AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ljudi javljam vam se sa svog radnog mjesta. Sve je super...ljudi su jako ljubazni, imam svoj stol i komp i već sama pišem rješenja...Budući da su nas 10primili svi smo raspoređeni po sobama, ali stalno se viđamo...malo će nas i šaltat tako da naučimo sve radit, svatko od nas će i u poglavarstvo na mjesec dana...dobili smo već i literaturu za stručni i tako..stvarno se svi trude da nam bude što ugodnije...želim svima Sretan Božić i da se što prije zaposlite i javite dojmove!!!:wink5:
 

*dada*

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hi, može li mi netko objasniti kako funkcionira to vježbeništvo? koliko sam shvatila nakon ove 3 godine trebala bih raditi 12 mj bez naknade ( osim one od 1600 kn sa biroa), zatim polagati državni ispit i to ako se negdje uspijem uvući, i onda se tek mogu normalno zaposliti.. ??? pošto sam tek brucoš i izvanredan student, planiram se zaposliti uz faks, pa me zanima i da li bi se rad u te tri godine nekako mogao uzeti pod to vježbeništvo ?? ugl, ako bi netko mogao objasniti bila bi zahvalna :)
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne,rad na studentski ugovor ti se ne može ubrojiti pod vježbeništvo.
Tek kad završiš možeš biti vježbenik.

Inače je vježbeništvo rad na određeno-ili prvih godinu dana rada,pa poslije toga moraš na stručni ispit...Pa ili ostaješ tamo,ili tražiš drugdje posao...

A ovo za 1600 kn je VOLONTIRANJE,i to je trenutna mjera za nezaposlene mlade ljude koji nemaju radnog iskustva, a završili su faks(viskoa ili viša),da im se omogući barem neko radno iskustvo i da mogu položiti državni stručni ispit. Odnosno jeftina radna snaga državi u stanju recesije...
Jer volontiranje je inače besplatni rad,ovih 1600 kn plaća burza -HZZO,za prijevoz i tople obroke,i to je posebna mjera hzzo-a nazvana-stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa,i ne znam točno kolko će trajati,čak mislim da je već gotovo-mislim tko radi tak radi,da neće više tražiti ljudi,nisam ziher...I za to je uvjet bio da nemaš ni jednog dana radnog staža i da si prijavljen na Zavod određeno vrijeme(ne sjećam se više kolko...)

Jer nama koji tražimo posao sad poslije faksa je zamjerka to što nemamo radnog iskustva-a kakvo je sad stanje-rijetko tko zapošljava vježbenike/pripravnike(ljude bez radnog iskustva)!!Čak se i traži da imaš položen stručni ispit-u tome je poanta.
I zato je ta mjera nastala,za omogućavanje stjecanja radnog iskustva i mogućnost polaganja stručnog ispita!A ujedno i -jeftina radna snaga!
Kao- svima dobro!
Ali zadovoljavamo se i s time,kad je pronalaženje posla danas nemoguća misija!


Tako da,nemoj zamarati glavu s time još,pošto si tek brucoš...Nadaj se da će za par godina biti bolje,i uživaj kao student...:wink5::crazy:

A da,pošto si izvanredni,radit ćeš znači -eventualno kao srednja stručna sprema,ne možeš na studentski.Ni to ti se neće ubrajati,jedino ako položiš državni za radno mjesto sa srednjom stručnom spremom...al ti onda nije to...
 

*dada*

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tako da,nemoj zamarati glavu s time još,pošto si tek brucoš...Nadaj se da će za par godina biti bolje,i uživaj kao student...:wink5::crazy:
puno hvala na objašnjenju, a evo čitam starije postove i na žalost nije se puno promijenilo, tako da čisto sumnjam da će u iduće 3g biti bolje :frustrating: nisam pesimist ali izgleda da je to realnost :unsure:

ugl, zanima me da li je moguće polagati stručni ispit bez ikakvog radnog staža znači bez vježbeništva, npr odmah po završetku 3g na svoj trošak ( ako ga ima? sumnjam da je bspl ili griješim? ) ili se baš mora odraditi vježbeništvo pa onda na stručni ?

obećavam ovo mi je zadnje pitanje :tongue2: :blushed:
 

2503Tara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mora se odraditi vježbeništvo da bi se polagalo ispit. Ja ne znam , ali nešto sam čula da ne plaćaš prvi ili prva dva puta, a poslije , ako ne prođeš, onda plačaš ... ali ako netko zna za sigurno neka javi
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da evo kolegica je sve rekla,ne znam ni ja za plaćanje!Nisam još do toga došla,ni blizu nažalost!
Ma samo ti pitaj kaj god!:wink5:
 

@nit@

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne možeš sam polagati stručni, odnosno državni ispit, mora te uputiti poslodavac nakon što si odradio vježbenički staž, nažalost.
A što se tiče plaćanja, to ovisi kak je uređeno kod poslodavca, npr. u nekim javnim službama i prvi put stručni ispit plaćaš sam, dok u državnim prvi puta ti plaća ministarstvo, a popravke plaćaš sam.
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Misliš-možeš li na državni stručni ispit nakon rada u odvjetničkom uredu?
Pa ja mislim da ne-jer to nije državna uprava.
 

tea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi može netko nešto više reći o tom testiranju za vježbenike? Čitala sam starije objave natječaja za vježbenike gdje se provodi porovjera znanje, te je i navedena potrebna literatura (ustav, zakon o lok.i reg. samoupravi, ZUP,te još neki zakoni)...pa da li mi može netko reći, tko je išao na neko takvo testiranje, da li se to stvarno sve treba znati...jer ako je tako, onda bi se već sada trebala polako pripremati???unaprijed puno hvala
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Literaturu za testiranje u svezi zaposlenja u državnoj službi (upravi i pravusuđu) pisala sam u prijašnjim postovima.
 

2503Tara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi može netko nešto više reći o tom testiranju za vježbenike? Čitala sam starije objave natječaja za vježbenike gdje se provodi porovjera znanje, te je i navedena potrebna literatura (ustav, zakon o lok.i reg. samoupravi, ZUP,te još neki zakoni)...pa da li mi može netko reći, tko je išao na neko takvo testiranje, da li se to stvarno sve treba znati...jer ako je tako, onda bi se već sada trebala polako pripremati???unaprijed puno hvala

U principu se nemaš što spremati unaprijed. Svako radno mjesto zahtjeva poznavanje nekog drugog zakona. Uvijek se najkasnije 5 dana prije testiranja objavljuju izvori testiranja di ti navedu točne zakone, pravilnike i ostalo. naravno Ustav je svugdje bitan. ja sam do sad bila na dva testiranja i bili su potpuno različiti izvori koje sam morala učiti. testiranja nisu toliko teška, nema caka pitanja i tome slično ... sve se više manje svodi na osnove , i tih 5 dana je dovoljno za se pripremiti.
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
trebam pomoć, pa bi molio nekoga ko zna da mi kaže gdje postoje natječaji za vježbenike i gdje se mogu raspitat kod koga sve mogu radiz kao vježbenik?
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
treba samo fino pratit natječaje u narodnim novinama i internet stranice hzz-a, moj posao i sl...
a kao vježbenik možeš radit samo u tijelima državne uprave... a na faksu bismo valjda već trebali naučiti koja su to sve tijela.
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
treba samo fino pratit natječaje u narodnim novinama i internet stranice hzz-a, moj posao i sl...
a kao vježbenik možeš radit samo u tijelima državne uprave... a na faksu bismo valjda već trebali naučiti koja su to sve tijela.
hvala na informaciji i izraženom sarkazmu...
nismo svi toliko slobodni da cjele dana možemo sjedit za kompom, neki rade, uzdržavaju obitelj i spajaju kraj s krajem..
pratim stranice hzza i moj posao koliko god mogu, ali sam načuo da je izašao novi zakon po kojem bi se vježbenički staž mogao odradit i u d.o.o. društvenim djelatnostima zato sam pitao one koji su još na faksu i više u svemu dali znaju gdje se mogu informirati...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u mome postu nije bilo niti trunka sarkazma... žao mi je ako se tebe tako post dojmio
jednostavno sam ti odgovarao na pitanje
i jednostavno mi se nije dalo nabrajat tijela državne uprave

a i ja radim... na određeno... i spajam kraj sa krajem
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u mome postu nije bilo niti trunka sarkazma... žao mi je ako se tebe tako post dojmio
jednostavno sam ti odgovarao na pitanje
i jednostavno mi se nije dalo nabrajat tijela državne uprave

a i ja radim... na određeno... i spajam kraj sa krajem
ok, sve u redu... možda sam i ja pretjero, ali mrzim kad mi neko odgovori kao da neznam tjela državne uprave.
trenutno radim u d.o.o kod privatnika i direktor me zamolio da se raspitam dali kod njega mogu odradit vježbenički pošto je on tako načuo jer ne želi da otiđem od njega... nudi i promjenu ugovora samo da ostanem jer bi mi prilagodio i ugovor i sve, kaže da tako rade njegovi kolege
e pa pošt, ja nisam toliko u kontaktu sa faksom i zbivanjima molio sam nekog ako zna gdje bi se mogo raspitat da mi javi
gdje da se informiram...
 

tea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U principu se nemaš što spremati unaprijed. Svako radno mjesto zahtjeva poznavanje nekog drugog zakona. Uvijek se najkasnije 5 dana prije testiranja objavljuju izvori testiranja di ti navedu točne zakone, pravilnike i ostalo. naravno Ustav je svugdje bitan. ja sam do sad bila na dva testiranja i bili su potpuno različiti izvori koje sam morala učiti. testiranja nisu toliko teška, nema caka pitanja i tome slično ... sve se više manje svodi na osnove , i tih 5 dana je dovoljno za se pripremiti.
Hvala ti...sada si me malo utješila...makar ja volim uvijek svu literaturu detaljno proučiti, pa mi 5 dana za jedno tri zakona baš i nije dovoljno...:happy:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Natječaj, Grad Zagreb, stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa, objavljen danas (jer jučer ga nije bilo na stranicama HZZ-a), navodno rok od 19.04. - 20.04., navedena je i mail adresa na koju se šalju životopisi.

Surprise: mail adresa šljaka, no gospođa zadužena za primanje prijava ODSUTNA JE DO DALJNJEG i dobivam automatsku poruku da se obratim drugom službeniku! Naravno da ću mu zatrpati inbox!

No word left to speak.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks