AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Molim vas savjet/pomoć

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
taman sam htjela postaviti pitanje o potrebnom prosjeku za besplatan upis u sljedeću godinu i onda vidjeh da se o tome već raspravilo, 3.6 čak i nije tako puno...e sad, mene zanima još da li nam vrijedi taj prosjek ako jedan ispit prebacujemo u sljedeću godinu (ali upisujemo redovno, znači ne parcijalu). znači ako rješim 8 ispita sa druge godine sa prosjekom 3.6 i jedan ispit (recimo da je to radno :) prebacim u treću, mogu li besplatno upisati godinu?
 

andrea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...ja lovim prosjek za prvu, odn. imam ga, zasad je 4,0 ali mi je ostalo jos financiranje...ako ga nedam sad na ova dva roka i dekanskom (!!!) moram platiti... tako da ti, kao i ja moras probati dati jos taj jedan ispit... ja nekako mislim jos SAMO taj... :))

drzim fige!!!
 

ines.g

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
problem;padam prvu godinu drugi put,ostat ce mi recimo dva ispita.
1.znači,morat ću se prebacit na izvanredni al me zanima dal cu bit prva il druga godina?
2.ako mi ostane nekim čudom samo jedan ispit,dali ga mogu prenijet u drugu godinu?
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako padaš prvu godinu onda ćeš biti prva
treba ti 50 bodova za upis druge godine
znači da možeš prenjeti ispit koji nosi 9 bodova
ili dva ispita, ali ne smiju nositi više od 9 bodova
 

mimek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
školarina za izvanredne studente je i dalje 3.300 kuna + 300 kuna upisnine, isto kao i lani (barem tako piše na službenim stranicama DVZ-a)
Je, točno je. Bila sam danas u referadi i teta iz referade mi je sve što sam ju pitala lijepo objasnila, a između ostalog da je školarina 3.600,00 kn i da vrijedi dvije godine.:laughing:
 

viexen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
problem;padam prvu godinu drugi put,ostat ce mi recimo dva ispita.
1.znači,morat ću se prebacit na izvanredni al me zanima dal cu bit prva il druga godina?
2.ako mi ostane nekim čudom samo jedan ispit,dali ga mogu prenijet u drugu godinu?
ovako nisam 100% sigurna za br. 1. ali neka me netko ispravi ili pitaj u referadi
1.) mislim da ako ti ostaju samo dva ispita da možeš upisati parcijalu druge redovno pa makar to bili ustav (9ECTS) i nauka (14ECTS) možeš upisati parcijalu druge bez obzira kaj ti je to drugi puta
2.)ili se prebaci na vanredne ali upiši parcijalu druge (za ovo sam 100% sigurna da se može)...
 

Ivy

Admin
ako ti ostane jedan ispit a nije nauka mozes ga prebaciti u drugu godinu

ako ti ostanu dva
upisujes parcijalu druge, ali te i prebacuju na izvanredne i vodis se kao prva godina makar si upisala parcijalu druge jer si tehnicki jos prva
 

viexen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
problem;padam prvu godinu drugi put,ostat ce mi recimo dva ispita.
1.znači,morat ću se prebacit na izvanredni al me zanima dal cu bit prva il druga godina?
2.ako mi ostane nekim čudom samo jedan ispit,dali ga mogu prenijet u drugu godinu?

1. ovako nisam 100% sigurna za ali neka me netko ispravi ili pitaj u referadi ali
a.) mislim da ako ti ostaju samo dva ispita da možeš upisati parcijalu druge redovno pa makar to bili ustav (9ECTS) i nauka (14ECTS) možeš upisati parcijalu druge bez obzira kaj ti je to drugi tj. treći puta
b.)ili se prebaci na vanredne ali upiši parcijalu druge (za ovo sam 100% sigurna da se može)...

2. ako ti ostane bilo koji ispit (samo jedan) osim nauke možeš ga prenjeti u drugu i nastaviti dalje redovno

- moj savjet ti je ako bi htjela i dalje biti redovni student nazovi i pitaj u referadi jer možeš upisati parcijalu druge iako si već jednom ponavljala prvu...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
- moj savjet ti je ako bi htjela i dalje biti redovni student nazovi i pitaj u referadi jer možeš upisati parcijalu druge iako si već jednom ponavljala prvu...
ne može se upisivati parcijala ako je već ponavljana prva godina.
parcijala je isto tako pad, pa bi to onda značilo da se jedna godina
može upisivati tri puta, a to nije moguće.
ona bi se sad trebala prebaciti u izvanredne ako želi nastaviti studij.
a ako riješi još jedan ispit i jedan joj ostane (pod uvjetom da to nije
nauka) onda može upisati drugu godinu redovno.
 

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim pomoć. Do sada sam studirala po starom programu, a sada ću upisati drugu godinu po bolonji. Sve sam pitala u referadi, samo sam zaboravila pitati za index. Da li netko zna mogu li ostaviti ovaj index ili moram kupiti novi?
Unaprijed hvala.
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav.

Ja sam po starom programu i imam pravo polaganja ispita do 30.09.2008., međutim ostala su mi dva ispita i diplomski pa me zanima da li plačem opet cijelu godinu ili nešto manje??? Ako imate bilo kakavu informaciju molim da mi se javite
Mislim da ćeš morati opet plaćati apsolventsku godinu :sad:, mislim da bi plaćao manje kad bi ti ostao samo diplomski, ali ipak ti to provjeri u referadi.
 

mayalay

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ministrovo obećanje

Dragi kolege i kolegice zanima me što se dogodilo sa obećanjem od prije par mjeseci dragog nam ministra da svatko mora završiti studij prema uvjetima po kojim ga je i upisao?
Prošle godine mnogo nas (uključujući i mene) je moralo zbog jednog ispita upisati izvanredno i po bologni...to me jako ljuti jer sam se izgubila u vremenu i prostoru...Neki ispiti uopće mi ne vrijede,a da ne pričam o ovim novima i politologiji s prve godine koju smo morali upisati svi bez obzira na onaj žig koji potvrđuje položene ispite s prve.:angry:
Nisam se ni okrenula i prošla je godina dana a ja još stojim na mjestu i ne znam kome bi se obratila za literaturu i ispite...imam stalan posao uz koji nemam vremena za učenje kao prije i jako sam se razveselila kada nam je na tv-u obećano da će nas vratiti programima po kojem smo upisali studij...Što se dogodilo sa tim obećanjem?
Ispričavam se ako slična tema postoji...
 

Patka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: obećanje ministra

Bojim se da je to po onoj staroj "obećanje ludom radovanje"...
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ti na odgovoru...
malo sam zbunjen jer su stalno kolale informacije da se plaća 500kn po ispitu kad ti ostane par ispita i diplomski, samo nisam siguran koliko je to njima par ispita???
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ti na odgovoru...
malo sam zbunjen jer su stalno kolale informacije da se plaća 500kn po ispitu kad ti ostane par ispita i diplomski, samo nisam siguran koliko je to njima par ispita???
A gle ak je to bi istina, to ti je još bolje, jer će ti iznos biti manji od apsolventske, s obzirom da je apsol. god. 1950kn, a tebi su 2 ispita i diplomski 1250kn (2 ispita=1000kn+250kn dipl), ali još jednom ponavljam nazovi ili odi do referade, jer ćeš ovako čuti još sto informacija i nećeš znati kaj je od toga istina!
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Trebam pomoć, pa tko zna help...druga godina sam po starom programu,trebala bi se prebacit na bolonju,pa me zanima iz kojih predmeta moram položit razliku,imam 7 ispita položenih iz druge
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav!!! jel zna ko kaj trebam napraviti sve da se ispišem sa faksa???
odeš tam u knjižaru kupiš papir za ispis, napišeš molbu da se želiš ispisati, u toj molbi popuniš traže te ispite koje imaš položene, moraš imat obavezno i indeks sa sobom i moraš uplatit 150 kn na račun faksa, dobriješ uplatnicu i to ti bude odmah gotovo - ispis!Tako je meni barem bilo lani na pravu!:unsure:
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
odeš tam u knjižaru kupiš papir za ispis, napišeš molbu da se želiš ispisati, u toj molbi popuniš traže te ispite koje imaš položene, moraš imat obavezno i indeks sa sobom i moraš uplatit 150 kn na račun faksa, dobriješ uplatnicu i to ti bude odmah gotovo - ispis!Tako je meni barem bilo lani na pravu!:unsure:
još i plaćaš??? nisu normalni... :crazy:
 

maya_21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebala bi savijet ili iskustavo nekog "bisera" poput mene,iako smatram da ih nema mnogo
kada je rijec o gubljenju uplatnice,ne one koje ide teti u referadi vec treceg primjerka koji ide uplatitelju .Recite mi mogu li ja kod nas u referadi ili na pravnom u racunavodstvu dobiti neku potvrdu da sam uplatila(ne vidim razlog zasto se ne bi moglo,samo me zanima procedura...),bas sam danas predala papire za upis,
index trebam podici iduci tjedan?!thnx
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks