AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...Da vas još malo ubediram?Ja od 10. mj tražim posao,i ništa...Od 10.mj-zadnjeg ispita-tražim sa sss,a od 6., od kad sam diplomirala i s višom,ma sve je to isti k-šaljem molbe na sve skoro!I ništa.Bila sam na hrpi razgovora,i testiranja,pa sam čak na jednom sudu čula da ću biti prekvalificirana kad diplomiram(ono kao kaj ću im ja onda...)...ma svašta...još mi se nije posrećilo...
daj da ja tebe malo oraspoložim. ja tražim posao u struci već 2 godine i ništa. sva sreća da sam završila srednju koju jesam pa sam uspijela naći posao s tim.
ove ideje s prekvalifikacijama si mogu zabit u tur, kog vraga sam išla na ovaj studij i krvavo se mučila da bi se na kraju prekvalificirala?

To sam već rekla -za našu struku će se situacija popraviti za nekih možda 10-20 godina,kad se malo generacije izmjenjaju,i kad postane tradicija zapošljavati po sposobnosti i obrazovanju (vidiš da sam optimist!!!)...nadam se...
odbijam vjerovati u ovo jer ću inače dobiti mlade.meni treba promjena veoma uskoro, kao i većini ovdje jerbo u protivnom imam osjećaj da neću nikada raditi u struci i da ću doćekati penziju mjenjajući tuđe pelene. od tog mi stvarno nije dobro. za 10-20 godina me nitko neće htjeti zaposliti jer ću biti za penziju.
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
daj da ja tebe malo oraspoložim. ja tražim posao u struci već 2 godine i ništa. sva sreća da sam završila srednju koju jesam pa sam uspijela naći posao s tim.
ove ideje s prekvalifikacijama si mogu zabit u tur, kog vraga sam išla na ovaj studij i krvavo se mučila da bi se na kraju prekvalificirala?



odbijam vjerovati u ovo jer ću inače dobiti mlade.meni treba promjena veoma uskoro, kao i većini ovdje jerbo u protivnom imam osjećaj da neću nikada raditi u struci i da ću doćekati penziju mjenjajući tuđe pelene. od tog mi stvarno nije dobro. za 10-20 godina me nitko neće htjeti zaposliti jer ću biti za penziju.


A pričaj mi...
Možda stvarno čak prije u ustanovi:laughing:

Ovo za prekval...oni su meni rekli da ću biti previše kvalificirana-u tom smislu,kao ne treba im netko tko će im otići čim mu se pruži prilika...I da nema mjesta za napredovanje.Pa onda-di bi trebali raditi?Znači na sudovima nema radnih mjesta za nas-uopće-samo za sss ili za pravnike,nema između.za nas!-a kolko ima sudova???I u kolko još tijela je tako??Ma užas...
Gle ja se isto nadam da nije tako...
I da će se netko nešto sjetiti napraviti da nam poboljša položaj malo.Stvarno se nadam...

Čula sam da će se veleučilište sljedeće godine pripojiti pravnom (opet) i da će biti smjer na pravnom faksu.Što bi mogao biti pomak bar u tom smislu da nas se ne gleda po razlici veleučilište-sveučilište,ajde bar nešto...

Jer i tog sam se naslušala..."a niste sveučilište završili nego višu,pa ipak nemojte doći na razgovor"...što je po novom izjednačeno-al to nitko ne ferma...

Ma bar da država opet počne vježbenike zapošljavati,da se malo sredi situacija,onda bi bar dio nas-bar to odradilo...

kaj se tiče kretosa na Zavodu
pitam svog- savjetodavca moš mislit-kaj ima svrhe javljat se na oglas koji je objavljen danas, a rok prijave je danas LOL
veli on meni pa jeste vi nezaposleni, ja reko jesam, pa kaj vas onda košta da pošaljete, ja reko 12,50 kn ak hoću prioritetno poslat
mislim to su takvi jebivetri tamo da ti nisu sposobni reć, gle to ti je forme radi objavljeno...on bi mi nekog vraga trebao znat savjetovat, a on meni bukvicu čita, a lepo ga čovjek pita za savjet jer on tam radi (kao), pa misliš da nekaj i zna, al bull!
tj. pametuje i tjera me na trošak uzalud!
kolku sam lovu već zabila u niš

A da,kao mi nezaposleni smo tak doma bez veze i sjedimo na lovi i poštanskim markama...
Moja bar kaže da je objavljeno samo formalno...
Al opet...ma...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma toliko su svi bezobrazni...evo sad opet vidim oglas za upisničara za koji piše da je izašao jučer(iako ga ja nisam ni jučer vidjela) a rok prijave je danas. Pa mislim stvarno...šta moraju onda biti toliko očiti...i to državno odvjetništvo...
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma nije,do 23.11. vrijedi oglas...Nekaj si krivo vidjela...
Šaljem...

Meni je danas na burzi rekla ženska,da su to s tim sufinanciranjem i njih sje... jer da su sredstva trebala biti odobrena,al da su očito otišla drugdje,pa ih je država odbila-sve...znači ovo kaj su mene trebali zaposliti i još hrpu drugih...
ah...standard...ma...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma nije,do 23.11. vrijedi oglas...Nekaj si krivo vidjela...
Šaljem...

Meni je danas na burzi rekla ženska,da su to s tim sufinanciranjem i njih sje... jer da su sredstva trebala biti odobrena,al da su očito otišla drugdje,pa ih je država odbila-sve...znači ovo kaj su mene trebali zaposliti i još hrpu drugih...
ah...standard...ma...
onda su promjenili danas ili jučer, možda su se zabunili...
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Informacija
PITANJA NA RAZGOVORU Imate li šanse? Google otvara 2.000 radnih mjesta

Google, jedan od najpoželjnijih poslodavaca na svijetu, objavio je kako namjerava zaposliti više od 2.000 ljudi širom svijeta te tako ojačati svoju ekipu novim talentima. Pogledajte koja pitanja Google postavlja kandidatima.
Na Googleovoj stranici objavljeno je da će kompanija zaposliti točno 2.076 osoba. Nova radna snaga trebala bi pomoći Googleu u jačanju pozicije na tržištu, posebno na razvoju Androida, internetskog oglašavanja i razvoju softvera.
Mogu vam ukrasti e-mail adresu, a da uopće ne znate
Većina radnih mjesta otvorena je za inženjere i djelatnike u prodaji, a otprilike polovica se odnosi na poslove u SAD-u, piše Reuters. No, oglašeno je i 50 mjesta za poslove u Kini, među njima i za event managera, javlja Reuters.

Ako ipak mislite da imate šanse dobiti posao u Googleu, od koristi bi vam mogla biti ova pitanja koje navodi stranica Stumbleupon.com, a koja su postavljana kandidatima za posao.


Dakle, dogurate li do razgovora u Googleu, bit ćete suočeni i s ovakvim pitanjima:

1. Imamo problem s kašnjenjem u Južnoafričkoj Republici. Dijagnosticirajte ga.

2. Zašto su poklopci šahtova okrugli?

3. Koliko je potrebno za sortiranje trilijun brojeva? Dajte procjenu.

4. Ako pogledate na sat koji pokazuje da je 3.15, koji je kut između male i velike kazaljke (odgovor nije nula)?

5. Koliko linija se može nacrtati u 2D tako da su jednako udaljene od tri nelinearne točke?

6. Koliko loptica za golf stane u školski autobus?

7. Smanjeni ste na veličinu novčića, a vaša masa je proporcionalno smanjena da zadrži vašu originalnu gustoću. Ubačeni ste u mikser. Za 60 sekundi oštrice će se pokrenuti. Što ćete učiniti?

8. Koliko podešivača klavira postoji na svijetu?

9. Mike ima 20 dolara više od Todda. Koliko svaki od njih ima ako zajedno imaju 21 dolar?

10. Kutijom bojica različitih boja dizajnirajte algoritam koji će pronaći duplikate bojica s istim bojama.

Ako ste 'skužili' odgovore na ova pitanja, bravo za vas. Ako niste, obratite se svemogućem Googleu. Čini se da on uvijek pobjeđuje.
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Raspisan je natječaj za ''upravnog pravnika'' na Građevinskom fakultetu (''radno iskustvo nije važno'').
Natječaj traje, začudo, svega tri dana :dry: danas je zadnji dan za prijavu.
Nakon što sam nazvala da pitam što sve treba poslati u prijavi (jer naravno da nisu naveli u natječaju), žena mi kaže između ostalog i presliku radne knjižice, na što sam je pitala zar se traži i radno iskustvo? A ona će na to: pa za sada ne, ali vidjet ćemo kakve će prijave stići.

I'm sick of this
ja sam se prijavila na natječaj i evo danas su me zvali da u utorak dođem na testiranje i razgovor. Je li se još tko prijavio ?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ni mene nije nitko zvao

Tara, imaš li radnog iskustva na uredskim poslovima? Ili ti je radna knjižica prazna?
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nemam iskustva na uredskim poslovima. mene je nazvao čovjek i rekao je da će doći poziv doma međutim poziv nisam dobila , a samo mi je rekao u utorak u 9 , a nije rekao gdje trebam biti ( mislim di na tom faksu) , i rekao je testiranje da će biti ( ali mi nije rekao koji će biti izvori na testiranju) i da će biti provjera na kompu... sve u svemu bio je malo čudan poziv i nadala sam se kak ću do danas dobit službeni poziv , ali nisam ... ne znam kaj bi mislila uopće ...
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nemam iskustva na uredskim poslovima. mene je nazvao čovjek i rekao je da će doći poziv doma međutim poziv nisam dobila , a samo mi je rekao u utorak u 9 , a nije rekao gdje trebam biti ( mislim di na tom faksu) , i rekao je testiranje da će biti ( ali mi nije rekao koji će biti izvori na testiranju) i da će biti provjera na kompu... sve u svemu bio je malo čudan poziv i nadala sam se kak ću do danas dobit službeni poziv , ali nisam ... ne znam kaj bi mislila uopće ...
o Bože...
ja nastupam u pon na Farmaciji, doduše ne za našu struku...
imam filing da netko OPET nije dobro pročitao životopis i prelistao radnu knjižicu
uh
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da , sve je lako mogućee. A ja ću čekati ponedjeljak pa ću vidjeti da li će se nešto naći u poštanskom sandučiću. A najgluplje mi je to da se nemrem pripremati za testiranje kad mi nis nije rekao od ček se testiranje sastoji ... tako da i ako odem šanse da dobijem posao su ravne nuli :-(
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koje gluposti...nemreš bulivit...

A pogledaj na njihovu stranicu od faksa jer piše kaj...

Baš gluposti!

Hedy,kaj na farmaciju?
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koje gluposti...nemreš bulivit...

A pogledaj na njihovu stranicu od faksa jer piše kaj...

Baš gluposti!
Ma kakvi ... cijelo vrijeme na njihovoj stranici piše : trenutno nema raspisanih natječaja ! Ma i oni sigurno već imaju nekoga , ali ja bih rado priliku da odem tamo da vidim kako izgledaju ta testiranja na kompu ...

Da li je netko bio na kojem testiranju za rad na računalu ? Ja nemam ni najmanje ideje kaj bi se moglo tražiti od nas da radimo . Mislim jel to onak banalno : ured tekst u wordu, napravi tablicu u exelu ili treba znati malo kompliciranije stvari od toga ...
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
uglavnom trebas uredit tekst, promjenit font, prepisat tekst, kopirat jedan dio, promjenit stil slova,.
tablicu neku napravit, unijet podatke, dobit ces i neke brojeve uz imena i prezimena, pa ces te brojeve morat zbrojit, nac srednju vrijednost, zatim tu tablicu copy-paste. sve to spremit u novi folder, napravit mapu..
i ja sam imala još zadatk na internetu, nac NN i spremit internet starnicu u HTLM formatu...
e da u excelu poslagat vrijednosti od najvece prema najmanjoj, pa obrnuto..*
+ razne druge popratne sitnice..
to je mene cekalo kad sam isla na testiranje u državnu upravu...
nije bas jednostavno kad godinama radis u programima na eng i onda te docekaju programi na hrv jeziku, kompjutorski prijevod je koma..tak da malo obratite pažnju i na to..jer oni imaju sve nove programe...
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hedy,kaj na farmaciju?
sss
opet je netko bio lijen prolistat radnu knjižicu
a to me košta kojih 80 kn
kako mrzim aljkavost i nonšalanciju!

Da li je netko bio na kojem testiranju za rad na računalu ???
varijante razne
može i na zaokruživanje
i word 2003
sveee je moguće

to je mene cekalo kad sam isla na testiranje u državnu upravu...
misliš lokalnu samoupravu..:wink5::wink5:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks