AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Obiteljsko pravo s matičarstvom

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja knjigu nisam uspjela nabaviti jer sam počela učiti iz obiteljski zakona, ali imaš skriptu od marije93 tu u skriptarnici pa možeš iz skripte uz obz. da si možda malo upotpuniš
Hvala ti, ali mislim da ce mi knjiga bit sasvim dovoljna ako ju upotpunim s primjerima i zakonima i ako malo prodjem prezentacije hah. :)
 

AndreaŠimičić

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ljudi, nisam bila baš u toku s obiteljskim jer sam posvetila pažnju drugim predmetima, pa ako može pomoć - zanima me na ovim rokovima sad u lipnju i srpnju je stara literatura ili se uči nova literatura? Hvala :))
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ljudi, nisam bila baš u toku s obiteljskim jer sam posvetila pažnju drugim predmetima, pa ako može pomoć - zanima me na ovim rokovima sad u lipnju i srpnju je stara literatura ili se uči nova literatura? Hvala :))
Knjiga doslovno prati zakon, pa mozes i po zakonu uciti ako ne planiras po skripti
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja danas, prof Simovic
Bracne smetnje
Razlika zakonske i sudske konvalidacije i jos malo o tome
Skrbnistvo za punoljetne osobe i posebno skrbnistvo
 

DOMIHNO

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja danas, prof Simovic
Bracne smetnje
Razlika zakonske i sudske konvalidacije i jos malo o tome
Skrbnistvo za punoljetne osobe i posebno skrbnistvo
Jel moze savjet oko ucenja i literature te koliko vremena??
- Jel dovolljno skripta by marija93 i zakoni sa katedre
- iskljcivo knjiga i zakoni
- samo knjiga
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel moze savjet oko ucenja i literature te koliko vremena??
- Jel dovolljno skripta by marija93 i zakoni sa katedre
- iskljcivo knjiga i zakoni
- samo knjiga
Joj ja sam obiteljsko ucila nekih tjedan dana lagano, bez nekog forsiranja tipa 10 sati dnevno hahah
Gradivo je dosta zanimljivo i pamtljivo i bitno je razumjet o cemu pricas jer evo profesor Simovic bas pita na primjerima iz zivota, nakon sto mu se kaze recimo definicija necega..
Ja sam ucila samo iz skripte marija93 i dopunila neke dijelove po zakonu, sretno! :)
 

DOMIHNO

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joj ja sam obiteljsko ucila nekih tjedan dana lagano, bez nekog forsiranja tipa 10 sati dnevno hahah
Gradivo je dosta zanimljivo i pamtljivo i bitno je razumjet o cemu pricas jer evo profesor Simovic bas pita na primjerima iz zivota, nakon sto mu se kaze recimo definicija necega..
Ja sam ucila samo iz skripte marija93 i dopunila neke dijelove po zakonu, sretno! :)
ajde super,a daj mi reci koje zakone si koristila za nadopunjivanje
 

Luce.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Simovic neka od pitanja sa jucerasnjeg usmenog, ako nekome pomogne :) temeljna nacela obiteljskog prava, ostvarivanje osobnih odnosa, sklapanje braka u gradanskom obliku, odgovornosti maticara, zakon o osobnom imenu, izvanbracna zajednica. To je sve cega se za sad mogu sjetiti. Puno srece svima
 

zauvijekstudent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
Imam prijavljen ispit za ponedjeljak, zanima me da li ste možda dobili obavijest o vremenu kad će biti? zbog tehničkih problema, nisam ziher da li je u međuvremenu poslana obavijest ili još čekamo.
hvala i sretno svima.
 

Im25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni preko google meeta kod prof. Majstorovic.
Iznimno ugodno ispitivanje, vise nalikuje na razgovor. Sasvim korektna, pocinje s laganim pitanjima i voli kad se poveze gradivo s primjerima iz zivota. Pita 3 do 4 pitanja uz potpitanja. Moja pitanja su bila: bracne smetnje i jednu objasniti, pretpostavke za postojanje braka, aktivna adoptivna sposobnost, promjena osobnog imena kod odrasle osobe. Također, dozvolila mi je da si sama odaberem jedno pitanje, izabrala sam utvrđivanje majcinstva i cetvorkica je tu! ✅
Pitanja kolegice: izvori prava, lisenje poslovne sposobnosti, nesto oko prestanka braka proglasenjem nestalog bracnog druga umrlim i dalje ne znam.
Eto nadam se da sam nekome od pomoci. :)
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni prof Culo Margaletic
Pitanja: nacini prestanka braka (objasnit nacin kada je nestali bracni drug proglasen umrlim), razvod, savjetovanje i medijacija, roditeljska skrb, temeljni i naknadni upis (objasnit na primjeru matice vjencanih)
Prof super, pomaze, ugodna atmosfera
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks