AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je netko uspio otvoriti linkove u prezentaciji koji se nalaze na zadnjem (55tom)slideu, a koji prema riječima profesorice čine skriptu koja nam je literatura?

Link nit mogu otvoriti, nit da kopirati kao hiperlink, nit da kopirati obično...uglavnom iako je ona jučer poslije predavanja to uredno pokazala da se to nalazi na zadnjoj strani prezentacije i da ulaskom u link dolazimo do skripte, u ovoj objavljenoj se ti linkovi "ne plave" i s njima ništa nije moguće...

Zna li netko u čemu je štos?

I da, koliko vidim nikakve, naravno objave vezano za sam predmet i obveze (ona bodovanja, kolokviji, teme predavanja po datumima i sl, a koje bi nam trebale biti orjentir za izradu seminara)...
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko uspio otvoriti linkove u prezentaciji koji se nalaze na zadnjem (55tom)slideu, a koji prema riječima profesorice čine skriptu koja nam je literatura?

Link nit mogu otvoriti, nit da kopirati kao hiperlink, nit da kopirati obično...uglavnom iako je ona jučer poslije predavanja to uredno pokazala da se to nalazi na zadnjoj strani prezentacije i da ulaskom u link dolazimo do skripte, u ovoj objavljenoj se ti linkovi "ne plave" i s njima ništa nije moguće...

Zna li netko u čemu je štos?

I da, koliko vidim nikakve, naravno objave vezano za sam predmet i obveze (ona bodovanja, kolokviji, teme predavanja po datumima i sl, a koje bi nam trebale biti orjentir za izradu seminara)...
ja sam uspjela otvorit. samo sam kopirala u tražilicu i odmah mi otvorio pdf datoteku.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam uspjela otvorit. samo sam kopirala u tražilicu i odmah mi otvorio pdf datoteku.
Hvala!

Otkrila sam u čemu je vic...računalo na kojem se nalazim trenutno ima neka ograničenja (blokade) na mreži pa ne dozvoljava pristup:mad:...od negdje drugdje ću vjerojatno moći i ja otvoriti...

Kolegice, koliko je toga ukupno str.?
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prvi link ima 10 str, drugi 12 a treći 110 :)
Za ovaj treći, koji se odnosi na lokalnu samoupravu, kad ga je otvorila na kraju predavanja (kad je pokazivala gdje se nalazi) rekla ovakvu rečenicu otprilike:" dobro, ovo vama možda i nije bitno, ali možda nekoga zanima"

Neka me ispravi onaj tko je bio prisutan pa isto čuo...no nekako mi se čini da treba ipak bar donekle obratiti pažnju...nije ga bezveze navela, a knjigu kao isključila!

I da, sad sam se sjetila da je isto tako rekla da nam to može biti neka pomoć u smislu ideje pri odabiru primjera koji ćemo odabrati za seminarski kao i knjiga za koju se jako dvoumila dal da ju stavi kao obaveznu...

Dali je predavanje iz ovoga obavezno ?
Koliko sam ja shvatila za redovne je obvezno i imaju pravo najviše 3 puta izostati.

Mi izvanredni smo mogli birati da budemo samo na jednom predavanju i napravimo seminarski (power point prezentaciju, grupni rad) ili da prisustvujemo svim predavanjima, ali nekako je ostalo nejasno što onda sa seminarskim (pogotovo obzirom na način prikupljanja bodova).

Možda je i ovo netko bolje shvatio...ja sam iskreno, malo što jučer shvaćala i lovila...baš mi je leglo nakon radnog dana!:angel:

Možda danas dobijete konkretnija pojašnjenja...
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dajte mi recite, da li vi razumijete ovo gradivo?
Iskreno, uopće ne shvaćam u čemu je bit!

Ne znam da li mi ju je bilo teže pratiti zbog brzine kojom govori, zbog istovremenog skakutanja, zbog toga što mi nije jasno što tu zapravo trebamo usvojiti i kako ili zbog najnemirnijih predavanja dosad...

Prva asocijacija mi je na (ako se sjećate; vi ste svi mladi) Super Maria...skakućemo i tu i tamo trebamo nešto pojesti, a tu i tamo nešto i razbiti...kad, šta, kako i zašto ostaje nejasno...:confused:bitno je ne pasti u provaliju...;)

Kad malo pogledamo literaturu mozda će nam biti jasnije.
Pod pauzom na prvom predavanju je samo nakratko pokazala ogledni tip kolokvija...uglavnom pitanja na zaokruživanje. Komentar je bio da ako nam se čini da ima 2 točna odgovora da je onda vrlo vjerojatno da su i svi ostali točni...

Možda ne bi bilo loše da ju zamolite da to pod predavanjem opet pokaže i još pojasni. U ovom je prvo pitanje bilo nešto poput što je Taylor želio uspostaviti...

Ja sam mislila da je jučerašnje predavanje možda nešto "rasvijetlilo"?
Nisam mu prisustvovala...
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi koja je tocna literatura za ovaj ispit ? koji od onih linkova na prezentacijama ulaze u literauturu, ima ih dosta :S i kakva knjiga treba :S
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ovo je sve dosta zbrkano...jako malo predavanja, a prvi kolokvij za manje od dva tjedna...a joj
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna, tema za seminar mora biti vezana za neko konkretno poduzeće ili recimo za javni sektor, hotelijerstvo, građevinarstvo... dakle, za neko područje.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi koja je tocna literatura za ovaj ispit ? koji od onih linkova na prezentacijama ulaze u literauturu, ima ih dosta :S i kakva knjiga treba :S
Literatura su materijali pod linkovima sa zadnjeg, 55tog slidea...tako je barem nama na kraju predavanja još pokazivala...ostali linkovi kroz prezentaciju su "ako želimo više znati"...

Da li netko zna, tema za seminar mora biti vezana za neko konkretno poduzeće ili recimo za javni sektor, hotelijerstvo, građevinarstvo... dakle, za neko područje.
Pa svakako je vezana za neko područje...samo je pitanje kakvo područje i iz čega...koliko sam ja shvatila moramo uzeti konkretan primjer, a o kakvoj organizaciji je riječ je nebitno, odnosno da mislim da može biti iz svega navedenog a i ne mora...

Ma, mislim ja da bi ona to morala lijepo dati napismeno što i kako se za taj seminar od nas očekuje...kako je to lijepo napravio Žiljak iz Javnih politika obzirom da mu je seminar isto tako bio "specifičan"...
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dajte mi recite, da li vi razumijete ovo gradivo?
Ja osobno baš puno i ne shvaćam iz njenog predavanja ali se nadam da ću malo više shvatiti kad pročitam tzv. skriptu koju zapravo predstavljaju izabrana poglavlja iz njene knjige


Pa svakako je vezana za neko područje...samo je pitanje kakvo područje i iz čega...koliko sam ja shvatila moramo uzeti konkretan primjer, a o kakvoj organizaciji je riječ je nebitno, odnosno da mislim da može biti iz svega navedenog a i ne mora...
Da i meni je jasno da mora biti iz nekog područja ali što to znači konkretan primjer, da li opisujem npr.strukturu Plive ili općenito kakva je organizacijska struktura farmaceutskih tvrtki?:confused:
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja ću za taj kolokvij učiti samo po skripti i to tako da ću je samo pročitati, nešto slično kao i javne politike. Tako mi je rekao kolega koji studira ekonomiju u ri., da je dovoljna skripta, ali da profa puno traži, sad neznam šta mu to točno znači kad i ovi naši ne traže malo ! :wtf:
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja ću za taj kolokvij učiti samo po skripti i to tako da ću je samo pročitati, nešto slično kao i javne politike. Tako mi je rekao kolega koji studira ekonomiju u ri., da je dovoljna skripta, ali da profa puno traži, sad neznam šta mu to točno znači kad i ovi naši ne traže malo ! :wtf:
Pa nek kolega malo pojasni ;)...a mozda nam zna malo pribliziti i misteriju seminara...

A zna li netko šta sve zapravo ulazi u 1. kolokvij (6.11. ako se ne varam)?:confused:
 

martina_sk

Administrator
znači u prvi kolokvij ulaze skripte 2 i 3, a u drugi 1 i 4. pod zadnje je prof rekla da izvanredni polažu oba kolokvija odjednom 11.12.

i esej će se pisati na redovnom roku kad prijavimo ispit, pred profesoricom. očekuje stranicu-dvije rasprave o temi, razlikama...

meni je ovo sve malo previše, čudan način..
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znači u prvi kolokvij ulaze skripte 2 i 3, a u drugi 1 i 4. pod zadnje je prof rekla da izvanredni polažu oba kolokvija odjednom 11.12.

i esej će se pisati na redovnom roku kad prijavimo ispit, pred profesoricom. očekuje stranicu-dvije rasprave o temi, razlikama...

meni je ovo sve malo previše, čudan način..
Hvala Ti...pitanje sam postavila prije nego su stigle prezentacije..

Previše? Čudan način?
Pa niti razumijemo materiju (prezentacija i skripte su nepovezive bar koliko sam ja preletila, a sama po sebi prezentacija totalno nejasna i sva nekako čas jedno, pa drugo...) niti razumijemo šta se od nas zapravo očekuje za seminar i na koji način, kakvi primjeri/problemi, kakve varijable?!

A ispit (esej) ćemo pisati o razvitku INE nakon što smo je poklonili Mađarima ili što?

Mislim, ne da mi ništa nije jasno nego i više od toga...

Kaj je svima ostalima sve bistro kad se ne uključuju u razmjenu informacija?
Bilo bi lijepo da ako netko kuži da to podijeli s kolegama koji nisu na toj valnoj dužini ili ćemu već! Možda netko rezonira na isto kao i profesorica, pa da nas prosvijetli...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks