AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nacionalne manjine i javna uprava

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa današnjeg roka: afirmativni pristup i pristup upravljanja različitošću, mjere i nadzor kod jednog i drugog, savjet nm, odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu nm, zastupljenost u Saboru i JLP(R)S, sve o pojmu nm, izborne tehnike, zapošljavanje nm u državnim tijelima

sva pitanja koja se već vrte na forumu :)
 

kapi1002

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa današnjeg roka: Problematika oko definicije nacionalnih manjina, sve o savjetu nacionalnih manjina, zastupljenost NM na lokalnoj razini, Okvirna konvencija za zaštitu nacionalnih manjina, afirmativni pristup i mjere i nadzor, mjere kod upravljanja različitošću i objasniti ih. Dosta opširno ispitivanje, valja proširiti i izvan skripte.
 

nina.312

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila danas na usmenom kod prof. Vukojičić - postavila po dva pitanja na koja je trebalo što opširnije odgovoriti
Moja pitanja:
1.koje se izborne tehnike koriste u RH ( to su unaprijed rezervirana mjesta i sustav najuspješnijeg gubitnika, trebalo je onda opisati kako biraju predstavnike u saboru, u jedinicama lokalne i regionalne samouprave te u izvršnim tijelima)
2. sve o afirmativnom pristupu (što je, provedba, mjere, nadzor - te koji je od pristupa zastupljen u hrvatskoj)
Pitanja od kolegice:
1. upravljanje različitošću ( što je, mjere, nadzor, te što je potrebno osigurati u organizaciji da bi se proveo ovaj pristup)
2. odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu NM

Jako joj je bitan njen članak o pristupima u zapošljavanju, to je pitala u svakoj grupi.
I gleda istraživački zadatak, koji utječe na konačnu ocjenu.
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja danas na ispitu:
1) Savjet za nacionalne manjine-sve o njemu
2) Upravljanje različitošću-sve o njoj

Prošlo je jako dobro, učila sam po skriptama iz skriptarnice koje sam nadopunila nekim stvarima iz prezentacija (afirmativni pristup i upravljanje različitošću, definicija nac.manjina u hrvatskom Ustavnom zakonu..). Trebalo mi je otprilike tjedan dana za učenje, s time da sam spremala još jedan ispit uz ovo.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas rok kod Tijane - pitanja: pravo na jezik i pismo( tu me pitala znam li nešto o Europskoj povelji o regionalnim i manjinskim jezicima) i zapošljavanje u Hrvatskoj (pravo na zastupljenost, pa cijeli natječajni postupak reći, pa pozivanje manjina na pravo prednosti itd).
Postavlja podpitanja, traži da se povezuje gradivo primjerice izborne tehnike traži da povežemo gdje se danas upotrijebljavaju.
Ostale cure u mojoj grupi: individualna i kolektivna prava, afirmativni pristup, upravljanje različitošću, tehnike. Profesorica je divna. Ukoliko zapinješ ili zamuckuješ, ne zamjera - glavno da odgovoriš točno.
Ovaj izborni preporučam. 3 dana lijepog učenja i visoka ocjena je tu. Učiti iz prezentacija, Ustavnog zakona, njenog članka + pitanja s foruma i nema brige.
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas kod Tijane, pitanja Afirmativni pristup i Savjet NM. Brzo i bezbolno! Definitivno izborni predmet za preporuciti.
 

Lucijaa19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja: zapošljavanje NM u javnoj upravi, tehnika najuspješnijeg gubitnika i primjer u Hrvatskoj gdje se i kad primjenjuje, pravo na službenu uporabu jezika i pisma nm. Brzo, bezbolno, nas tri cure 15ak minuta. Dovoljno učiti iz Prezentacija, Ustavnog zakona i njenog članka (o pristupima!) obavezno- mislim da nema grupe koju ne ispita svoj članak detaljno :)
Preporučujem svakako.
 

Ajtam101

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
rok 14.6. kod Tijane - služenje jezikom i pismom, afirmatvni pristup, izborne tehnike, upravljanje razlicitoscu, pojmovno određenje, , odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu, zaposljavanje nac manjina, vijeće nm, savjet, razlika između individualnih i kolektivnih prava, koncepcije. Pitanja su moja i od ostalih koji su bili na roku. Bome nas troje je ispitivala pola sata. Postavi vam pitanje pa vas pusti da pricate sve sto znate, eventualno postavi podpitanje ako nesto po njoj bitno niste rekli. Pomaze ako zapnete. Svatko je dobio tri pitanja. Ako osoba s kojom odgovarate ne zna odgovoriti na pitanje, isto to ce pitati vas, tako da je dobro slušati. U mojoj grupi su ocjene bile 5,5,4. Neka pitanja su se cak ponavljala u vise grupa.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks