AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
... navodno rok od 19.04. - 20.04., navedena je i mail adresa na koju se šalju životopisi...
od 19.4. - 20.4... LOL
ne znam jel da se smijem ili plačem? zar baš moraju biti toliko očiti?
 

uli

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dragi kolege molila bih nekog tko ima iskustva sa volontiranjem,odnosno stručnim osposobljavanjem za rad da podijeli sa nama svoja iskustva.zanima me šta ako za vrijeme volontiranja dobijem posao,da li tada moramo vraćat onih 1600 kn ?
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo samo imam kratko pitanje.
možda je netko još slao u ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva za natječaj objavljen negdje u 3 mj.
dobila sam brzojav za razgovor u 6 mj.
pa me zanima da li tko zna od čega bi se sastojao razgovor i kako to da nema testiranje.
mislim to pitam jer je dosta rano poslan brzojav pa da možda ne bi bila neka provjera.
na njihovoj stranici ne mogu naći ništa.
bila bi zahvalna na bilo kakvoj informaciji :)
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo samo imam kratko pitanje.
možda je netko još slao u ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva za natječaj objavljen negdje u 3 mj.
dobila sam brzojav za razgovor u 6 mj.
pa me zanima da li tko zna od čega bi se sastojao razgovor i kako to da nema testiranje.
mislim to pitam jer je dosta rano poslan brzojav pa da možda ne bi bila neka provjera.
na njihovoj stranici ne mogu naći ništa.
bila bi zahvalna na bilo kakvoj informaciji :)
dobila poziv jučer, brzojav.

piše da se radi o razgovoru, ne spominje se testiranje... iako, na tvom mjestu bih barem pogledala ustroj ministarstva, o ministarstvu ili tako nešto... za svaki slučaj.

ja ne idem na razgovor jer sam dobila posao u međuvremenu. dok se oni sjete... na vrbi rodi grožđe.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dragi kolege molila bih nekog tko ima iskustva sa volontiranjem,odnosno stručnim osposobljavanjem za rad da podijeli sa nama svoja iskustva.
molila bi lijepo da mi netko malo više pojasni sve ovo, što je prije moguće. ::laughing:

da li je potrebno da prvo ministarstvo raspiše natječaj za stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa ili to prvo čini poglavarstvo, sud ili neko drugo tijelo, pa tek onda odobrava ministarstvo?

jel mogu ja sama poslati zamolbu, i ako da kome?

da li postoje neka ograničenja glede ovog (godine, duljina prijave na burzi i sl.)?

hvala!
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molila bi lijepo da mi netko malo više pojasni sve ovo, što je prije moguće. ::laughing:

da li je potrebno da prvo ministarstvo raspiše natječaj za stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa ili to prvo čini poglavarstvo, sud ili neko drugo tijelo, pa tek onda odobrava ministarstvo?

jel mogu ja sama poslati zamolbu, i ako da kome?

da li postoje neka ograničenja glede ovog (godine, duljina prijave na burzi i sl.)?

hvala!
ovdje navode uvjete za takvo ''zapošljavanje'':
HZZ - Hrvatski zavod za zapošljavanje
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo malo novosti...

JuČer na testiranju , u ministarstvu uprave, iz provjerenih informacija jedan deČko je dobio posao viŠeg upravnog referenta , u odjelu za biraČe-vjeŽbenik.

DoduŠe veĆ je na neki naČin radio u tom ministarstvu,al eto... Samo toliko da je cijeli postupak testiranja formalnost...toliko o mnistarstvu uprave koje bi trebalo biti nekorumpirano
 

boboo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hello svima!
ja sam szavrsila upravni studij.
zaposlila sam se sa srednjom strucnom spremom preko ovog programa zavoda za zaposljavanje. mislila sam si - bolje ista nego nista,ali sad vise nisam sigurna!
trebala bi nakon tog osposobljavanja polagat državni na temelju srednje stručne spreme, da li to znaci da se kasnije necu moci nikad zaposlit sa visom strucnom spremom?
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hello svima!
ja sam szavrsila upravni studij.
zaposlila sam se sa srednjom strucnom spremom preko ovog programa zavoda za zaposljavanje. mislila sam si - bolje ista nego nista,ali sad vise nisam sigurna!
trebala bi nakon tog osposobljavanja polagat državni na temelju srednje stručne spreme, da li to znaci da se kasnije necu moci nikad zaposlit sa visom strucnom spremom?
Naravno da ćeš se moći zaposliti i sa višom ali ćeš trebati ponovo biti vježebenik godinu dana i polagati stručni za višu stručnu spremu(ako sam ja dobro upućena).
 

In Time

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ei...evo da se i ja javim...zaposlila sam se u javnobiljeznickom uredu kao vjezbenik...jednostavno sam otisla u ured sa dokumentima i zamolila da se moja molba razmotri..i bas je trebala nekog i tako da sam se nasla u pravo vrijeme na pravom mjestu...e sad mene zanima to vezano za vjezbenicki koji odrađujem...znam da traje godinu dana...da li onda nakog isteka te godine dana mene poslodavac prijavljuje za državni strucni ili kako to funkcionira...hvla!
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ei...evo da se i ja javim...zaposlila sam se u javnobiljeznickom uredu kao vjezbenik...jednostavno sam otisla u ured sa dokumentima i zamolila da se moja molba razmotri..i bas je trebala nekog i tako da sam se nasla u pravo vrijeme na pravom mjestu...e sad mene zanima to vezano za vjezbenicki koji odrađujem...znam da traje godinu dana...da li onda nakog isteka te godine dana mene poslodavac prijavljuje za državni strucni ili kako to funkcionira...hvla!
da,ako si prijavljena za vježbenika,moraš u roku od 6 mj, nakon proteka 1 godine probnog rada,izać na stručni ispit koji će ti platiti poslodavac :)
p.s. baš mi je drago zbog tebe kaj si dobila poslić,pa makar na godinu dana kao vježbenik,to će ti sigurno jako mnogo značiti :D
 

In Time

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala...
znaci ja bi trebala cijeli vjezbenicki odradit u javnobiljeznickom, nema onoga kao kod pravnika. recimo oni moraju tipa par dana provesti na sudu par dana na akademiji pravnih znanosti u toku odrađivanja vjezbenickog kod javnog bilježnika.tako ce recimo morati neke kolegice koje su završile pravni. i za strucni me prijavljuje poslodavac ili ja sama nakon isteka te godine dana. jel znate ista o tome.
 

iv@n@

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav svima!
imala bih jedno pitanje.
ovako-pošto imam više od 6mj radnog staža ne spadam u skupinu nezaposlenih osoba koje mogu ići volontirati prema onim mjerama zapošljavanja iz Nacionalnog plana za poticanje zapošljavanja.nisam radila u struci već kod privatnika i to samo par mjeseci.sada sam na porodiljnom,ali po završeku istog od posla ništa.privatnik je u krizi.jel netko od vas ima kakvih saznanja dal je moguće ići volontirati o svom trošku.da si sami plaćamo doprinose,pa da obavim taj vježbenički i da mogu ići na ispit.
hvala unaprijed...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ei...evo da se i ja javim...zaposlila sam se u javnobiljeznickom uredu kao vjezbenik...jednostavno sam otisla u ured sa dokumentima i zamolila da se moja molba razmotri..i bas je trebala nekog i tako da sam se nasla u pravo vrijeme na pravom mjestu...e sad mene zanima to vezano za vjezbenicki koji odrađujem...znam da traje godinu dana...da li onda nakog isteka te godine dana mene poslodavac prijavljuje za državni strucni ili kako to funkcionira...hvla!
kako glasi naziv tvog radnog mjesta?
inače, s našom ''diplomom'' se u jb uredu možeš zaposliti kao administrator, a osim bacc. (všs) na tom radnom mjestu mogu raditi i osobe sa sss.
nema vježbeničkog staža, nema polaganja nikakvog stručnog ispita... samo radiš... :wink5:

pravnici u jb uredu odrađuju godinu dana vježbeničkog, nakon čega polažu pravosudni ispit...
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav svima!
imala bih jedno pitanje.
ovako-pošto imam više od 6mj radnog staža ne spadam u skupinu nezaposlenih osoba koje mogu ići volontirati prema onim mjerama zapošljavanja iz Nacionalnog plana za poticanje zapošljavanja.nisam radila u struci već kod privatnika i to samo par mjeseci.sada sam na porodiljnom,ali po završeku istog od posla ništa.privatnik je u krizi.jel netko od vas ima kakvih saznanja dal je moguće ići volontirati o svom trošku.da si sami plaćamo doprinose,pa da obavim taj vježbenički i da mogu ići na ispit.
hvala unaprijed...
Meni su na Zavodu za zapošljavanje rekli da u taj program mogu ući mladi koji su završili fax ili višu,nemaju više od 29 godina i nemaju više od 6 mj. radnog staža. Ako nemaju uopće radnog staža onda nema nikakvog problema, Zavod ti plaća sve i doprinose i naknadu od 1600kn, ali ako imaš par mjeseci radnog staža(ali ne više od 6mj)onda ti poslodavac mora plaćati doprinose(i tu je onda manja šansa da se upadne jer poslodavac ima određene troškove, a sa onima koji nemaju uopće staža nema troškova)ili ako on to ne želi plaćaš si ih sam. Ja sam bila na razgovoru za to volontiranje u Gradu prije mjesec dana i prošli tjedan su mi javili da su me odlučili primiti. Tako dugo im je trebalo zato jer su se morali dogovoriti dal će mi plaćati te doprinose ili ne jer imam 3 mjeseca radnog staža.
 

alani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima !
Diplomirala sam nedavno i gledam natječaje za zapošljavanje u državnoj službi i nisam sigurna koji se natječaji odnose na nas upravne pravnike.

Da li smo mi stručni studij ili integrirani specijalistički ili dodiplomski. Znači na koji se natječaj mogu prijaviti, šta točno mora pisati? I da li se mogu prijaviti samo na natječaj za pripravnike ili na sve ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks