AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Obiteljsko pravo s matičarstvom

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, u pon mi je rok za obiteljsko, a još nema rasporeda... Kad obično pošalju raspored?
Hvala unaprijed :)
 

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Preloznjak, jako ugodan usmeni, dosta detaljno pita. Nas troje je ispitivala oko 35-40 min.
Pita dosta kroz primjere, npr.: Koliko dugo maloljetnik može poništavanja brak koji je uspio sklopiti bez odobrenja i ukoliko propusti rok može li ga kasnije poništiti (nakon 19.), presumpcija majčinstva i što ona znači, tko daje odobrenje za posvojenje i isto kroz primjere potpitanja. Kada će osoba lišena pos. spos. moći sama odlučivati o doniranju organa. Ako su ispunjene pretpostavke za postojanje braka, ali nije upisan, postoji li on. Mjere nabroji, objasni jednu. Pretpostavke za valjanost i potpitanja s primjerima.
Bilo je još toga, napišem ako se sjetim.
Vrlo ugodan usmeni i svo smo prošli. :)
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Preloznjak, jako ugodan usmeni, dosta detaljno pita. Nas troje je ispitivala oko 35-40 min.
Pita dosta kroz primjere, npr.: Koliko dugo maloljetnik može poništavanja brak koji je uspio sklopiti bez odobrenja i ukoliko propusti rok može li ga kasnije poništiti (nakon 19.), presumpcija majčinstva i što ona znači, tko daje odobrenje za posvojenje i isto kroz primjere potpitanja. Kada će osoba lišena pos. spos. moći sama odlučivati o doniranju organa. Ako su ispunjene pretpostavke za postojanje braka, ali nije upisan, postoji li on. Mjere nabroji, objasni jednu. Pretpostavke za valjanost i potpitanja s primjerima.
Bilo je još toga, napišem ako se sjetim.
Vrlo ugodan usmeni i svo smo prošli. :)
Hvala ti puno!
Mozes li mi jos samo reci u kojem terminu je bio ispit? Ujutro ili u popodnevnim satima?
Imam pismeni iz drugog predmeta ujutro pa se nadam da nije i ovo isto
 

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala ti puno!
Mozes li mi jos samo reci u kojem terminu je bio ispit? Ujutro ili u popodnevnim satima?
Imam pismeni iz drugog predmeta ujutro pa se nadam da nije i ovo isto
Bio je ujutro, oko 10. Svakako pogledaj na studomat, možda su tamo već stavili termine. :)
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakav je tip ispita iz ovog predmeta? Znam da je uobicajeno usmeni, no vidim da su na Merlinu postavljali i pismene...:oops:
 

dinamo2001

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakav je tip ispita iz ovog predmeta? Znam da je uobicajeno usmeni, no vidim da su na Merlinu postavljali i pismene...:oops:
Jučer je na predavanju rečeno da ćemo imati kolokvije. Ali bez obzira na kolokvije treba ić na usmeni te se na usmenom odgovara svo gradivo. Ako se polože oba kolokvija onda ispituju npr. iz prvog dobis 2, iz drugog 4 - ispituju više onda iz gradiva 1.kolokvija.
Te da kod svake lekcije pitanja za ponavljanje
 

dinamo2001

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer je na predavanju rečeno da ćemo imati kolokvije. Ali bez obzira na kolokvije treba ić na usmeni te se na usmenom odgovara svo gradivo. Ako se polože oba kolokvija onda ispituju npr. iz prvog dobis 2, iz drugog 4 - ispituju više onda iz gradiva 1.kolokvija.
Te da kod svake lekcije pitanja za ponavljanje
Uglavnom usmeni su samo
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Preloznjak, jako ugodan usmeni, dosta detaljno pita. Nas troje je ispitivala oko 35-40 min.
Pita dosta kroz primjere, npr.: Koliko dugo maloljetnik može poništavanja brak koji je uspio sklopiti bez odobrenja i ukoliko propusti rok može li ga kasnije poništiti (nakon 19.), presumpcija majčinstva i što ona znači, tko daje odobrenje za posvojenje i isto kroz primjere potpitanja. Kada će osoba lišena pos. spos. moći sama odlučivati o doniranju organa. Ako su ispunjene pretpostavke za postojanje braka, ali nije upisan, postoji li on. Mjere nabroji, objasni jednu. Pretpostavke za valjanost i potpitanja s primjerima.
Bilo je još toga, napišem ako se sjetim.
Vrlo ugodan usmeni i svo smo prošli. :)
moze odgovor na ovo pitanje o postojanju braka?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks