AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: molim vas savjet (pomoć)

da ja se isto nikada nisam ispisala... pa će vjerojatno biti slično.. a školarinu si odmah trebala platiti kod predavanja molbe??
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stipendija od MOBMS-a

znam da ovdje nije mjesto za ovo pitanje ali stvarno ne znam gdje da ga postavim?

imam stipendiju od MOBMS-a, ali izgubit ću pravo na nju jer ne ispunjavam kriterij ocjena prema kojem bi mi prosjek morao biti minimalno 3.0
na prvoj sam godini studija i zanima me hoću li ja morati vratiti iznos stipendije?
please odgovorite ako netko nešto zna...
 

Stranger

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: molim vas savjet (pomoć)

Mislim da ovdje mogu postaviti pitanje.....
Molim vas ako me netko može savjetovati..
Upisala sam izvanredni studija 2002/2003, položila 5 ispita, teško se razboljela i povukla s fakulteta, 2004/2005 dekan mi odobrava ponovni upis bez plaćanja školarine, bolest, posao....:rolleyes::rolleyes: opet ništa, nisam se pojavila na faksu, 2005/2006 upisujem izvanrednu parcijalu , opet bolest i ništa...

Sada sam dobro...zapravo odlično i 100% sigurna i puna volje za studiranjem...
Znam da moram u referadu ali sam znatiželjna...što dalje, imam li šanse nastavka studija, da li upisujem pad ili što? spremna sam ponovno na prijemni...
Ako si spremna ići na prijemni onda nemaš nikakvih problema zato jer to skoro uvijek možeš.Ali mislim da ni to nećeš morati jer imaš opravdani razlog izostanka sa faxa.Najbolje da odeš do referade i sve im lijepo ispričaš i napišeš neku molbu.
 

Ivy

Admin
Re: molim vas savjet (pomoć)

mislim da ti je samo molba potrebna
i opet dobivas ono mirovanje
ako je prije upalilo vjerujem da ce i sada

samo jos nesto preporucila bi ti da vec sada napises molbu i da ne cekas zadnji cas jer tada ce imati puno posla s upisima pa i nece biti jako susretljivi i puni razumljevanja
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

Upisala sam izvanredni studija 2002/2003, položila 5 ispita, teško se razboljela i povukla s fakulteta.

2004/2005 dekan mi odobrava ponovni upis bez plaćanja školarine, bolest, posao....:rolleyes::rolleyes: opet ništa, nisam se pojavila na faksu

2005/2006 upisujem izvanrednu parcijalu , opet bolest i ništa...

imam li šanse nastavka studija, da li upisujem pad ili što? spremna sam ponovno na prijemni...
S obzirom na činjenicu da 1 akad.god. za izvanredni studij traje kao 2 akad.god. za redoviti studij, te da si zadnji upis obnovila akad.god.2005/2006, tebi upis još uvijek vrijedi, tj. do 10 mjeseca možeš izlaziti i na ispite ako to želiš (u tijeku je akad.god.2006/2007, op.a.)! Prema tome, kad u 10 mjesecu budu upisi u višu godinu, odnosno obnova upisa za izvanredni studij, ti ćeš upisati ili parcijalu (u slučaju ako ostane sve kako je sada) ili višu godinu studija ako položiš potreban broj ispita. Budući da si izvanredni student, nikako ne upisuješ pad i definitivno ne moraš opet na prijemni :p

Nadam se da sam ti pomogao!;)
 

Marina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

S obzirom na činjenicu da 1 akad.god. za izvanredni studij traje kao 2 akad.god. za redoviti studij, te da si zadnji upis obnovila akad.god.2005/2006, tebi upis još uvijek vrijedi, tj. do 10 mjeseca možeš izlaziti i na ispite ako to želiš (u tijeku je akad.god.2006/2007, op.a.)! Prema tome, kad u 10 mjesecu budu upisi u višu godinu, odnosno obnova upisa za izvanredni studij, ti ćeš upisati ili parcijalu (u slučaju ako ostane sve kako je sada) ili višu godinu studija ako položiš potreban broj ispita. Budući da si izvanredni student, nikako ne upisuješ pad i definitivno ne moraš opet na prijemni :p

Nadam se da sam ti pomogao!;)
:luxhello::luxhello: hvala na odgovorima...
Da, 2005/06 sam upisala parcijalu II god sa onim ispitima koje sam dala, ne znam da li bi mi se po bolonji to isto priznalo...
Prema tome bi ja sada upisala ponovnu parcijalu, da li je to moguće????
zar nije to pad godine?
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

Da, 2005/06 sam upisala parcijalu II god sa onim ispitima koje sam dala, ne znam da li bi mi se po bolonji to isto priznalo...
Budući da si upisala faks po starom programu kao izvanredni student, ti po starom programu studiraš sve dok ga ne završiš ili dok, ne daj Bože, tamo negdje 2010 godine ne odluče drukčije, ali mislim da nemaš razloga za brigu.

Prema tome bi ja sada upisala ponovnu parcijalu, da li je to moguće???? zar nije to pad godine?
Ti možeš upisati iste predmete, tj. parcijalu 2, kao što si upisala i 2005/06 kad si zadnji put obnovila upis. Budući da je u tijeku akad.god. 2006/07, ti ćeš u 10 mjescu regulirati svoj status, odnosno upisati (obnoviti) parcijalu 2 ili upisati čistu 2 godinu ako položiš ispite u 9 mjesecu (možeš izaći i na rokove u 9 mj.). Kod izvanrednih studenata ne postoji "pad godine" kao kod redovnih studenata jer ionako plaćaš studij i nisi na nikakav teret državi, a faksu novci dobro dođu;). Prema tome, izvanredni studenti samo obnavljaju upise svake 2 godine, a to što će upisati, faks nije briga dok mu donosiš novce! :luxhello:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

ja sam izvanredni student po starom programu,prosle godine sam upisala trecu i platila ali nisam dala sve ispite pa me zanima da li cu opet morati platit ako zelim produziti godinu jer znam da je prije za izvanredne jedna god.vrijedila kao dvije?da li je jos tako?
 

Adriana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: molim vas savjet (pomoć)

bok molim vas za savjet,upisala sam 2003,rjesila prvu godinu,sad sam na drugoj,po starom programu,izvanredni,studiram vec 2 god,nisam ostvarila uvjet za upis 3 god tj.9 ispita dala,STO DALJE dali mogu upisati parcijalu,teta u referadi nije imala bas razumjevanjai nije mi objasnila,rekla je da mogu opet upisat 2 god.po bolonji i da nezna koji ce se ispiti priznati a koji ne,dala sam arhivistiku, uredsko,javne odnose, drustva i obiteljsko.engleski.molim vas za savjet dali je to pad ili......koje dalje ispite davati po bolinji, koje ispite trebam dati da bi upisala 3god po bolonji, koliko bodova??
Unaprijed hvala!
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

tako je teta iz referade poručila u 7mj. :confused: oni koji ne uspiju upisati 3 (sad ne znam odnosi li se to i na one koji će upist parcijalu) da će prebaciti na bolonju...a kakvo je onda stanje, koje ćes predmete dobiti....to ona zna...
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nemoguća misija ali...

što se događa kad recimo netko uspije riješit sve ispite upisane u indeks (dakle 60 ects bodova) prije upisa, npr. već do 9 mj. je sve riješeno.. dal se onda mora čekat upis u 10 mj. da se može polagat ispit iz više godine ili..

mislim, pitanje je teoretsko, da ne bi bilo :rolleyes:
kad bih sad upisala parcijalu 3.godine i riješila sve upisane ispite npr do 7 mj. iduće godine.. šta onda???LOL
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: nemoguća misija ali...

Upisi traju od 1.9., što znači da ti ako položiš sve ispite koje imaš upisane u index, smiješ upisati višu godinu, pa čak i polagati predmete ako si izvanredni, no ako si redoviti onda čekaš predavanja i potpise do 2 mjeseca.
 

Adriana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: molim vas savjet (pomoć)

HVALA, na brzom odgovoru,eto ne preostajemi nis drugo nego upisat bolonju. ŽIVJELA BOLONJA........nadam se da ce mi ostati svi ispiti kao i do sada i da cu dobit 3 nova,politologiju,europski....i upravljanje ljud.potencija.... i nadam se da ce tete iz referade postat vise susretljivije il se previse nadam tko zna....kod nas na faksu se nista nezna....totalno sam razočarana a cujem i da nisam jedina,pozitivno sto sam vidjela je da si studenti jako puno pomazu,kolegijalni su,a i forum to dakazuje, dragi studenti pomazite i dalje,PUSA
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: nemoguća misija ali...

nisi trebala otvarati sad novu temu, ima mjesta na kojima si mogla pitati...al ok ;)

ooo pa kud se tebi žuri odmah upisivati dalje ;)

da kolega je dobro rekao, upisuješ dalje kada su upisi...al ne razumijemo drugi dio pitanja...zašto bi upisivala parcijalu ako imaš sve ispite položene :rolleyes:
ma sad ću probat treću navuć parcijalu, ak uspijem upravno dat u 10 mj, pa onda znači upisujem 4 ostala ispita s 2. i s 3. godine kolko treba da bude 60 bodova. al ja to samo teoretski pitam, zanimalo me je, iako su mi šanse nikakve da mi se dogodi da prije vremena sve riješim..
sa 2. godine bi mi tada ostali oni "lakši" ispiti, jer sam se riješila građanskog i upravnog, pa bi to riješila u par mjeseci, a onda i ove ispite s treće..
al ko što rekoh, samo teoretski pitam... LOL
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: nemoguća misija ali...

ma riješila si dva teška ispita...naravno da možeš riješit i ove ostale ;)

al bilo kako bilo, moraš čekati onda upisne rokove, a do tada ćes imati puno vremena za odmarati :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks