AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nacionalne manjine i javna uprava

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja tek danas I isto samo po pitanjima
neznam pronaći odgovor na pitanje NAC. MANJINE U POLITICI ZAPOŠLJAVANJA jel ti možda znaš
 

akascha

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nisam još to ni pogledala, ali mislim da se to odnosi na zapošljavanje manjina u tijelima državne uprave. Da imaju pravo prednosti pri zapošljavanju ako se pozovu na to pravo, ali samo pod jednakim uvjetima. Ako griješim, ispravi me pliz :)
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja danas prošla, pitanja: 2 koncepcije zastupljenosti, zastupljenost u Hr Saboru i politika zapošljavanja.
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja: 2 koncepcije, zastupljenost nac. manjina u saboru, kako se osnivaju vijeca nac. manjina
Sretno svima!
 

DOMAGOOJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
preporučujem ovaj izborni.. doslovno 2h učenja i dosta.. profa na ispitu vrti pitanja s foruma.
 

L0rY

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja iz moje grupe jucer:
Izborne tehnike, odgoj i obrazovanje, sve o vijecu i savjetu, provedba okvirne konvencije... dakle vise manje ista pitanja koja se vrte.
Ispit nije tezak... ucila sam po skripti od 13 str iz skriptarnice. Preporucam svima ovaj izborni.
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da osvjezim malo temu i prijavim danasnji izlazak. Kolegica i ja jedine bile na ispitu. Profesorica bila jako ugodna i tolerantna. Svakoj postavila tri pitanja. Obje dobile trojkice na temelju odgovora iako nas je pitala zelimo li odgovarati za vise. Ucila sam po skripti iz skriptarnice od 13 stranica i procitala zakon i ppt prezentacije. Preporucam ovaj ispit svakako. Pitanja: izbor predstavnika manjina u predstavnicka tijela na lokalnoj razini, sastav i ovlasti vijeca, pravo na sluzenje jezikom i pismom, pravo na obrazovanje na jeziku nac. manjine, Sve o okvirnoj koncenciji, politika zaposljavanja pripadnika manjina u drzavnoj upravi i lokalnoj samoupravi. Uglavnom i jedna i druga smo na jednom pitanju malo zbrljale pa nam je dala trojkice. Sretno svima.
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa roka 6.6. - vijeće, savjet, zastupljenost u saboru i pred.tijelima samouprave, sve o konvenciji, pravo na zapošljavanje, pravo na jezik i pismo te obrazovanje, vrste prava..uglavnom pitanja se više manje uvijek ponavljaju, prof je ok, skripta je dovoljna, ocjene uglavnom 4 i 5, preporučam ovaj izborni =)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks