.
A što se tiče toga do kuda smo dogurali, kakve smo sve ispite do sada ispolagali i kakva smo zajednička ili pojedinačna iskustva imali, možda nas je baš to naučilo nečemu.

Dragi kolege, bila bih najsretnija da nam svima u ponedjeljak ili kad već budu objavljeni rezultati sa zadovoljstvom lakne...

Kolega Pigetic u potpunosti se slažem!
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolega Pigetic i kolegice Misel, u potpunosti se slažem s vašim mišljenjem. No, opet se nekako nadam da profesorica neće biti toliko stroga u ocjenjivanju jer ima prilike iz kolokvija vidjeti koliko zapravo znamo. Vjerujte da ne bi imali ni polovicu bodova da nas ocjenjuje kao svoje ekonomiste, bar je to moje mišljenje. Ustalom, već su i kolege izvanredni rekli da nije bila stroga kod bodovanja prezentacija.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zaista je lijepo čuti kolega da Vama ništa na ovom predmetu ne predstavlja problem.
Svakako treba misliti pozitivno.

Trebalo je tom pozitivom i jučer, javno, jasno i glasno nakon kolokvija, prilikom te teme, pozitivom "zaraziti" i ostale kolege koji vjerojatno ne znaju sami procjeniti da li im je nešto razumljivo ili ne, pa da nam svima koji mislimo drugačije i koji se mučimo bude odmah lakše!

Daleko od toga da smatram da svi moramo imati iste stavove i na isti način razmišljati, ali ovo mi sad već pomalo naliči na samohvalu ili možda težnju za divljenjem, iako kažem, lijepo je čuti da je ovo nekome pjesma...ja za nju onda očigledno nemam sluha!
Unaprijed Vam najiskrenije čestitam na svim osvojenim bodovima koji Vas toliko ispunjavaju zadovoljstvom.

Ispit ćemo svi, iskreno se nadam rješiti, bilo na teži ili lakši način.
I želim uspjeh svima.
Ipak, nije mi jasno zašto bi trebalo predstavljati problem ukazati bilo kome, profesoru ili profesorici bilo kojeg predmeta, ako uočavamo da imamo problem.
Isto tako ne vidim zašto bi njima trebalo predstavljati problem saslušati nas, prodiskutirati, pojasniti, ako se može izaći u susret nešto usaglasiti, a Vi ste, evo u konkretnom slučaju, mogli pripomoći i uvjeriti one koje je potrebno uvjeravati da griješimo.
Trebali ste svakako, jer ovdje zastupate tako čvrsti stav, pa je to trebalo i u "ključnom trenutku" pokazati. Nisu svi aktivni na forumu, a smatraju da imaju problem.
A što se tiče toga do kuda smo dogurali, kakve smo sve ispite do sada ispolagali i kakva smo zajednička ili pojedinačna iskustva imali, možda nas je baš to naučilo nečemu.

Dragi kolege, bila bih najsretnija da nam svima u ponedjeljak ili kad već budu objavljeni rezultati sa zadovoljstvom lakne...

Kolega Pigetic u potpunosti se slažem!
Kolegice smatrajte to kako god hoćete, nije samohvala jer ja nisam takav da se volim hvaliti, nego sam htio pozitivno utjecati na ostale koji dolaze na forum s ciljem dobivanja informacija. Smatram da je bitno sagledat obje strane medalje. Ako vam toliko smeta moji komentari, što je očito, ja se povlačim iz ove rasprave, a vama želim uspješan prolazak kolegija!
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega Rijekaboy,
hvala na lijepim željama!
O obje strane medalje i pozitivnom utjecaju sam ako se ne varam i pisala.
Informacija je i da neki smatraju da problem postoji ali i da oko toga postoji neslaganje.
Ni najmanje me ne smetaju Vaši komentari. Isto bi se trebalo odnositi na Vas. Ovo je forum - komentiram komentare. Poštujem Vašu odluku i pa i ja raspravu smatram završenom. Sretno i dalje!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da se ne bi trebali tješiti sa tim što nas eventualno ne ocjenjuje prema kriterijima kojima ocjenjuje ekonomiste jer je jasno da svi profesori sa gostujućih fakulteta(diplomatska akademija,psihologija, FOI itd) ne ocjenjuju nas kao što ocjenjuju svoje studente na matičnim fakultetima.
Isto kao što prof. Musa ne ocjenjuje ljude na politologiji isto kao nas.
To je sasvim logično.
Kad dođeš kao gostujući profesor na neki fakultet, ne unosiš revoluciju, nego se prilagodiš dobroj praksi i pravilima i običajima dotičnog fakulteta.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nekako stječem dojam da je ovaj kolegij s obzirom na ekonomsko težište i zahtjevnost organizacijskih reformi/reorganizacija i suvremenih tendencija više primjeren za našeg premijera, gosp. Branka Grčića, gosp. Borisa Lalovca i ostale koji imaju ovlasti i instrumente u svojim rukama za provođenje takvih aktivnosti i strategija!! Možda bi oni i više razumijeli tu materiju od nas, a možda se i varam!!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne znam zbog čega mi nisu prošla prva dva posta(neka ih moderatori onda ne stave) odgovora na pitanje kaj smatram pod zamke.
Pod zamke smatram i to što je skoro svako pitanje koncipirano da moraš vrlo dobro baratati s materijom i da odlično sve razumiješ i povezuješ. Naučene definicije i podjele ti ništa ne znače na kolokviju. Posebnom zamkom smatram ono što je kolegica navela da je profesorica koncipirala učenje tako da moramo istraživati dodatno jer sva materija nije niti u skripti niti prezentacijama.
 

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Aha. Pitam jer su meni pitanja bila logična, možda nismo pisali istu grupu :/

A što se tiče dodatnog istraživanja po netu, ja to ionako radim za svaki ispit u kojem mi nešto nije jasno (JPP npr. prošle godine) pa mi je imalo smisla proguglati neke od izraza koji se se pojavili u prezentaciji..
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Aha. Pitam jer su meni pitanja bila logična, možda nismo pisali istu grupu :/

A što se tiče dodatnog istraživanja po netu, ja to ionako radim za svaki ispit u kojem mi nešto nije jasno (JPP npr. prošle godine) pa mi je imalo smisla proguglati neke od izraza koji se se pojavili u prezentaciji..
U prvom kolokviju je bilo ok, ali u drugom je bilo puno teže..sudeći po brojnim komentarima nakon kolokvija većini je bilo isto tako. Ali pozitivno je da ima i onih kojima je ovo bilo lagano..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks