AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

mišica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej,ej... trebam savjet--
normalno, uvijek sve ostavljam za zadnji čas i evo što mi se sad dogodilo...danas sam htjela obaviti sistematski (zubara sam već obavila) jer sam pročitala da se ne trebam najavljivati nego samo pojaviti i za 10min sam gotova. Ali kad sam tamo došla, sestra mi je rekla da prije 22.10. nema vremena i to je prvi slobodni termin kad mogu obaviti sistematski jer su oni na terenu. e sad...ja trebam upisati pad godine-znači u ponedjeljak do 12 sati je zadnja prilika ali ne mogu to obaviti jer ne mogu testirati index bez žiga sa sistematskog... već sam saznala da nije problem što nemam sve potpise jer upisujem pad,ali ne znam jel mogu upisati opet prvu godinu a nemam sistematski...što da radim?
 

charlie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
već sam saznala da nije problem što nemam sve potpise jer upisujem pad,ali ne znam jel mogu upisati opet prvu godinu a nemam sistematski...što da radim?
ne trebaš na sistematski ako upisuješ pad prve godine, ni ja nisam morala. išla sam sljedeće akademske godine sa ostalima.
 

Đivo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ništ ne kužim

Druga godina sam po starom programu i sad trebam upisat treću, ostala su mi tri ispita sa druge ( ak sutra dam lokalnu što se nadam da hoću :crazy:) i ne znam dal mogu upisat po starom programu ili ću morat po bolonji pa bi vas molila da me malo opametite :unsure:
 

andrijanab

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A kaj je s arhivistikom, javnim odnosima, uredskom... Pogotovo ako je položeno
nista,sve nam propada bez obzira sto su polozeni,samo nam jedan ispit koji imamo sa prve godine priznaju kao izborni na 3 god bolonje,mislim da su financije ili javni odnosi ,nisam sigurna koji

Ništ ne kužim

Druga godina sam po starom programu i sad trebam upisat treću, ostala su mi tri ispita sa druge ( ak sutra dam lokalnu što se nadam da hoću :crazy:) i ne znam dal mogu upisat po starom programu ili ću morat po bolonji pa bi vas molila da me malo opametite :unsure:
koliko imas ispita polozenih sa druge,ja sam se isto nadala da cu sad u dekanskom skupit 8 al nisam uspjela,ako imas 8 ispita mozes bez problema upisati 3 godinu po starom programu i onda moras diplomirat do 2010 a ako imas 7 ispita mozes upisati parcijalu 3 isto po starom programu,u slucaju 6 ispita moras se prebaciti na bolonju
 

mišica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne trebaš na sistematski ako upisuješ pad prve godine, ni ja nisam morala. išla sam sljedeće akademske godine sa ostalima.
jel ja uopće trebam index testirati? :laughing:

nemam joj kaj pokazati osim par potpisa i žigića od zubara
 

Ivy

Admin
osobno
sam bila u situaciji da su me prebacili sa starog programa na bolonju
da sam tada imala pamet koju sada imam
napisal abi molbu
u kojoj bi napisala da molim da mi odobre upis po starom programu odnosno po programu po kojem sam upisala te bi se pozvala na clanak zakona o obrazovanju ili slican naziv...

bolonaj ima svojih prednosti
ali ako vam je cilj sto prije zavrsiti faks...
 

Matovilka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
osobno
sam bila u situaciji da su me prebacili sa starog programa na bolonju
da sam tada imala pamet koju sada imam
napisal abi molbu
u kojoj bi napisala da molim da mi odobre upis po starom programu odnosno po programu po kojem sam upisala te bi se pozvala na clanak zakona o obrazovanju ili slican naziv...

bolonaj ima svojih prednosti
ali ako vam je cilj sto prije zavrsiti faks...
Pomagaj molim te, nemam niti tvoje iskustvo... Sada si mi bacila bubu, kako misliš da je to moguće izvesti... molim te budi malo detaljnija...
Hvala
 

orhideja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hello amalka,
ja ti imam 39.5 bodova. od prije imam položena 3 ispita sa treće godine. 2 izborna predmeta (tako da ih ne moram birati) i jedan predmet smjera. imam dovoljno bodova da upišem sve osim prakse i diplomskog. sa druge mi ostaju još tri za položiti. ali na ovaj način bar ću se riješiti vježbi i radionice - bar mislim da to mogu ako i ne položim do tada te ispite sa druge. ovo za praksu se nadam da si u pravu ali ću ja ipak pitati u referadi. ako sam ja dobro shvatila tu našu bolognu ( a svaki faks imam svoje tumačenje i primjenu) možeš upisati onoliko predmeta koliko imaš bodova. po meni možeš sve kao i ja.
kako sada stvari stoje na kraju iduće godine postoji šansa da bar predamo diplomski i da je tomu više kraj:happy:
i ja sam u istoj situaciji, sve isto 39,5 bodova iz druge godine i 3 položena ispita iz 3 godine, i išla sam pitat g-đu Klanac da li mogu upisat cijelu treću godinu, i onda mi je ona objasnila da mi se bodovi položenih ispita s treće godine (u mom slučaju 16) oduzimaju od 39,5 bodova, znači mogu s treće upisat ispite samo za 23,5 bodova, a cijena je 3600 kn. meni to nema smisla, i ja sam mislila da ću moć upisat cijelu treću, ali zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znam. i meni je oduzela predmete sa treće godine (15 bodova) nisam mogla upisati samo jedan predmet smjera već oba ili ništa,praksu naravno tek iduće godine a također i diplomski. pitala sam ju zašto mi sada oduzima te bodove neka mi ih oduzme iduće godine. a ona će meni da šta bi ja htjela da samo tako završim faks pa upisujete parcijalu. dakle ta žena me je beskrajno nervirala prije 15 godina a sada još i više. ali što te ne slomi ojača te. pa nije ona bolja od nas jer da je ne bi sa svojom diplomom sjedila tu gdje sjedi već bi radila nešto bolje. žalosno je da nakon toliko godina još nije naučila da ona tamo sjedi zbog studenata kako bi ih uputila i pomogla. možda shvati do penzije.
 

Ivy

Admin
Pomagaj molim te, nemam niti tvoje iskustvo... Sada si mi bacila bubu, kako misliš da je to moguće izvesti... molim te budi malo detaljnija...
Hvala
kao sto sam vec rekla
napisi molbu
i predaj je u referadu (soba 8 ili 9 )
ako ti kazu da je rok prosao ili sto drugo za upis

reci da ces rado nadoplatiti 150 kn penala jer se upisujes poslije roka (u slucaju da si redovan jer njima upisi traju do 20.10.)

ona ce ti reci kada ce biti odluceno o molbi
kada dolazis na faks da bi saznala kako je rijeseno o molbi
u torbi imaj spremnu zalbu u slucaju da ti je mloba odbijena

eto to ti je ukratko
 

xy_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Student servis SC-a i porezna kartica

Na službenoj stranici student-servisa piše da ako student zaradi više od 9062,00kn skida se sa porezne kartice svoga roditelja.
Je li to istina?Da li ja u tome slučaju moram vaditi svoju poreznu karticu?A što je sa onim da smijemo zaraditi do 50000,00kn bez da platimo porez na taj iznos,a za sve više od toga plaćamo porez?Da li mi to može netko objasniti,netko tko to DOISTA razumije?
Unaprijed hvala.
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Student servis SC-a i porezna kartica

Zakonom o porezu na dohodak (Narodne novine 177/2004) i Pravilnikom o porezu na dohodak (Narodne novine 95/2005) propisano je, da se uzdržavanim članovima uže obitelji i uzdržavanom djecom, u smislu Zakona i Pravilnika, smatraju fizičke osobe (između ostalih i studenti) čiji oporezivi primici iz članka 5. Zakona, primici na koje se ne plaća porez na dohodak iz članka 10. Zakona i drugi primici koji se u smislu Zakona ne smatraju dohotkom (članak 9. Zakona), ne prelaze 9.600,00 kuna na godišnjoj razini.

Navedeno znači da ukoliko isplate neto primitka studentu na žiro račun prelaze iznos od 9.072,00 kuna godišnje, on ne može biti uzdržavani član na poreznoj kartici (PK kartici) roditelja.


To samo znaci da neces vise biti porezna olaksica svojim roditeljima kod obracunavanja poreza na dohodak na njihove place.
Znaci ako godisnje zaradis manje od 9600 roditelji ce te moci i dalje koristiti kao poreznu olaksicu kod obracunavanja poreza na dohodak na svoje place jer si bez primanja-dohotka (sve manje od 9600 ne smatra se dohotkom).

Godisnje preko Student servisa mozes ostvariti primitke do 50000kn da ne moras placati porez na dohodak, a ako predjes placas porez na dohodak od drugog dohotka. Ovo je uvedeno jer je prije bilo masovno pranje novaca,jer su poneki studenti znali "zaradjivati" milijunske svote, tako sto su na njihove ugovore radili druge osobe.
Iskreno mislim da skoro nitko ne prijedje tih 50000 jer se ipak radi na povremenim i privremenim poslovima.
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može mi netko reči sada za subvenciju smještaja mi treba ovijeren prijepis ocjena svih položenih ispita?
što to znači - da ja fotokopiram te stranice indeksa i ovjerim na faksu tamo mi oni daju žig ili kak to već ide!?:confused2:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks