AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a baš kad misliš da stvari nikako ne mogu biti lošije što se tiće zapošljavanja i traženja pripravničkog rada, dogodi se sljedeće... gradska uprava moga grada odlučila je primiti par vježbenika iz područja prava i upravnog prava. ali postoji jedna velika caka: nitko ne smije biti stariji od 29 godina. ja sam se skoro onesvjestio. je, to je kao politika zapošljavanja mladih, ali je i jedna jako diskriminatorna odluka. postoje ovdje razni faktori koje treba uzeti u obzir: primjerice, studenti koji su možda diplomirali prije 29 godine, ali su prošle godine dok se netko nije odlučio napraviti natječaj za pripravnike (a svi znamo kolika je to rijetkost), pa su u međuvremenu postali prestari... plus, svi oni koji počinju studirati u "poznijim" godinama (a takvih je bil opodosta na našem fakultetu) što se s njima? oni nemaju praktički nikakve šanse...

ne znam kome bih se mogao obratiti, poslati e-mail da mi malo objasni ovu odluku, moralnost i ispravnost dotične, jer mi je nevjerovatno da sam ja, sa 31 godinom, prestar za... bilo što.
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a baš kad misliš da stvari nikako ne mogu biti lošije što se tiće zapošljavanja i traženja pripravničkog rada, dogodi se sljedeće... gradska uprava moga grada odlučila je primiti par vježbenika iz područja prava i upravnog prava. ali postoji jedna velika caka: nitko ne smije biti stariji od 29 godina. ja sam se skoro onesvjestio. je, to je kao politika zapošljavanja mladih, ali je i jedna jako diskriminatorna odluka. postoje ovdje razni faktori koje treba uzeti u obzir: primjerice, studenti koji su možda diplomirali prije 29 godine, ali su prošle godine dok se netko nije odlučio napraviti natječaj za pripravnike (a svi znamo kolika je to rijetkost), pa su u međuvremenu postali prestari... plus, svi oni koji počinju studirati u "poznijim" godinama (a takvih je bil opodosta na našem fakultetu) što se s njima? oni nemaju praktički nikakve šanse...

ne znam kome bih se mogao obratiti, poslati e-mail da mi malo objasni ovu odluku, moralnost i ispravnost dotične, jer mi je nevjerovatno da sam ja, sa 31 godinom, prestar za... bilo što.
slažem se s tobom, bed
no to je državna poticajna mjera zapošljavanja
ak si mlađi od 29 i 6mj.si na burzi, poslodavac koji te zaposli ima nekaj plaćeno za tebe (pročitaj na stranicama hzz-a, taj famozni NPPZ), pa je tu mjeru grad očito iskoristio
ili može biti i stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa, tu se godine isto gledaju, na žalost
a da imaš pravo, imaš
mail ministrici...
inače ti za vježbenike ne mora biti to ograničenje prema godinama starosti

p.s. ako si preko godine dana na burzi imaš pravo na taj NPPZ bez obzira na godine, pa im to predloži da te po toj osnovi zaposle, točka 2. pa pod 2. (mjere koje se smatraju potporama za zapošljavanje- sufinanciranje zapošljavanja dugotrajno nezaposlenih osoba)
bed je jedino ako u tvom gradu traže tu određenu točku tj.osnovu da imaš ispunjenu, a to je da si mlađi od 29
probaj
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a baš kad misliš da stvari nikako ne mogu biti lošije što se tiće zapošljavanja i traženja pripravničkog rada, dogodi se sljedeće... gradska uprava moga grada odlučila je primiti par vježbenika iz područja prava i upravnog prava. ali postoji jedna velika caka: nitko ne smije biti stariji od 29 godina. ja sam se skoro onesvjestio. je, to je kao politika zapošljavanja mladih, ali je i jedna jako diskriminatorna odluka. postoje ovdje razni faktori koje treba uzeti u obzir: primjerice, studenti koji su možda diplomirali prije 29 godine, ali su prošle godine dok se netko nije odlučio napraviti natječaj za pripravnike (a svi znamo kolika je to rijetkost), pa su u međuvremenu postali prestari... plus, svi oni koji počinju studirati u "poznijim" godinama (a takvih je bil opodosta na našem fakultetu) što se s njima? oni nemaju praktički nikakve šanse...

ne znam kome bih se mogao obratiti, poslati e-mail da mi malo objasni ovu odluku, moralnost i ispravnost dotične, jer mi je nevjerovatno da sam ja, sa 31 godinom, prestar za... bilo što.
Daj mi reci molim te kako si došao do tog podatka, mene zanima takvo zapošljavanje u Zagrebu a neznam kome da se više obratim,jel to bilo negdje objavljeno kao natječaj? ne vidim baš da ima takvih oglasa...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne znam što točno da ti kažem... gradska uprava je poslala zahtjev za primanje vježbenika, valjda dobila potvrdan odgovor, ali su se onda, čini se, obratili gradskom birou za zapošljavanje i iz njihove evidencije odabiru kandidate (?)... tako nekako. moram to još točnije provjerit.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja radim u gradskoj upravi i upravo su kod nas primili dva vježbenika..oni kod nas volontiraju, a Zavod za zaposljavanje im daje poticaj od 1.600,00 kn mjesecno...
odvolontirat ce vježbenicki i moci ce polagat drzavni ispit...koga to interesira nek se javi na Zavod...
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja radim u gradskoj upravi i upravo su kod nas primili dva vježbenika..oni kod nas volontiraju, a Zavod za zaposljavanje im daje poticaj od 1.600,00 kn mjesecno...
odvolontirat ce vježbenicki i moci ce polagat drzavni ispit...koga to interesira nek se javi na Zavod...
U kojem gradu radiš? (o kojoj se gradskoj upravi radi)?

Znači ako se volontira godinu dana može se na državni ispit ili...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam prošli tjedan zvala gradsku upravu u Zagrebu i rekli su mi da neznaju ništa o tome, da za sada oni nemaju propisane takve mjere volontiranja. Nemam pojma kako da nađem mjesto gdje bih mogla volontirat. Gdje god sam zvala, kažu da se ne može nego treba izaći natječaj a takvih ni nema kolko vidim. A na burzi su mi rekli da si sama nađem...molila bih vas koji radite na takvim mjestima da nas obavjestite ako će se tražit ljudi za volontiranje...ili barem gdje možemo dobit takve informacije...ispunjavam sve uvjete tako da samo moram naći ustanovu...
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U kojem gradu radiš? (o kojoj se gradskoj upravi radi)?

Znači ako se volontira godinu dana može se na državni ispit ili...
Radim u krizevcima...detalje toga kako doc do toga ne znam..al mislim da bi bilo najbolje skupit informacije na Zavodu, natjerajte ih da vam kazu..a i imate informacije na njihovim stranicama..
za volontiranje se ne raspisivaju natjecaji...a koliko ja znam moze se volontirat...
i moze se nakon toga pologat drzavni...al mislim da si moras sama nac mjesto, da oni to odobre i onda na zavod, a i mora se bit prijavljen na Zavodu ko nezaposlena osoba...
oni vam svi nikada nista ne znaju, al sve jasno pise na stranicama Zavoda.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
tomica ovo mi je prvi glas.
znači opcija volontiranja bez da se mora prije raspisati natječaj ipak postoji?
krasno. :rolleyes:
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Radim u krizevcima...detalje toga kako doc do toga ne znam..al mislim da bi bilo najbolje skupit informacije na Zavodu, natjerajte ih da vam kazu..a i imate informacije na njihovim stranicama..
za volontiranje se ne raspisivaju natjecaji...a koliko ja znam moze se volontirat...
i moze se nakon toga pologat drzavni...al mislim da si moras sama nac mjesto, da oni to odobre i onda na zavod, a i mora se bit prijavljen na Zavodu ko nezaposlena osoba...
oni vam svi nikada nista ne znaju, al sve jasno pise na stranicama Zavoda.
Ja čula jučer na Radiu Križevci nekaj za to volontiranje da se mogu prijavit osobe koje nemaju radnog iskustva ( ili staža, nisam sigurna), koji su više od 6 mj. prijavljeni na Zavodu i koji imaju manje od 29 god. E sad nisam sigurna ko je raspisao natječaj ali pretpostavljam da je u pitanju Grad Križevci jer su nedavno u Koprivnici uzeli 13 pripravnika.

Najbolje da kontaktirate u Grad pa ćete i sami čuti o čemu se radi, uostalom Križevci nisu predaleko od Zagreba...
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo izašao je natječaj za nas u općini Bednja ... je malo daleko , ali j... kad u Zagrebu nema nikaj ... neka se jave oni koji se prijave na natječaj . Ja se javljam makar da odem na testiranje , što više testiranja i razgovora prođem to bum bolja kad se tu u Zagrebu nekaj pojavi :) .
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Naziv radnog mjesta Tvrtka Lokacija Rok za prijavu

Referent cestovnog transporta (m/ž) HILL International - Zagreb d.o.o. za posredovanje pri zapošljavanju Rijeka 30.10.2010.
Referent/ica u računovodstvu
(HZZ oglas) ARBEN-GRAFIČKI SISTEMI d.o.o.d.o.o. Zagreb 29.10.2010.
Referent/ica prodaje PIK Rijeka Zagreb, Lika i Gorski kotar 21.10.2010.
Referent ovršnih postupaka
(HZZ oglas) Podaci o poslodavcu dostupni su u HZZ-u! Zaprešić 22.10.2010.
Administrativni referent - sudski zapisničar.
(HZZ oglas) OPĆINSKI SUD U KORČULI Korčula 27.10.2010.
Referent / referentica organizacije i nabave
(HZZ oglas) NAMJEŠTAJ MIMA d.o.o. Pula-Pola 27.10.2010.
Administrativni referent/referentica - sudski zapisničar/zapisničarka
(HZZ oglas) PREKRŠAJNI SUD U ZLATARU Zlatar 23.10.2010.
Administrativni službenik/administrativna službenica
(HZZ oglas) OPĆA BOLNICA VARAŽDIN Varaždin 22.10.2010.
Administrativni/a tajnik/ica
(HZZ oglas) HRVATSKA AKADEMIJA ZNANOSTI I UMJETNOSTI Bjelovar 26.10.2010.
Administrativni referent
(HZZ oglas) Srednja škola IVANA LUCIĆA - TROGIR Trogir 23.10.2010.
Administrativni referent/ica-sudski zapisničar/ka
(HZZ oglas) PREKRŠAJNI SUD U POŽEGI Požega 22.10.2010.
Administrativni referent-sudski zapisničar
(HZZ oglas) OPĆINSKI SUD U BUJAMA Buje-Buie 21.10.2010.
Administrativni službenik/administrativna službenica
(HZZ oglas) OPĆINSKI SUD U OPATIJI Opatija 22.10.2010.
Administrativni službenik/administrativna službenica
(HZZ oglas) STOMATOLOŠKA ORDINACIJA DR. GORAN VUKOTIĆ Rovinj-Rovigno 24.10.2010.
Administrator/administratorka na odjelu-prijemu pacijenta
(HZZ oglas) SPECIJALNA BOLNICA ZA MED. REHABILITACIJU Lipik 23.10.2010.
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
To je neka greška da se traži SSS za tajnika-cu škole, jer svigdje u sistematizaciji za tajnika-cu škole traže VŠS tj. Viša upravna ili Koprićev studij tj. Stručni studij javne uprave
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To je neka greška da se traži SSS za tajnika-cu škole, jer svigdje u sistematizaciji za tajnika-cu škole traže VŠS tj. Viša upravna ili Koprićev studij tj. Stručni studij javne uprave
gdje je pisalo da se traži sss za tajnika škole?
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To je neka greška da se traži SSS za tajnika-cu škole, jer svigdje u sistematizaciji za tajnika-cu škole traže VŠS tj. Viša upravna ili Koprićev studij tj. Stručni studij javne uprave
ne traži se srednja upravna, nekaj si krivo pročitala. traži se ili pravni fakultet ili naša viša.
ono što još jednom htjedoh reći je da će se ovaj oglas opet pojaviti tako da ne "nasjedate" na njega.

i ja sam poslala prošli put kad je bio taj oglas pred neka dva mjeseca ...naravno nitko se nije javio ... i evo oglasa opet ... ma najrađe bi nazvala školu i rekla im svašta
ne živciraj se oko toga, tako je za većinu oglasa. doći će i naših pet minuta. ;)
usput poslodavac koji se od početka tako ponaša, nije ozbiljan poslodavac i bolje da nemaš posla s takvima, vjeruj mi.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks