AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako ste planirali izlaganje na prezentaciji? Jeste se podijelili da svatko iz grupe izlaže jedan dio, jedan izlaže sve ili nekako drugačije?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koliko se sjećam profesorica je rekla da svatko iz grupe treba izložiti jedan dio, a ne da samo statira
 

Juliska

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, što s onima koji neće izać na kolokvij? Ili loše napišu kolokvij?
Caka je u skupljanju bodova.
Loše napišeš kolokvij, manje bodova skupiš.
Ako ne izađeš na kolokvij, dobivaš nula bodova.
Jedan kolokvij nosi sveukupno maksimalno 20 bodova, drugi kolokvij isto tako. I izlaganja u ponedjeljak nose neke bodove samo neznam koliko.
 

martina_sk

Administrator
nitko nije pitao što se desi u slučaju nepolaganja ispita preko kolkvija i izlaganja. tako da nitko ne zna kako izgleda obični ispit, tako da neki i pričaju da ta mogućnost ni ne postoji, tj ako ne položiš ovako da moraš ponovo upisivati predmet. budem sutra pitala profu što ako ne prođemo kolokvije.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
svaki kolokvij nosi 20 bodova, dakle 40 ukupno, seminarski rad nosi 20 bodova i ispit 40 bodova. Da bi se položio kolegij mora se skupiti najmanje 55 bodova u protivnome se mora ponovno upisati. Ako netko ne želi izaći na kolokvij ne treba ali teško da će skupiti dovoljno bodova.
Ispit je koncipiran tako da se dobije neka konkretna tema i onda se mora pisati o tome nekih stranicu, stranicu i pol!
 

martina_sk

Administrator
svaki kolokvij nosi 20 bodova, dakle 40 ukupno, seminarski rad nosi 20 bodova i ispit 40 bodova. Da bi se položio kolegij mora se skupiti najmanje 55 bodova u protivnome se mora ponovno upisati. Ako netko ne želi izaći na kolokvij ne treba ali teško da će skupiti dovoljno bodova.
Ispit je koncipiran tako da se dobije neka konkretna tema i onda se mora pisati o tome nekih stranicu, stranicu i pol!
znači kad ideš na običan ispit pišeš samo taj esej (nazovimo ga tako)?
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znači kad ideš na običan ispit pišeš samo taj esej (nazovimo ga tako)?
Da, tako je rekla, i na taj ispit možemo izaći na bilo koji rok budući da nam se ti bodovi koje skupimo iz kolokvija i seminara čuvaju do zadnjeg roka, dakle do kraja akademske godine
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moze li mi netko od cijenjenih kolegica i kolega objasniti zbog cega je nama u profesiji specijalista javne uprave bitno znati gradivo iz skripte broj 5 a ponajvise iz skripte broj 4?
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li mi netko od cijenjenih kolegica i kolega objasniti zbog cega je nama u profesiji specijalista javne uprave bitno znati gradivo iz skripte broj 5 a ponajvise iz skripte broj 4?
To ćeš morati pitati profesoricu!
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako "redovan" ispit -esej nosi 40 bodova to znači da ukoliko ne položiš kolokvije i ne rasturis na izlaganju pa dobiješ 20 bodova (a kako je krenulo male su šanse za to) da nema šanse da položiš ovaj predmet...
Da li itko zna, da netko od "nadležnih", na našem cijenjenom fakultetu, zna kako je nama koncipiran ovaj izuzetno zanimljiv i motivirajući ispit i da li je to itko odobrio?
Kako je moguće da je na nekom kolegiju moguće jednim ili dva kolokvija položiti ispit a na ovom nama nadasve srodnom predmetu je ovako "interesantno koncipirano"?
Da su bar pitanja konkretna pa onda ajde nekako ali ovako...
Ja bih baš voljela npr. napisati jedan esej o dominantnom diskursu fleksibilnih varijabli dinamičnog okruženja kroz prizmu novoekonomske teorije i primjene NJM u budžetskom planiranju...40 osvojim samo tako!
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako "redovan" ispit -esej nosi 40 bodova to znači da ukoliko ne položiš kolokvije i ne rasturis na izlaganju pa dobiješ 20 bodova (a kako je krenulo male su šanse za to) da nema šanse da položiš ovaj predmet...
Da li itko zna, da netko od "nadležnih", na našem cijenjenom fakultetu, zna kako je nama koncipiran ovaj izuzetno zanimljiv i motivirajući ispit i da li je to itko odobrio?
Kako je moguće da je na nekom kolegiju moguće jednim ili dva kolokvija položiti ispit a na ovom nama nadasve srodnom predmetu je ovako "interesantno koncipirano"?
Da su bar pitanja konkretna pa onda ajde nekako ali ovako...
Ja bih baš voljela npr. napisati jedan esej o dominantnom diskursu fleksibilnih varijabli dinamičnog okruženja kroz prizmu novoekonomske teorije i primjene NJM u budžetskom planiranju...40 osvojim samo tako!
kolokvij se ne može pasti, koliko skupiš bodova na koloviju toliko ti se uračunava u ukupne bodove, tako da ako na kolokviju dobiješ jedan bod taj jedan bod ti se uračunava u ukupne bodove.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Daleko od toga da je predmet i gradivo beskorisno.
Čak je i zanimljivo dosta toga iz prvog kolokvija.
Ali drugi kolokvij je čista ekonomija privatnog sektora pisana na stručnom jeziku u doktorskoj disertaciji jedne ekonomske teoretičarke. Ekonomisti to rasturaju i svaka im čast ali samo malo...mi nismo EFZG! Ili cijelo vrijeme sanjam??
Zbog čega to nama treba? Gradivo se rijetko gdje ako igdje dotiče javnog sektora, ne povlače se paralele sa javnim sektorom itd.
Ovo nije VERN ili sličan fakultet ekonomskih znanosti, ovdje je trebalo prilagoditi materiju i gradivo ljudima koji 4 godine uče pravne predmete većinom a najapstraktnije što su učili je ULJP koji je za ovo primjerak iz opusa braće Grimm.
Ili je trebalo dijelove izbaciti ili modificirati ili prekrojiti ili promijeniti.
Čini mi se da se nitko nije niti pozabavio ovim predmetom(posebice gradivom i ispitnom literaturom) pri odabiru za studij od strane naših odgovornih profesora.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolokvij se ne može pasti, koliko skupiš bodova na koloviju toliko ti se uračunava u ukupne bodove, tako da ako na kolokviju dobiješ jedan bod taj jedan bod ti se uračunava u ukupne bodove.
Sve je to jasno... no taj jedan ili dva boda koja možeš najmanje skupiti na kolokviju teško da će biti odlučujući za prolaz.
Obzirom na uloženo vrijeme, trud i sve ostalo zaista se isplati ići po dva boda...no to je samo moje osobno mišljenje...ovdje je na djelu "zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača!"

Daleko od toga da je predmet i gradivo beskorisno.
Čak je i zanimljivo dosta toga iz prvog kolokvija.
Ali drugi kolokvij je čista ekonomija privatnog sektora pisana na stručnom jeziku u doktorskoj disertaciji jedne ekonomske teoretičarke. Ekonomisti to rasturaju i svaka im čast ali samo malo...mi nismo EFZG! Ili cijelo vrijeme sanjam??
Zbog čega to nama treba? Gradivo se rijetko gdje ako igdje dotiče javnog sektora, ne povlače se paralele sa javnim sektorom itd.
Ovo nije VERN ili sličan fakultet ekonomskih znanosti, ovdje je trebalo prilagoditi materiju i gradivo ljudima koji 4 godine uče pravne predmete većinom a najapstraktnije što su učili je ULJP koji je za ovo primjerak iz opusa braće Grimm.
Ili je trebalo dijelove izbaciti ili modificirati ili prekrojiti ili promijeniti.
Čini mi se da se nitko nije niti pozabavio ovim predmetom(posebice gradivom i ispitnom literaturom) pri odabiru za studij od strane naših odgovornih profesora.
Istina! Gradivo nije beskorisno, nije mi to ni namjera bila reći, ali da je neprilagođeno našem studiju je.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sve je to jasno... no taj jedan ili dva boda koja možeš najmanje skupiti na kolokviju teško da će biti odlučujući za prolaz.
Obzirom na uloženo vrijeme, trud i sve ostalo zaista se isplati ići po dva boda...no to je samo moje osobno mišljenje...ovdje je na djelu "zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača!"


Predmet uopće nije zahtjevan, skripte su lako čitljive i dovoljno je malo truda da se skupi barem pola bodova na svakom kolokviju, Za razliku od drugih ispita koje smo već prošli ( inače ne bi bili ovdje gdje jesmo).
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni osobno ovo gradivo(naglasak je na 4. posebno a i 5. skripti) nije niti lako čitljivo niti zanimljivo a bojim se da neće biti niti primjenjivo na bilo što u budućem poslu.
Knjiga iz diplomacije je pitka, zanimljiva i pamtljiva, nakon 1 čitanja svih obaveznih 250(!) stranica za kolokvij mogao sam reproducirati bar 50% gradiva a ovih 20 stranica niti nakon 4 čitanja nisam siguran što je što.
A koncept ispita je besmislen(ako se gleda sa stajališta olakšavanja učenja studentima) i potpuni novitet do sada na studiju po broju obaveza koje se moraju izvršiti. Dva kolokvija+prezentacija+esej(koji je nota bene 2,5mjeseca nakon kolokvija i treba se ponovno učiti sve po drugi put i to za neki rok kojih ionako ima premalo a koji se mogao iskoristiti za neki drugi predmet iz kojeg nije bilo tzv. kolokviranja).
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni nije ni zanimljivo, ni čitko, niti shvaćam smisao takvog koncepta ispita... ali sve bi to mogla prihvatiti da je i jednim jedinim slovom na služebinim stranicama ovog čuda od studija objavljen način polaganja i što se od nas očekuje. Ovo skupljnje informacija po principu nešto je profesorica nekome rekla, nekome je na njegov upit odgovorila na mail, pa je to netko nekome proslijedio - to sve teže mogu prihvaćati.

Sad još samo da budem suspendirana sa faksa, al dobro.
 

amalka7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je kolega poslao seminarski rad od svoje kolegice iz njihovog kolegija organizacija. Radi se o, čini mi se krašu i podravci, ako nekoga zanima može mi dati mail pa mu pošaljem! :rolleyes:
možeš li mi molim te poslati taj seminarski rad ? na mail
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks