AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Obiteljsko pravo s matičarstvom

Suzy91Zg

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Razvod braka, pretpostavke za sklapanje braka, poslovna sposobnost i nesposobnost za rasudjivanje, matica vjencanik. Prof. Culo super, pomaze i navodi na odgovore.
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko detaljnije informacije o kolokviju?
Hoce li biti visestrukih odgovora ns zaokruzivanje, moramo li imati kameru upaljenu?
 

df1959

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko detaljnije informacije o kolokviju?
Hoce li biti visestrukih odgovora ns zaokruzivanje, moramo li imati kameru upaljenu?
Bit će pitanja u kojima će biti točan jedan odgovor i u kojima će biti točno više odgovora; što se kamere tiče, to ne znam, vjerojatno neće trebati biti upaljena.
 

Josipa0902

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,

imam nedoumice oko pojedinih pitanja, ne mogu ih naći u literaturi bila bi zahvalna ako bi netko znao odgovoriti:)

Pravobranitelj za djecu, razlika zakonodavne i sudske konvalidacije i međunarodno posvojenje. Doduše za posvojenje sam našla 2 rečenice ne znam je li to dovoljno..Odgovaram kod prof. Šimovića može i iskustva ako ne netko nedavno odgovarao kod njega. Hvala svima:)
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
odgovore na ta pitanja možeš pronaći na njihovim prezentacijama,a evo koliko se siječam jer ja sam taj ispit riješila u prvom mijesecu.
pravobranitelj za djecu- štiti,prati i promiće prava i interese djece na temelju Ustava, zakona i međ.ugovora,djeluje neovisno,samostalno po načelima pravednosti i morala,bira ga Hrv.sabor, ne smije biti niti u jednoj stranci.Upoznaje djecu s njegovim pravima i interesima, surađuje s djecom, može pokrenuti mjere, može potaknuti donošenje i promjene zakona za dobrobiti djece.
Konvalidacija- naknadno osnaženje
u svim slučajevima nevaljan brak konvalidira i tu su ti te zakonske i sudske konvalidacije, kod nevaljanog braka
međunarodno posvojenje- kada stranac želi posvojiti dijete što se kod nas baš i ne preporučuje, tada se mora imati i potvrda od ministarstva vanjskih poslova, posvojena djeca se ne mogu kontrolirati tj,nema nadzora ,nova sredina jezik ,,,itd
nadam se da sam bar nešto pomogla..sretno
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prof.Šiimović ,meni se nije svidio pravi se jako pametan ,,koluta očima, niti malo ne pomaže, ja sam prvi put išla kod njega i pala na slijedećem roku sam prošla kod Čulo.
javi kako je bilo
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
gradivo je pamtljivo al,ima ga dosta a trbaš bar dva puta sve pročitati...tako da treba 15-tak dana
 

Josipa0902

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moj dojam je skroz suprotan, nisam imala osjećaj da se pravi pametan i definitivno pomaže sa podpitanjima, doslovno navodi na odgovor. Pitao me sadržaj rješenja o posvojenju, tko imenuje skrbnika, tko ne može bit skrbnik, ostvarivanje osobnih odnosa pod nadzorom i prava i zadaće osoba koje vrše nadzor. Dobila sam 3:) Ako se kolokvira pita jedno-dva lagana pitanja samo da se potvrdi ocjena (kolegicu je pitao lišenje poslovne sposobnosti). Pitanja od kolegice koja nije kolokvirala: pretpostavka za sklapanje braka, životno partnerstvo, u kojem se obliku vode matične knjige, dužnosti matičara u sklapanju braka u građanskom obliku, u kojem trenu se brak smatra sklopljenim, razlika nesposobnosti za rasuđivanje i lišenja poslovne sposobnosti, osobna prava i dužnosti bračnih drugova i sve o obveznom savjetovanju. Sretno svima!!
 

mlfy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolege, znam da ste svi u rokovima i stvarno vam zelim da ih cim bolje rjesite! Trebala bih malu uslugu. Pisem zavrsni rad iz Obpim ali sam jos bila po staroj knjizi. Trebalo bi mi poslikati doslovno par stranica da mogu zavrsit rad jer mi se ne isplati kupovati knjigu za 180 kuna a to mi je jedina opcija ako mi netko ne poslika. Bila bi vam stvarno zahvalna
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks