AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Upravljanje ljudskim potencijalima

Ovako ljudi,mene zanima sljedeće...bila sa na starom programu,sad sam upisala razliku po bologni,zanima me da mli npr.mogu izaći na ljud.potencijale ili politologiju koja mi je prvi ispit koji bi trebala dati i zanima me da li je tko bio na tim potencijalima ili eur.upr.prostoru i kak ispiti izgledaju?
Hvala svima
sonjica, pozdrav!
što se tiče izlaženja na ispite, ovisi jesi li izvanredni ili redoviti
student (ne znam kako je to na razlici), ali redoviti studenti,
naravno, mogu izaći na ispite tek nakon što odslušaju predavanja..
Što se tiče upravljanja i EUP-a, tehnički, ispiti izgledaju kao i svi
ostali ispiti na katedri upravne znanosti (pismeni = 10 pitanja +
usmeni).. Predlažem da detaljnije pročitaš topice Upravljanja
ljudskim potencijalima
i Europskog upravnog prostora..
;)
 

dane4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Novi propisi vezani za studij

bok svima....imam jedno pitanjce,neznam dal spada pod ovu temu,ako ne spada premjestite ga negdje drugdje...pa slijedeća situacija-dosad sam studirao po starom programu,i pao sam drugu godinu i sad više ne mogu nastavit po starom nego po bologni...i upisao sam naravno drugu godinu po bologni,i sve ok...no muči me jedno pitanje-s prve godine nemam položenu nauku o upravi,tj kako ja to imam po starom programu uvod u proučavanje uprave al to ću sad položit nadam se,no vidim da po bologni na prvoj godini ima i predmet osnove politologije...e sad meni nitko nije ništa rekao dal ja taj predmet moram upisivat i polagat i sad sam dosta zbunjen,prvu godinu sam dao po starom programu,drugu slušam po bologni i neznam šta je sad s tim ispitom iz prve godine kojeg nisam ni imao ni slušao (osnove politologije)..ako ko može pomoć bio bih zahvalan...
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Upravljanje ljudskim potencijalima

kaj se tiče reda polaganja ispita za one koji su sa starog programa prešli na novi ispiti se moraju polagati onako kako ti dolaze po godinama znači najprije politologija jer je ispit sa prve godine zatim europski upravni prostor pa upravljanje ljudskim potencijalima. eup je dosta lagan predmet i nema puno za učiti samo ono kaj se tiče europske unije, a uljp je kao i svi drugi ispiti kod koprića i marčetičke jer zasada su samo oni na usmenom iz uljp, a iz eup je samo musa.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Molim vas savjet (pomoć)

hmmm.....čudno da te nisu odmah upozorili na taj predmet, i provjerili dal si ga upisao....jer trebali su, tj. trebao si ga upisati, sigurna sam u to. :rolleyes:

što da sada radiš: u referadu otići pitati (to je u biti njihova greška, što nisu to uočile, iako će zagrmiti na tebe:rolleyes:) i onda ga nadopisati, i ako si i dalje redovni, pokupiti potpis (iako pretpostavljam da nisi) i kada riješiš nauku, krenuti na učenje politologije ;)
sretno kolega ;)
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Molim vas savjet (pomoć)

postoji li neka mogućnost da u 4. mjesecu dajem neke predmete iz drugog semestra iako ih nisam odslusala.
svaka čast na ambicijama, ali nažalost ništa od drugog semestra dok ga ne odslušaš do kraja!


negdje sam nacula da se to moze i da trebam imati prosjek negdje 3,5.. jel to istina??:confused:.
da mi je samo znati tko širi takve informacije... :confused: netko tko ima dobar smisao za humor.... pravila su takva da se mora sve odslušati da se može polagati (iznimka je jedino neki predrok, koji je otprilike u petom mjesecu najčešće iz Engleskog i informatike), a ostalo, stara, tek kada dobiješ sve potpise u indexić pri kraju drugog semestra... a tu ti nikakvi prosjeci ne mogu pomoći da ih dobiješ ranije :D eto nadam se da sam pomogla:)
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upravljanje ljudskim potencijalima

ja bi se samo nadovezala na stellu i dodala da je Musa na predavanju za izvanredne u studenom rekla da bi bilo preporučljivo da oni koji nisu položili ustrojstvo odnosno državnu upravu da prvo to polože jer će si ona "dati za pravo" da postavi na usmenom iz eup postavi pitanje radi usporedbe npr i iz državne uprave. e onda su neki pitali šta je sa onim studentima koji su ustrojstvo položili prije 1-2 godine ali je odgovora nije bilo na to.
pa sad vi odlučite sami.
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Molim vas savjet (pomoć)

hvala...:(

Slavica je dodao/la ovaj tekst nakon 23 minuta i 35 seknudi:

sad sam malo gledala statut o studiju i u njemu stoji ovako...

čl. 84. st. 2.

"Student koji je tijekom studija postigao na ispitima prosjek ocjena najmanje 3,5 ima pravo polagati ispite iz tekuće akademske godine prije završetka nastave, pod uvjetom da je izvršio ostale studijske obveze iz tih nastavnih predmeta. Student gubi pravo na prijevremeno polaganje ispita iz tih nastavnih predmeta ako na ispitu bude ocijenjen negativnom ocjenom ili ako mu prosjek ocjena položenih ispita bude niži od 3,5."

to bi onda znacilo da je moguce davati ispite prije nego sto se oni odslusaju, ali uz uvjet da sam dala sve iz prvog semestra sto se moglo dati i ukoliko mi je prosjek 3,5. zar ne??

budem ja jos otisla do referade pitat...
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Molim vas savjet (pomoć)

hvala...:(

Slavica je dodao/la ovaj tekst nakon 23 minuta i 35 seknudi:

sad sam malo gledala statut o studiju i u njemu stoji ovako...

čl. 84. st. 2.

"Student koji je tijekom studija postigao na ispitima prosjek ocjena najmanje 3,5 ima pravo polagati ispite iz tekuće akademske godine prije završetka nastave, pod uvjetom da je izvršio ostale studijske obveze iz tih nastavnih predmeta. Student gubi pravo na prijevremeno polaganje ispita iz tih nastavnih predmeta ako na ispitu bude ocijenjen negativnom ocjenom ili ako mu prosjek ocjena položenih ispita bude niži od 3,5."

to bi onda znacilo da je moguce davati ispite prije nego sto se oni odslusaju, ali uz uvjet da sam dala sve iz prvog semestra sto se moglo dati i ukoliko mi je prosjek 3,5. zar ne??

budem ja jos otisla do referade pitat...
tvoja studijska obveza je da odslušaš ispite:D
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Molim vas savjet (pomoć)

pod uvjetom da je izvršio ostale studijske obveze iz tih nastavnih predmeta.
a koje su studijske obveze iz nastavnih predmeta? mislim da to znači ono- odslušati ih do kraja, i dobiti potpis u index.... ti ne?


budem ja jos otisla do referade pitat...
ako baš moraš... :D (držim fige :hihi: )
 

andrea12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Diplomirani upravni pravnik

Moze li diplomirani upravni pravnik polagati razliku za diplomiranog pravnika ili ta opcija vise ne postoji.
Unaprijed zahvaljujem :laughing::tongue2:
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomirani upravni pravnik

uglavnom bitna je stvar...da ti mozes upisati pravo...(bez polaganja prijemnog), ali si na početku i priznaju ti se samo nekoliko ispita...znači moraš ispočetka...
ak još nekaj nije jasno reci...
bye...
 

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Naziv fakulteta

Zanimalo bi me ukoliko netko zna, kako bi bi na engleski pisalo Društveno veleučilište, upravni smjer
 

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Naziv fakulteta

Ja pišem uvijek Administrative Law
i prolazi :laughing:
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Molim vas savjet (pomoć)

Pravilo se odnosi na sve studente neovisno o njihovom statusu. Svi moramo po onu glupost od žiga kod tete u referadu kad očistimo godinu! Ponavljam: ovo je nepotrebni kretenizam koji je uveden samo da nam oteža studiranje! Čisti sadizam koji je mnoge koštao puno vremena.... da nema tog pravila do sada bi već počistio siću od ispita na trećoj i ostalo bi mi možda 2 ili najviše 3 ispita do kraja!

slažem se s ovim u potpunosti...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks