AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li tko od vas radi vec kao vjezbenik? Imate li kakvih iskustva s natjecajima? Vidim da i za vjezbenika treba proci razna testiranja a buduci da se zakoni stalno mjenjaju i da skoro sve treba ucit napamet da bi se polozili ispiti na ovom faksu tesko da cu na testiranjima znati odgovorit na takva pitanja ...pomalo se plasim toga svega...cemu uopce testiranja kad dobijemo diplomu,i tako se sve uci radit na poslu i uci primjenjivat to sta smo ucili..:crying2:
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li tko od vas radi vec kao vjezbenik? Imate li kakvih iskustva s natjecajima? Vidim da i za vjezbenika treba proci razna testiranja a buduci da se zakoni stalno mjenjaju i da skoro sve treba ucit napamet da bi se polozili ispiti na ovom faksu tesko da cu na testiranjima znati odgovorit na takva pitanja ...pomalo se plasim toga svega...cemu uopce testiranja kad dobijemo diplomu,i tako se sve uci radit na poslu i uci primjenjivat to sta smo ucili..:crying2:
Iskreno pripremi se na mjesece traženja posla, rijetko kad izlaze natječaji za vježbenike, a ako i izađu, dok se obave sva ta testiranja, razgovori, djelomične obustave natječaja i sl., opet prođe dostaaa vremena...makar, nikad ne znaš možda ti se posreći ko Gričkoj pa nađeš posao odmah!!!meni se zasad nije posrećilo, tako da tražim posao 4 mj.!
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a da li si bila mozda na kojem testiranju za vjezbenike,zanima me kakva su to pitanja,od cega se sastoji test'
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a da li si bila mozda na kojem testiranju za vjezbenike,zanima me kakva su to pitanja,od cega se sastoji test'
ustav rh je najbitniji

nekad se testira znanje engleskog jezika i informatike

i onda zakoni koji su bitni za pojedino tijelo i za pojedino radno mjesto za koje se kandidiraš

npr. u min. znanosti, obrazovanja i športa
mogu tražiti znanje iz zakona o osnovnom, srednjem školstvu..
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a koliko vremena ima za naucit od kada objave natjecaj pa do testiranja? da li nekada i na usmenom pitaju engleski ili je to samo tek toliko u testovima jer ga i neznam bas najbolje?
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a koliko vremena ima za naucit od kada objave natjecaj pa do testiranja? da li nekada i na usmenom pitaju engleski ili je to samo tek toliko u testovima jer ga i neznam bas najbolje?
može proći dosta vremena
prvo dok istekne rok za prijave,
pa onda dok oni obavijeste sve kandidate koji
dolaze u obzir kada je testiranje, a moraju te obavijestiti
barem tjedan dana prije testiranja..

pogledaj: uredbu o raspisivanju i provedbi javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
oni koji su bili na testiranjima za našu struku, molim da podijele s nama ostalima od čega se sastoji testiranje iz informatike? Hvala unaprijed i sretno svima u traženju posla u struci!
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Radim kao vježbenik u poreznoj s našom spremom. Od objave natječaja do početka rada prošlo je pet mjeseci. Imali smo provjeru znanja iz Ustava, raznih poreznih zakona, engleskog, informatike, zatim smo imali intervju i testove sposobnosti i razgovor sa psihologom. Nakon sto zadovoljiš na svim testirajima ideš na sistematski. Netko je pitao za informatiku, pa ću kratko odgovoriti. Iz informatike bude provjera znanja iz worda i excela. U wordu napisati određen tekst, da izgleda kao na papiru i da bude podešen tabulator. U excelu je najbitnije da se ćelije pravilno oblikuju u valutne, numeričke ili već kakve ćelije, dok su matematičke operacije jednostavne. Svaka oblast maksimalno se boduje 10 poena, a kandidat mora imati 6 bodova iz svake oblasti da bi prošao.Dosta ljudi padne, jer se vjerojatno ne pripremi. Za netječaj za poreznu bilo je 48 mjesta ali primljeno ih je 32, jer ostali jednostavno nisu zadovoljili. Mislim da je bilo preko 150-200 ljudi,ako ne i više. Jer znam da je u mojoj grupi koja je sadrzavala samo nekoliko slova abecede bilo 50 ljudi. Valjda ljudi ne uče. Treba početi učiti odmah, a ne tek kad oni objave ispitnu literaturu jer onda se ne stigne. Jednostavno treba pogledati stare natječaje i vidjeti što se onda tražilo i to učiti, jer će to isto biti i na nekom novom netječaju. Ja sam se raspitivao kod starijih vježbenika i oni su mi dosta pomogli, tako da aktivno učestvovanje, puno olakšava testiranja koje slijede, jer znaš proceduru i neke pojedinosti, i samim tim si manje zivcan i sigurniji u sebe. :wink5:
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Radim kao vježbenik u poreznoj s našom spremom. Od objave natječaja do početka rada prošlo je pet mjeseci. Imali smo provjeru znanja iz Ustava, raznih poreznih zakona, engleskog, informatike, zatim smo imali intervju i testove sposobnosti i razgovor sa psihologom. Nakon sto zadovoljiš na svim testirajima ideš na sistematski.
Zaboravio si alko test na kojem nisi prošo četri puta... tek nakon konzultacija zmenom i Depraćem prešo si na votku "Russian Standard" koja nema mirisa i ne bazdi se od nje a opet je dobra za razbijanje treme, straha, nelagode i prozora. Tek si tada dobio poso. (I sad mi vrati onih 200 maraka)

P.S. I reci nam barem hvala!!! (Jer mi to zaslužujemo)
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a iz engleskog je bio samo pismeni ili si morao i razgovarati na engleskom? mozes li mi i o tome malo napisati?
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
engleski bude samo pismeno (bar u poreznoj upravi)
Bilo je 40 pitanja i kreću se od lakših pa do sve težih i težih. Dosta njih je upravo palo na engleskom, ali mislim da prvih 20 pitanja nije problem odgovoriti, ali sledećih dvadeset jeste. Sve je na zaokruživanje, pa i faktor sreće može pomoći. Inače svi su testovi na zaokruživanje.


Udruga Erpes naravno da je pridonijela dobijanju posla, jer sam komisiji ostao u mislima i danima poslije (nisu mogli zatvoriti usta kad su vidjeli polusasuseni herpes kako mi visi s donje ćube(i donjeg dijela lica)). Tako da sam pričao što sam htio a oni su samo klimali glavom kao da me slušaju, iako su ih očne jabučice izdavale(jer su bježale iz očnih šupljina). Tako sam pričao kako je Koprić ustvari diplomirao kod mene, da sam diplomirao sa 5,00, da sam rektorovu nagradu dobio 4 puta, da sam izdao knjige "Kako povratiti pdv" "Osnove utaje poreza","Bez kruha se moze, ali ne i bez poreza" ...
u pauzama kad sam gutao zrak potezao sam za pljoskom votke (koju držim uvijek u džepu) uvjeravajući ih da je to voda iz izvora srca Hrvatske.

Tompa ono sto sam naučio u državnoj službi je - uvijek poriči. Tako ja odlučno poričem da sam ikad bio na konzultacijama kod tebe, da sam ikad dobio 200 maraka (onih konvertabilnih) da sam se nakon toga dobro najevo pršuta i sira i to zalijo šljivovicom po zadnji put (jer smo utvrdili da previše bazdi i da ošamućuje njezniji spol mada ona brkata i sisata ženska koja nam je pravila društvo te večeri, taj epitet može teško nositi, jer mi je te večeri tri puta zaredom oborila ruku(treći put sam dobio napuknuće podlaktne kosti) i pobjedila u brzom ispijanju). Tako ništa ja tebi ne dugujem, i nemoj se zaj... sa mnom jer sad sam opasan jer radim u državnoj službi i dobar sam sa svojim šefom (kuvam mu svaki dan kavu(ajd dobro odem na automat iako on misli da mu kuvam),idem mu po novine(zadržim se sat vremena jer ipak ja moram prvi pročitaati novine), odbijam stranke u njegovo ime, i radim još neke radnje koje nisu za javnost(a tiču se mojih ćuba i njegovog donjeg dijela leđa).

Zato ne kači se sa menom.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li kao vjezbenike primaju iskljucivo osobe bez iskustva ili nema veze ako se sad zaposlim npr. na par mjeseci na slicnom poslu pa se kasnije prijavim na natjecaj za vjezbenike???
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li kao vjezbenike primaju iskljucivo osobe bez iskustva ili nema veze ako se sad zaposlim npr. na par mjeseci na slicnom poslu pa se kasnije prijavim na natjecaj za vjezbenike???
vježbenik je osoba koja se prvi put zapošljava u struci.
znači ako radiš u nekoj privatnoj firmi ne računa se kao radno iskustvo.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, ali recimo vidim da u nekim ministarstvima traze osobe sa srednjom skolom na 2 mjeseca pa me zanima ako npr to sad radim da li cu se moci prijaviti kasnije kao vjezbenik?
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da, ali recimo vidim da u nekim ministarstvima traze osobe sa srednjom skolom na 2 mjeseca pa me zanima ako npr to sad radim da li cu se moci prijaviti kasnije kao vjezbenik?
Čini mi se da tako možeš maksimalno raditi 6 mjeseci, a da se još uvijek možeš prijaviti kao vježbenik kasnije.

Neka netko potvrdi ovo jer nisam ziher.
 

Ivy

Admin
jao pa ne mora biti bez dana staza

bit je da ti vjezbenistvo pocinje teci onda kada se zaposlis kao vjezbenik

znaci ti zavrsis faks i radis izvan svoje struke godinu dana
i imas jednu godinu staza
ali nisi radila u svojoj struci

i nakon tih godine dana
budes primljena u drzavnu sluzbu kao vjezbenik
tek sada ti se broji vjezbenistvo
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma pitam zato jer sam citala neke clanke da kao studenti koji su radili posao tajnice nisu bili primljeni u drzavnu sluzbu jer kao imaju iskustva na slicnim poslovima i njih neznam koliko je odbijeno zbog toga ali taj clanak je objavljen 2006 pa neznam kako je sada...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
super topic i jako korisne informacije.
samo bi me još zanimalo gdje na internetu saznati za natječaje za vježbenike u državne službe, koje web-stranice posječivati? čuo sam za ove natječaje porezne uprave u zagrebu gdje se prima i do 50 vježbenika o kojima se ovjde priča... bude uskoro opet takav neki natječaj? gdje to sve saznati?

nisam iz zagreba, ali tamo pretendiram tražiti pripravnički jer u mojoj maloj sredini za mene, bojim se, nema budućnosti.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks