AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Mogućnost nastavka studiranja na drugim fakultetima

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako to uspijevaš??:shocked:

ma dobro,vjerujem da neće biti lako al valjda će bit oke.
Za svaki faks treba učiti,za neki više,za neki manje.
Ma plašim se ja svega!Al' od straha mi ništa nema,tak da.
Hvala ti!:)

*Laptopp

A za redovnu ekonomiju jel znaš?
trebaš isto od prve godine ili?
javne uprava je tri godine koliko znam,to krećeš ispočetka?:)

Hvala vam svima ljudi,puno mi pomažete!
za ekonomiju moraš se prijaviti na državnu maturu,ali ja sam ove godine prijavu propustila...:crying2:
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
strašno.:(
ništa,hvala na svemu!
sad mi ostaje samo čekati srijedu i odlučiti šta ću sa sobom.
držite fige!;)
pozzz!:)
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne znam gdje da ovo pitanje postavim , pa ću ovdje. Čula sam da je netko pričao kako mi na poreznom studiju nakon što smo gotovi s faksom dobijemo uvjerenje, a ne diplomu. To me jako razljutilo i razočaralo...jer to nisam znala. Zamolila bih nekoga da mi kaže jel to istina?
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne znam gdje da ovo pitanje postavim , pa ću ovdje. Čula sam da je netko pričao kako mi na poreznom studiju nakon što smo gotovi s faksom dobijemo uvjerenje, a ne diplomu. To me jako razljutilo i razočaralo...jer to nisam znala. Zamolila bih nekoga da mi kaže jel to istina?
Dobiš svjedodžbu...već se raspravljalo na forumu o tome. ne brini se, nije samo nama tako. to je sukladno bolonjskom procesu...pronjuškaj po forumu,moderator ili jedna kolegica koliko mi je ostalo u sjećanju je sve lijepo napisala o tome :laughing:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne znam gdje da ovo pitanje postavim , pa ću ovdje. Čula sam da je netko pričao kako mi na poreznom studiju nakon što smo gotovi s faksom dobijemo uvjerenje, a ne diplomu. To me jako razljutilo i razočaralo...jer to nisam znala. Zamolila bih nekoga da mi kaže jel to istina?
Ma to su priče, na promociji dobiješ pravu pravcatu diplomu u tuljcu, samo što se po Bolonji zove SVJEDODŽBA!
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Et,
da vam se javim,da sam ipak upisala porezni.
Pa ćemo vidjeti kad riješimo ove dvije/tri ako bude sreće šta ćemo dalje.;)
Pozz kolege.;)))
 

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja ne znam gdje bih ovo natipkala, pa bum ovdje..iako znam da bu me vrli moderatori odmah zbrisali ili premjestili ;-D
uglavnom, sve čestitke kolegici bojani srimšek - koja god ona bila i pod kojim god se nickom ovdje "skrivala"! bravo!!!

zkj čestitke?? :)
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sto mislite da li bih mogla nekim ludim slucajem nastaviti faks u inozemstvu ili koga da to pitam, sanju, pravni faks ili kogz, da li se netko informirao o tome mozda u posljednje vrijeme ?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sto mislite da li bih mogla nekim ludim slucajem nastaviti faks u inozemstvu ili koga da to pitam, sanju, pravni faks ili kogz, da li se netko informirao o tome mozda u posljednje vrijeme ?
Budući da je porezni studij usklađen s bolonjskim procesom, naravno da takva mogućnost postoji. Zato se uz diplomu i dobije ona dodatna isprava o studiju. Kad odlučiš na kojem bi faksu i u kojoj državi nastavila studirati, moraš kontaktirati s njima i vidjeti kakvi su ti uvjeti postavljeni (tipa prosjek ocjena itd.), a uzmi u obzir i to da RH još nije članica EU.
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mozda nesto nadem, poslala sam dosta mailova. Buduci da si ti diplomirao, znas li ili netko drugi da li se izdaje diploma,tj., da li mogu
Zatraziti (ako ju ikada dobijem haha) na eng, da ustedim barem na tome, znam da se u zemljama EU to moze zatraziti. Moozda i kod nas?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mozda nesto nadem, poslala sam dosta mailova. Buduci da si ti diplomirao, znas li ili netko drugi da li se izdaje diploma,tj., da li mogu
Zatraziti (ako ju ikada dobijem haha) na eng, da ustedim barem na tome, znam da se u zemljama EU to moze zatraziti. Moozda i kod nas?
Možeš ju dobiti i na latinskom i na engleskom, samo se to dodatno plaća, ima posebni cjenik.
 

zggospodin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znam da je već vjerojatno postavljeno ovo pitanje al posto su neke dost stare por a ja sam novi pitat cu opet nakon zavrsenog poreznog studija koje su sve mogucnosti daljneg studiranja ??
 

tim

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje. Ove godine nakon državne mature, upisujem se na porezni studij jer sam cula da nakon diplome mogu nastavit i dalej sa školovanjem. dali je to istina ili se nešto izmjenilo?
hvala :proud:

znam da je već vjerojatno postavljeno ovo pitanje al posto su neke dost stare por a ja sam novi pitat cu opet nakon zavrsenog poreznog studija koje su sve mogucnosti daljneg studiranja ??
potpisujem pitanje :D navodno da se moze ic na ekonomiju ili pravo dalje, samo moramo polagat razliku perdmeta i imat diplomu poreznog studija :wink5:
 

morbidus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Netko je vec gore pitao ali nitko nije dao odgovor pa ako netko zna bio bih mu stvarno zahvalan.. Zanima me dali se sa prve godine poreznog mogu prebaciti na upravni? hvala unaprijed !
 

Pikulina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako zna netko od predstavnika: hoćemo li mi sa Poreznog moći nastaviti na one +2 godine Upravnog studija koje će se uvesti sl.god? Ako da, hoćemo li morati završiti prvo našu 3.godinu pa tek onda na dvije ili samo upisati te dvije, i koji se naziv dobiva nakon tog dodiplomskog (spec ili mag)?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako zna netko od predstavnika: hoćemo li mi sa Poreznog moći nastaviti na one +2 godine Upravnog studija koje će se uvesti sl.god? Ako da, hoćemo li morati završiti prvo našu 3.godinu pa tek onda na dvije ili samo upisati te dvije, i koji se naziv dobiva nakon tog dodiplomskog (spec ili mag)?
Kao prvo, porezni i upravni studij su 2 različita studija, koji i različito traju (zasad), tako da nakon završenog dvogodišnjeg poreznog studija ne možeš upisati specijalistički na javnoj upravi kad ga uvedu, jer to je shema 3+2, upravni smjer već traje 3 godine.

Ako jednog dana uvedu 3.godinu na poreznom studiju (što se svi nadamo da uskoro hoće), onda ćeš dobiti titulu prvostupnika ili prvostupnice porezne struke (zasad smo pristupnici s 2 godine), treba vidjeti da će se moći prešaltati na 2 godine specijalističkog na upravnom smjeru, ili će se morati pričekati da se takve 2 godine specijalističkog uvedu i za porezni smjer.
 

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako zna netko od predstavnika: hoćemo li mi sa Poreznog moći nastaviti na one +2 godine Upravnog studija koje će se uvesti sl.god? Ako da, hoćemo li morati završiti prvo našu 3.godinu pa tek onda na dvije ili samo upisati te dvije, i koji se naziv dobiva nakon tog dodiplomskog (spec ili mag)?
U teoriji postoji mogucnost da nakon sto zavrsis preddiplomski studij u trajanju od tri godine (i dobijes naziv bacc.), upises diplomski studij na bilo kojem srodnom fakultetu (naravno, uz polozenu razliku ispita), te steknes naziv dipl., odnosno mag. Takoder mozes upisati diplomski studij na nekom privatnom fakultetu, i npr. dobijes naziv struc. spec. oec. (strucni specijalist ekonomije).

...zato se svi nadamo da cemo imati mogucnost zavrstiti trecu godinu :)

Nakon sto zavrsimo strucni studij u trajanju od dvije godine, dobivamo naziv strucni pristupnik. Jedino sto mozemo je upisati neki srodni fakultet i traziti da nam priznaju odredene ispite.

Predstavnica II. godine strucnog poreznog studija
Valentina Hren
 

blondy2302

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege da li se itko raspitivao u zadnje vrijeme kakva je trenutno mogućnost nakon diplome prebacivati se na pravni BEZ da se polaže državna matura i prijemni, dakle samo sa diplomom??
 

jurassic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li tko jeli istina da se moze prebaciti na pravo,nakon zavrsenog poreznog studija,a da se ne polaze drzavna matura i prijemni na pravnom fakultetu?Dakle samo sa diplomom?Nije bitno jeli redovno ili izvanredno,zanima me samo jeli postoji ta mogucnost?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks