AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebala bi savijet ili iskustavo nekog "bisera" poput mene,iako smatram da ih nema mnogo
kada je rijec o gubljenju uplatnice,ne one koje ide teti u referadi vec treceg primjerka koji ide uplatitelju .Recite mi mogu li ja kod nas u referadi ili na pravnom u racunavodstvu dobiti neku potvrdu da sam uplatila(ne vidim razlog zasto se ne bi moglo,samo me zanima procedura...),bas sam danas predala papire za upis,
index trebam podici iduci tjedan?!thnx

odes u referadu tam onoj teti vjt mirjani ak ti je ona uzela uplatnicu i velis joj kaj se dogodilo i pretpostavjam da bude ti fotokopirala uplatnicu i potpisala i udarila pecat da si platila ;) mislim da ne trba biti neki bauk oko toga...pitas jednostavno il ak ti je bed nazoves telefonom referadu i pitas i velis kaj ti se dogodilo ;) sretno! ;)
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
help?

čitala sam malo tu po forumu al nisam našla ono što me zanima...

prvi put se padne prva godina- student ostaje redovan

drugi put se padne prva godina- student je prebačen na izvanredan... ili?


i još nešto...što se događa kad student ode tijekom godine na jedan do dva ispita i više se nikad ne pojavi...dakle, niti dođe na upisivanje pada niti da se ispiše...hoće li nakon nekog vremena izgubit pravo na fakultet? taj na koji ide ili na neki srodni ili na sve?

hm...postoji li mogućnost, kada osoba 2 puta padne istu godinu, da ne upisuje pad nego da "pobjegne" na neki drugi fakultet...hoće li isto biti prebačena na izvanredne ili će ipak ostat redovna?

netko zna? maybe?
 

Ivy

Admin
prvi put se padne prva godina- student ostaje redovan

drugi put se padne prva godina- student je prebačen na izvanredan

ne mozes pobjeci od fakulteta, nitko te ne sili da ides na njega
ali mozes se ne pojavljivati

neces izgubiti pravo na studiranje
jos uvijek ces biti na faksu- odnosno u bazi
kada ces se odluciti vratiti placas za godinu i nastavljas studirati
ako si redovan prava ce ti teci do kraja akademske godine za koju si platila


zadnje pitanje ne znam...
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što se događa kad student ode tijekom godine na jedan do dva ispita i više se nikad ne pojavi...dakle, niti dođe na upisivanje pada niti da se ispiše...hoće li nakon nekog vremena izgubit pravo na fakultet? taj na koji ide ili na neki srodni ili na sve?
vjerojatno nisam dovoljno dobro objasnila situaciju...osoba nije išla niti na sistematski, vjerojatno neće ni na upis pada, a isto tako se neće ispisivati (otić po ispisne papire...ništa)...pa me zanima što se dalje događa...drugim riječima, skoro pa jedino što je vidjela fakultet je bilo na upisu u prvu godinu...

može li se igdje zaposliti (s obzirom da se nije niti ispisala s fakulteta)...ići na neki drugi faks...mislim, kakav status ima?
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to sam ja napravila prije 15-ak godina. našla posao i odustala od faksa. nisam se nikada ispisala niti podigla svoje papire. prije 2 godine odlučila sam da bi bilo bolje da završim što sam davno trebala. nisam trebala pisati prijemni, priznali su mi od prije položene ispite i sad učim, radim i imam obitelj. ima dana kad mislim da nikada neću završiti i nepopravljivo sam neispavana i umorna ali jednog dana (nadam se iduće godine) diploma će biti u džepu.
moj savjet je da prije dobro razmislite prije nego se ispisujete jer nikada se ne zna što će vam puhnuti u glavu da se vratite natrag. ovako je ipak lakše.
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hm...nije to za mene...nego, jedna osoba koju znam odustala i nema je više...pa sam na neki način zabrinuta...misla sam, ako je to neki problem što se ne pojavljuje da ju upozorim, al sad vidim da to nije potrebno...
 

Da_da

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hello ljudi,evo i ja se malo uključujem u temice,gea,ful pohvalno sto si odlučila završiti započeto..ja sam evo imala malo drugačiji slučaj..meni su rekli da ću namirisati pare i da ću odustati od upisa na fakultet..a evo,otišla sam na prijamni,položila ga i evo me sada sa vama...a dok sam učila,radila sam..tako da ljudi..sve je kako si posložite...nadam se da će se ta misterična osoba vratiti na faks:wink5:
 

snjezana5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok svima!!! vidim da nisam jedina kojoj je nakon dugo godina rada (17) palo na pamet da bi mogla upisati faks, jer sa srednjom školom si fakat nula, a penzija je daleeeekooooo
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
istina penzija je još jaaaaako daleko a kako nam mijenjaju uvjete možda ju i ne dočekamo.
moram reći da sada kad položim neki ispit osjećam se super. prvo stoga što je to jedan manje, a kao drugo dobar je to osjećaj da ti u ovim godinama i načinu života (znači sve samo ne studenski) mozak još dobro radi. šalim se, ali stvarno to prije nisam tako gledala. bilo je ono ma neću sad ima slijedeći rok, ne idem na predavanje pa odlutaš na cijeli dan negdje... a sad mi to ne pada napamet jer znam da ako ne položim iz prve ili druge gubim dragocjeno vrijeme koje odvajam od djeteta, obitelji, prijatelja a ionako me savjet peče zbog toga. stoga svi vi koji se nećkate oko faksa iz nekih bezveznih razloga jer vam se ne da ili ne znate šta biste od vremena i života. prespavajte, razmislite i primite se knjige jer kako kaže kolegica snježana sa srednjom si u današnje vrijeme čista nula. pozdrav !!!
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko sam ja upućena, imaš svaku godinu pravo jednom ponavljati a da ne plaćaš. ako nije tako neka me netko ispravi
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
bok svima!

imam jedno pitanjce...

ovako, upisala sam faks 2005.godine bez plaćanja. 2006 upisala pad godine, 2007 upisala sam drugu godinu...

Što ako sada upišem pad druge godine, da li bih morala plaćati faks?

hvala...
kao što je kolegica napisala, možeš jednom pasti godinu i nastaviti
redovno studirati.
na teret ministarstva imaš pravo studirati 4 godine (znači, 08/09 ti
je posljednja godina besplatnog studiranja, nakon toga se prebacuješ ili na
osobne potrebe ili na izvanredne-ti biraš).
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me da li mogu upisat eng. 1 i 2 u istu godini s obzirom da mi je ostao s prve a upisujem parcijalu druge?

jel netko zna od kad do kad radi referada danas popodne
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege, molim vas...ima li ovdje ikoga a da je išao na ikakvi tečaj brzog učenja i čitanja, na nekakve seminare za koncentraciju, brže i lakše učenje...na išta?


ako netko je, može li napisati svoje dojmove, koliko je to otprilike koštalo...

itko?
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hello, trebam pomoć!!!
upisujem parcijalu treće. pitala sam za predmete smjera koji su slobodni ali mi ne želi reći već mi je rečeno da ostavim 2 mjesta prazna u indeksu pa kad dođem sa prijavnim listom i uplatnicom da će mi onda reći šta mogu uzeti. totalno glupo ali dobro. međutim... htjela sam upisati i praksu (između ostalog ona je premet petog semestra) ali mi je Klanecka rekla da to NE smijem kao ni diplomski. Za diplomski mi je jasno ali praksa!!! Kaj sad moram čekati iduću jesen kad očistim neke stvari da upišem praksu i onda čekati proljeće 2010.god. To nema smisla. Ada stvar bude gora ja sam državni službenik i to mi se ne prizna kao praksa već ili moram ići na praksu ili pisati nekakav seminarski rad da se izjednačim sa ostalim studentima. Praksa od 5 dana ne bude nikog ništa naučila a ja sa 15 godina staža u upravi više znam nego oni. Zna li netko nešto više o tome ili da zovem Marčetić?
unaprijed hvala
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da ti priznaju rad u drž. službi pa ne moraš odraditi praksu, samo doneseš potvrdu...
dakle u 9. mj. iduće godine upisuješ što ti je ostalo+dipl. i praksu...

ako smijem pitai koliko ects bodova imaš? ja ću imati 46 ects, dakle upisujem parcijalu, a ne znam koje ispite ja onda NE upisujem, da li isto diplomski i praksu, il još nešto???
 

obivana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo

ej skupila sam parcijalu druge i čula sam da na drugoj godini ima prethodnih i sljedbenih ispita tj. da ne mogu izaći na neke predmete dok nedam prethodnike, jel možda netko zna koji su to ispiti da se ne zeznem kod upisa predmeta
 

Matovilka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebam pomoć, pa tko zna help...druga godina sam po starom programu,trebala bi se prebacit na bolonju,pa me zanima iz kojih predmeta moram položit razliku,imam 7 ispita položenih iz druge
Zavisi kojih 7 ispita si dala. Meni prijeti ista situacija, ono što sa sigurnošću znam j da je samo jedan ispit razlike s prve godine i to je politologija. Što se tiče druge godine, bolonjici nemaju neke ispite koje smo mi imali a dobili su neke nove... tako da... Sretno!
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hello amalka,
ja ti imam 39.5 bodova. od prije imam položena 3 ispita sa treće godine. 2 izborna predmeta (tako da ih ne moram birati) i jedan predmet smjera. imam dovoljno bodova da upišem sve osim prakse i diplomskog. sa druge mi ostaju još tri za položiti. ali na ovaj način bar ću se riješiti vježbi i radionice - bar mislim da to mogu ako i ne položim do tada te ispite sa druge. ovo za praksu se nadam da si u pravu ali ću ja ipak pitati u referadi. ako sam ja dobro shvatila tu našu bolognu ( a svaki faks imam svoje tumačenje i primjenu) možeš upisati onoliko predmeta koliko imaš bodova. po meni možeš sve kao i ja.
kako sada stvari stoje na kraju iduće godine postoji šansa da bar predamo diplomski i da je tomu više kraj:happy:
 

andrijanab

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
iskreno, drago mi je da vidim da nas ima vise sa istom situacijom,ja se isto sad trebam prebaciti na bolonju 2 god i vec mi je u index teta napisala politologiju sa prve godine a na bolonji u 2 god su sljedeci ispiti;drzavna uprava;osnove prava drustva;uvod u gradansko pravo;europski upravni prostor i nacionalna uprava;opce upravno pravo;obiteljsko;radno i socijalno;upravljanje ljudskim potencijalima i sluzbenicko pravo;strani jezik
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks