AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam jedno pitanje,vjerovatno će vam glupo zvučati ali ipak moram pitati.dakle,razočarana NE provođenjem bolonjskog načina studiranja,zanima me zašto se na našem faxu nemogu polagati ispiti više godine dok se ne očiste svi sa prošle?bila bih vam zahvalna kad biste mi odgovorili!
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: ispiti

Meni bi bilo logično da se uvede preduvjet za svaki ispit.

Konkretno ako upišeš parcijalu druge i imaš Engleski II, preduvjet da ga polažeš je da imaš položen Engleski I. Preduvjet za Državnu upravu je Nauka o upravi...itd.

Na FERU je stvar tako riješena, Matematika I -- II -- III, međutim kod njih su predmeti jasnije odijeljeni, na našem faksu se predmeti više isprepliču.

Mijenjanje sustava kod nas je malo vjerovatno, iz jednostavnoga razloga što mi u udruzi nebi mogli ostvariti dovoljnu podršku od strane studenata.
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: ispiti

Zar stvarno misliš da ne bi dobili potporu studenata barem što se tiče polaganja ispita sa više god dok se ne očisti cijela prošla?iskreno,znam ih masu kojima je ostala samo nauka koju nikako da daju,i dosta ih je dobilo zabrano polaganja 3 mj,i sad doma čame umjesto da imaju priliku rješavati ispite sa više godine.
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: ispiti

Većina studenatai na našem faksu je pasivna, dok nešto treba napraviti to je činjenica.

Po meni, promjena sustava bi bila moguća ako su ispunjene 2 pretpostavke:

1)peticija sa barem 50% bolonjaca+25% ostalih...znači oko 800 ljudi
2)moramo punuditi bolju alternativu i obrazložiti je

Konkretno uvjeriti profesore da bi sa promjenom sustava digli efikasnost, a da bi se kvaliteta zadržala.

Da se to kvalitetno odradi, 10ak ljudi bi se trebalo primiti posla, a mi u udruzi jedva da imamo toliko aktivnih članova.

Ako uspiješ nači ljude koji su voljni raditi na tom projektu Udruga studentica i studenata će vam pružiti podršku.
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: ispiti

u pravu si kada kažeš da su većinom pasivni ljudi na našem faxu,svi bi nešto htjeli ali nitkome se neda ništa poduzeti,to me jako nervira kod naših kolega.problem kod mene je u tome što ne pohađam baš nastavu pa znam svega 10-tak ljudi sa faxa,i znam da bi im se svidjela ta ideja ali sigurno se polovici ne bi dalo ništa poduzeti u svezi toga,ali bi sigurno rado potpisali peticiju i razglasali to dalje.stvarno sam voljna poduzeti nešto u svezi toga,jer i sama sada čamim doma i nemam šta za učit do 7 mj kada opet imam upravu,nadam se.btw da li znaš što moram napravit kada padnem komisiju,jel moram po kakav žig u referadu ili šta?
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: ispiti

Nažalost kao što ste već konstatirali, velika većina kolega je pasivna, a većina od njih stalno nešto gunđa i pljucka. Manjina koje nešto pokušava su članovi udruge (točnije dio članova) i kolege koje su oformile ovaj forum. Pa kolegice Sway evo javno vas pozivam da dođete na jedan sastanak, pa ćemo popričati i probati se nešto dogovoriti. Ne trebate se naravno uključiti u rad udruge, a ako vas baš očaramo možete 8). Što se tiče žiga, koliko ja znam kada se padne komisija žig tj. zabrana polaganja ispita od 3 mj. se dobije odmah u index, a ako ti se smiluju i vrate prijavnicu nikom ništa.
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: ispiti

hvala na odgovoru kolega george,i vrlo rado bih se odazvala vašem pozivu,a kada to točno se vi nalazite? a za komisiju znači ako roknem dobijem tamo na licu mjesta žig?ah vjerovatno ću i dobiti,e a šta ako mi zaborave lupit žig(što je vrlo malo vjerovatno)?koliko bi fer bilo pretvarati se da nisam roknula,btw radi se o javnoj upravi!
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: ispiti

ljudi šta se radi nakon što se očisti cijale godina,mislim jel se treba po kakav žig u referadu ili šta?
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: ispiti

ljudi šta se radi nakon što se očisti cijale godina,mislim jel se treba po kakav žig u referadu ili šta?
Da, u referadu po žig za položene ispite I. godine studija.
 

leona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upravljanje ljudskim potencijalima

Trebam pomoć vezano uz predmet upravljanje ljudskim potencijalima.... Na netu piše drukčija literatura nego je na popisu koji su nam dali u referadi. Upisala sam razliku po bolonji kao izvanredni student. Spremam ispit za rok u šestom mjesecu, pa ako ima koga da mi pošalje popis literature?!
 

Dijana 2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upravljanje ljudskim potencijalima

Trebam pomoć vezano uz predmet upravljanje ljudskim potencijalima.... Na netu piše drukčija literatura nego je na popisu koji su nam dali u referadi. Upisala sam razliku po bolonji kao izvanredni student. Spremam ispit za rok u šestom mjesecu, pa ako ima koga da mi pošalje popis literature?!

leona,
pretpostavljam da si upisala razliku po bolonji u 2. mjesecu, ako jesi ne znam jesi li do sada dala neke ispite jer meni je M. Klanac uz referadi (isto sam razlika po bolonji) rekla da mi strogo moramo polagati ispite razlike po godinama (tj. 1. politologija, 2. eruropsku upravni pr., obiteljsko, a tek onda potencijale) - glupo ali istinito. Bolje to provjeri za svaki slučaj.
Što se literature za ljudske potencijale tiče, točno je ono što dijeli vrla tajnica na komadu papira pri upisu, a ne ono na službenim stranicama veleučilišta.
 

leona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upravljanje ljudskim potencijalima

leona,
pretpostavljam da si upisala razliku po bolonji u 2. mjesecu, ako jesi ne znam jesi li do sada dala neke ispite jer meni je M. Klanac uz referadi (isto sam razlika po bolonji) rekla da mi strogo moramo polagati ispite razlike po godinama (tj. 1. politologija, 2. eruropsku upravni pr., obiteljsko, a tek onda potencijale) - glupo ali istinito. Bolje to provjeri za svaki slučaj.
Što se literature za ljudske potencijale tiče, točno je ono što dijeli vrla tajnica na komadu papira pri upisu, a ne ono na službenim stranicama veleučilišta.
Da, upisala sam razliku po Bolonji, a završila sam trogodišnji...Predala sam zahtjev u referadi dekanu Kopriću za polaganje EUP prije ostalih ispita i odobreno mi je. Položila ga na roku 24.04., a sad spremam politologiju za 10.05.
Dijana 2 probaj i ti tako...
 

ups

Skype
Re: Ustavno pravo

ja bih molila bilo koga tko vec ima iskustva..ja sam izvanredno i bila sam se prijavila na ustavno na prošli rok al nisam naučila kak spada pa se nisam pojavila..ako itko zna nek mi kaže da li mi se tada upisao pad i da li sljedeći put kad prijavljujem ustav moram pisat da izlazim 2.put na ispit ? HVALA
Ako se nisi pojavila na ispitu, onda se ne računa pad. Jedini gubitak ti je pet kuna za prijavnicu. ;)
Na sljedećoj prijavi (24.-25.5.) ispit ponovo polažeš prvi put.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: ispiti

Tek sam se sad uključila u raspravu, ali nema veze...

Potrebno je tih 800 potpisa, jel? Pa, mislim da je zapravo pasivno od nas što razmišljamo o tome da je većina studenata pasivna, kaj ne? Ako netko napravi prvi korak, sigurno će se razglasit na faksu i ljudi će se aktivirat, barem oni koji imaju koristi od toga, a i mi koji trenutno nismo u toj situaciji, a mogli bi se nać.
Ja bi prva potpisala di treba potpisat... ;)

Jedini problem vidim u tome kaj sam čula da se "glave" faksa bune zbog toga kaj je na nekim ispitima "prevelika prolaznost" (neću imenovat od koga sam to čula, ali informacija je pouzdana). Tako da je pitanje, ako se nešto i učini - ako se skupe ti potpisi, hoće li oni to prihvatit i provest u djelo jer njima očito nije u interesu da mi polažemo ispite!?
 

Posrnuli

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
par pitanja

Upisao ja upravno kao redovan i vanredno pravo,ali sam od upravnog maltene odma odustao i rekao budem ja pravo,samo što sad vidim da će se pravo malko odužiti na kojih 8 godina otprilike,pa radije ja upravno završim da mogu radit,a pravo kolko traje nek traje...Pošto nemam nikakve potpise,se mogu oni na konzultacijama dobit,da dam koji ispit prije kraja godine? Konkretno me zanima za socijologiju,jer sam ju učio za pravo,a imam dojam da je ovdje mogu lakše dat,pa ju onda ovdje prvo...
 

Posrnuli

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: par pitanja

Kojih je par ispita s prve godine najlakše dati(izuzev engleskog koji sam dao),da ih se da naučiti u cca 1,5 mjesec?
 

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim vas savjet (pomoć)

Situacija je ovakva, upisala sam 2002. kao redovni student, 2003. godine parcijalu, 2004. prebacila se u izvanredne i produžila parcijalu, odnosno ponovno je upisala i kao ona je trajala do 2006. godine. sada je 2007. god i ja bi se vratila na fax, i sada naravno ne znam kako ide cijeli postupak. jel moram slati molbu, polagati ponovno prijemni ili šta. molim vas ako znate da odgovorite, a cijol ovo vrijeme morala sam raditi i nisam imala za školarine, sada je skupila te novčiće i puna ambicija ja bi se vratila, a ne znam koji je postupak. Molim Vas uputite me.... UNAPRIJED PUNO HVALA
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

Ne znam točno, trebala bi otići u referadu i pitati. Mislim da ne bi smjela ponovo polagati prijemni jer sam ja prošle godine upisala upravu tj. prebacila se s pravnog koji sam upisala davne 1999. i nisam 6 godina niti bila na faksu :redface: Nisam trebala polagati prijemani i priznali su mi položene ispite. Gđa u referadi mi je dala obrazac zamolbe koji sam ispunila i predala zajedno s ostalim papirima za upis.
 

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: molim vas savjet (pomoć)

e puno hvala.. znači, trebala bi ispuniti tu zamolbu, i šta si opet trebala nositi sve svjedodžbe, rodni list i te stvari?? koliko dugo je trajao sav taj postupak??
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: molim vas savjet (pomoć)

e puno hvala.. znači, trebala bi ispuniti tu zamolbu, i šta si opet trebala nositi sve svjedodžbe, rodni list i te stvari?? koliko dugo je trajao sav taj postupak??
Samo sam trebala kupiti novi indeks (kaj ti možda i ne trebaš jer ostaješ na istom faksu, ja sam prelazila) i obrasce za upis. To sam sve donijela + uplatnicu za školarinu i to je bilo to, za par dana sam samo došla po indeks. Nikakve dokumente nisam trebala nositi. Naglašavam da se ja nisam ispisala, ne znam koja je tvoja situacija, jer ako jesi možda je drugačije. Pitaj sve u referadi.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks