AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Obiteljsko pravo s matičarstvom

Monti_1502

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze pitanja od danasnjeg roka? Hvala!
Prof. Simovic medju najboljim profesorima, bila sa skepticna prema ovom ispitu i doista sam se ugodno iznenadila kako je opusten, nasmijava nas, daje primjere iz zivota i kroz razgovor odgovaras ispit ( ali definitivno trazi znanje i da razumijes sta pricas i ako vidi da ne razumijes onda se lako zbunis sta je i logicno zato je jedna cura pala )
Pitanja:
Lisenje poslovne sposobnosti
Obvezno savjetovanje, medijacija
Pucki pravobranitelj
Osporavanje ocinstva
Pravo djeteta na obrazovanje
Pravo djeteta na zivot
Konvencija ( po cemu se razlikuje od drugih med.dok.)
Dalje se ne sjecam ‍♀
 

DXG

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Slažem se s Monti_1502, još su bila pitanja: roditeljska skrb-definicija, lišenje roditeljske skrbi, tko ne može biti skrbnik, sadržaj izvješća o radu skrbnika, pravne posljedice poništaja braka i rokovi, bračni sporovi, postupanje kad nema podatka o ocu, tko mora dati pristanak za posvojenje, državne matice- temeljni i naknadni upis.
 

megan fox

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Simovic medju najboljim profesorima, bila sa skepticna prema ovom ispitu i doista sam se ugodno iznenadila kako je opusten, nasmijava nas, daje primjere iz zivota i kroz razgovor odgovaras ispit ( ali definitivno trazi znanje i da razumijes sta pricas i ako vidi da ne razumijes onda se lako zbunis sta je i logicno zato je jedna cura pala )
Pitanja:
Lisenje poslovne sposobnosti
Obvezno savjetovanje, medijacija
Pucki pravobranitelj
Osporavanje ocinstva
Pravo djeteta na obrazovanje
Pravo djeteta na zivot
Konvencija ( po cemu se razlikuje od drugih med.dok.)
Dalje se ne sjecam ‍♀

Mislis pravobranitelj za djecu, ? Ne pucki pravobranitelj?
 

UP22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, danas je bilo uvodno predavanje na koje stvarno nisam stigla. Pa može li mi netko samo reci hoće li biti kolokvija, i jesu li predavanja obavezna? Još neke bitne inf? Hvala punoo
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, danas je bilo uvodno predavanje na koje stvarno nisam stigla. Pa može li mi netko samo reci hoće li biti kolokvija, i jesu li predavanja obavezna? Još neke bitne inf? Hvala punoo
Bit ce kolokviji, ali i usmeni..
Za obvezne dolaske nije nista reko, a popis nije slao
 

ivana1771iv

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Je li prolazak oba kolokvija podrazumijeva oslobođenje od usmenog ili poslije oba položena kolokvija idemo i na usmeni?
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
obiteljsko on line danas

razvod braka, poništaj, roditeljska skrb, posvojenje, mjere, skrbinštvo, konvencija, matičarstvo. izvori obiteljskog prava,zakon o osobnom imenu
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka 0806
Roditeljska skrb, anticipirana naredba, skrbnik, prava djeteta u posvojenju, prava roditelja lisenog roditeljske skrbi u posvojenju, ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel zna netko kaj bi trebalo tocno odgovorit kod anticipirane naredbe? U novoj knjizi nisam mogla nac nekakav opsirniji odgovor. :confused:
 

Bezuhica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja od danas :
- izvori prava
- razvod
- matice
-utvrdivanje ocinstva
- prava djeteta
- anticipirana naredba za biranje skrbnika
- tko moze mjenjat svoje osobno ime
- subjektivni i objektivni rok
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel zna netko kaj bi trebalo tocno odgovorit kod anticipirane naredbe? U novoj knjizi nisam mogla nac nekakav opsirniji odgovor. :confused:
roditelj koji ostvaruje roditeljsku skrb može za života u oporuci ili u obliku javnobilježničke isprave imenovati osobu za koju smatra da bi se brinula tj skrbila o djetetu u slučaju njegove smrti
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
roditelj koji ostvaruje roditeljsku skrb može za života u oporuci ili u obliku javnobilježničke isprave imenovati osobu za koju smatra da bi se brinula tj skrbila o djetetu u slučaju njegove smrti
Plus neke tri odluke koje se navode u zakonu, to je mene pitala ali nisam znala pa pogledajte u svakom slucaju
 

ivana1771iv

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
8.6. online usmeni I.Šimović
Def. posvojenja
Pretpostavke za posvojenje na strani djeteta
Pretpostavkeza posvojenje na strani posvojitelja
Tko ne može biti posvojitelj?
pristanak djetetovog skrbnika na posvojenje
Lišenja prava na roditeljsku skrb
Stegovna odgovornost matičara, prava i dužnosti
Uvid u matice - kako, tko i na koji način
Ugodan ispitivač, pomaze, daje primjere i navodi na točan odgovor.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iz cega je najbolje ucit? Imam novu knjigu, ali mislim da nije dovoljna sama po sebi. :(
ja knjigu nisam uspjela nabaviti jer sam počela učiti iz obiteljski zakona, ali imaš skriptu od marije93 tu u skriptarnici pa možeš iz skripte uz obz. da si možda malo upotpuniš
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks