AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Mogućnost nastavka studiranja na drugim fakultetima

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Takav faks postoji i u Rijeci za 10 000kn (isto spec. str. studij javne uprave). Ali ne znam jel mi možemo tamo kao pristupnici!
Zvala sam taj faks, pitala da li postoji mogucnost upisa i nastavka skolovanja. Rekli su mi da to nije moguće i da mogu jedino krenut od 1. godine...
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne razumijem. Pa taj specijalistički studij i traje 1 godinu. http://www.pravri.uniri.hr/hr/studij/ju/informacije.pdf
Ne kužim tko tu koga ne razumije?! Sorry ak sam ja nest izostavila... :confused2:

Ovdje i pise tko ima pravo upisa:
- studenti koji su završili stručni upravni studij, prvostupnik
- studenti koji su završili trogodišnje studije društvenog smjera...

Poslala sam mail i u vezi osjeka, pa javimm također.
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Napisala si da možemo nastaviti jedino od prve godine, a spec. i traje 1. godinu. Ti si vjerovatno mislila na običan studij javne uprave, da tamo moramo od 1.god.? Ja pričam o specijalističkom!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo odgovor iz Rijeke (Osijek mi još nije odgovorio):

"Poštovana,

Nažalost ne možete upisati (samo) treću godinu Upravnog studija. Naime morali biste upisati cijelokupni studij u trajanju od tri godine.
Također, nemate uvjete za upis Specijalističkog diplomskog stručnog studija javne uprave jer nemate titulu prvostupnika.


Srdačan pozdrav,

Aleksandra Popovski, mag. iur.
Asistent na Katedri za upravno pravo"

Bedara! :angry:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Osijek:

"Poštovana,

upis na Specijalistički stručni studij javne uprave je bio u 2. mjesecu, a za sljedeći upis još nemamo informaciju kada će biti. Za završni studij se dobivaju ECTS bodovi, na našoj stranici imate cijeli program o Studiju http://www.pravos.unios.hr/javnauprava/programspecdipstrucstudija.pdf

Lijep pozdrav!"

Nije mi napisala da li ga uopće mi pristupnici možemo upisati. Kad mi opet odgovori- javim!



Drugi odgovor iz Osijeka:

"Poštovana,

možete upisati Studij. Za sljedeću godinu postoji mogućnost da neće biti upisa jer se otvara još jedna godina koja je trenutno u izradi.

Lijep pozdrav!"

Eto, nikako da budu skroz dobre vijesti- napokon možemo nešta upisati, a sada je upitno da li će uopće biti upisa sljedeće godine!
(mada mi nije jasno kako u Rijeci ne možemo upisati, a u Osijeku možemo, ali to je sada manje bitno, bitno je da se može!)


Ako još netko razmišlja da upiše studij javne uprave, znači od prve godine tu na našem faxu- imate vremena odlučiti ili do 16.10. ili 19.10. (nisam zapamtila kad sam razgovarala sa Sanjom)
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Suma sumarum bi bio da nastaviti javnu upravu na trecoj godini mozemo samo u Osijeku, ako sam pohvatala? Ima i u Splitu inace javna uprava, samo ne znam od pocetka ili je moguce nastaviti. Slala sam email prije nekoliko mjeseci i nisam dobila odgovor.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja mislim da je ona krivo pročitala upravo to " pristupnici" , vjerojatno se nije nikad ni susrela s tim nazivom pa je automatski pročitala i mislila na prvostupnike.

meni osobno je ovo malo prečudno da bi mi mogli samo tako preskočiti 3. god i titulu bacc. i odmah dobiti spec.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nakon što mi je prvi put odgovorila na mail (u kojem mi je zab. nap. da li možemo mi upisati taj specijalistički studij) tada sam je baš jasno pitala da mi još samo odgovori da li mogu upisati studij pošto sam pristupnik, a ne prvostupnik! I onda mi je to odg.= da možemo!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Suma sumarum bi bio da nastaviti javnu upravu na trecoj godini mozemo samo u Osijeku, ako sam pohvatala? Ima i u Splitu inace javna uprava, samo ne znam od pocetka ili je moguce nastaviti. Slala sam email prije nekoliko mjeseci i nisam dobila odgovor.
Ne, nego da u Osijeku možemo upisati samo specijalistički studij javne uprave u trajanju jedne godine (ako budu upisi sljedeće godine), a baš samo upisivanje treće godine javne uprave ne možemo nigdje nego jedino možemo krenuti ispočetka, tj. od upisa prve godine studija.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
meni osobno je ovo malo prečudno da bi mi mogli samo tako preskočiti 3. god i titulu bacc. i odmah dobiti spec.
I meni, jer zato i postoje po nekoj logici "stepenice", prvo 3 godine studija i onda specijalistički. Ne kužim, onda će svi ići u Osijek.

Za sljedeću godinu postoji mogućnost da neće biti upisa jer se otvara još jedna godina koja je trenutno u izradi.
Da, to će biti te 2 godine specijalističkog kao što je najavljeno za studij javne uprave, shema 3+2! I neće nam dati da odmah upišemo specijalistički bez titule prvostupnika, ziher!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo, možemo (http://www.pravos.unios.hr/javnaupra...rucstudija.pdf) :


STUDIJSKI PROGRAM
SPECIJALISTIČKOG DIPLOMSKOG STRUČNOG STUDIJA
JAVNE UPRAVE

Uvjeti upisa na studij
Pravo natjecanja za upis u prvu godinu studija imaju:
(a) studenti sa završenim trogodišnjim stručnim upravnim studijem koji je usklañen s
Bolonjskom deklaracijom;
(b) studenti sa završenim dvogodišnjim stručnim upravnim studijem;
(c) studenti s trogodišnjim ili četverogodišnjim studijem društvenog usmjerenja –
prvostupnici / prvostupnice različitih društvenih usmjerenja, uz polaganje razlike
ispita koji omogućavaju savladavanje studijskog programa specijalističkog
diplomskog stručnog studija javna uprava.

Sad mi tak žao što se nisam prije raspitala i upisala ga sad u 2. mj.!
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A jel bi morali polagati neku razliku predmeta??
mislim da da, jer smo mi na poreznom odjelu, ne na upravnom
al najbolje pitat

Razlikovni ispiti


pristupnici koji nisu zavrŠili struČni studij te stekli struČni naziv "struČni specijalist javne uprave" ili "upravni pravnik", obvezni su prije polaganja ispita na specijalistiČkom struČnom diplomskom studiju poloŽiti sljedeĆe razlikovne ispite:

1. Uvod u pravo
2. Osnove uprave
3. Osnove ustavnog prava
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a sad molimo Boga da je to stvarno tako i da će upisivati u 2. mj

al sad pazi ovo:
(a) studenti sa završenim trogodišnjim stručnim upravnim studijem koji je usklañen s
Bolonjskom deklaracijom;
(b) studenti sa završenim dvogodišnjim stručnim upravnim studijem;

ok, prvo je jasno, a drugo se možda odnosi na one po starom programu upravnog studija kada je još taj studij trajao 2. god.

ne bi htjela ispasti pesimist, ali mislim da se ne zalijećemo i ne veselimo prerano, a na kraju dođemo u Osijek i vrate nas doma :(

AK, dali si ti napisala da smo mi stručni porezni studij??

Svi oni koji su završili porezni studij po novom programu (bolonjski) i stekli naziv stručni pristupnik porezne struke (120 bodova) na Društvenom veleučilištu u Zagrebu imaju mogućnost upisa na 3. godinu studija radi polaganja razlikovnih ispita, također pri ovoj instituciji, stjecanja diplome prvostupnika i daljnjeg nastavka specijalističkog diplomskog stručnog studija.
Visoka poslovna škola s pravom javnosti, Višnjan, ima do sada organiziran navedeni studij u Višnjanu, Zaboku, Slavonskom Brodu, Vinkovcima i Pakracu te će ti uvjeti vrijediti za sve, a cijena studiranja ovisi o uvjetima organizacije studija u pojedinoj sredini (10.000,00 - 12.000,00 kn po godini).
na njihovoj stranici ipak piše malo drugačija cijena, evo pogledajte: http://www.manero.hr/index.php/en/kolarina
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a sad molimo Boga da je to stvarno tako i da će upisivati u 2. mj

al sad pazi ovo:



ok, prvo je jasno, a drugo se možda odnosi na one po starom programu upravnog studija kada je još taj studij trajao 2. god.

ne bi htjela ispasti pesimist, ali mislim da se ne zalijećemo i ne veselimo prerano, a na kraju dođemo u Osijek i vrate nas doma :(

AK, dali si ti napisala da smo mi stručni porezni studij??




na njihovoj stranici ipak piše malo drugačija cijena, evo pogledajte: http://www.manero.hr/index.php/en/kolarina

1. Razumijem tu bojazan, to je i meni palo ma pamet- ALI- u studijskom programu koji su sami usvojili piše da možemo upisati i onda tako i treba biti!!!

2. Da! Evo što sam nap.

"Poštovani,


Imam pitanje za Vas koje mi je od velike važnosti!

Naime, u prosincu 2009. godine diplomirala sam na dvogodišnjem Stručnom studiju upravnog prava poreznog smjera, tzv. Stručnom poreznom studiju u Zagrebu te stekla naziv stručne pristupnice porezne struke.

Otkada sam diplomirala bezuspješno tražim posao i to upravo zbog svog naziva stručne pristupnice- za poslove gdje se traži SSS sam prekvalificirana, a ne zadovoljavam uvjetima poslova za koje se traži naziv prvostupnika i tako se već godinama vrtim u krug.

Pošto ni ove godine neće biti uvedena treća godina Poreznog studija odlučila sam Vas kontaktirati i pitati da li mogu na Pravnom fakultetu u Osijeku upisati Specijalistički stručni studij javne uprave te da li se završetkom tog studija također dobivaju ECTS bodovi?
Mislim da mi je upisivanje tog studija trenutačno jedini spas za izlaz iz ove situacije!


Hvala Vam na vremenu i razumijevanju!


U nadi za što skorijim i pozitivnim odgovorom srdačno Vas pozdravljam,
*AK*"

Oni:

"Poštovana,

upis na Specijalistički stručni studij javne uprave je bio u 2. mjesecu, a za sljedeći upis još nemamo informaciju kada će biti. Za završni studij se dobivaju ECTS bodovi, na našoj stranici imate cijeli program o Studiju http://www.pravos.unios.hr/javnauprava/programspecdipstrucstudija.pdf

Lijep pozdrav!"

Ja:

"Poštovana,

Hvala Vam na odgovoru! Možete li mi još samo napisati da li uopće mogu upisati Specijalistički stručni studij javne uprave s obzirom da sam pristupnik, a ne prvostupnik?
Te da li će sigurno biti upisi nekad sljedeće godine, tj. da ne postoji bojazan da sljedeće godine neće biti upisa?

Hvala Vam na vremenu i razumijevanju!


S poštovanjem,
*AK*"

Oni:
"Poštovana,

možete upisati Studij. Za sljedeću godinu postoji mogućnost da neće biti upisa jer se otvara još jedna godina koja je trenutno u izradi.

Lijep pozdrav!"

Ja:
"Poštovana,

Hvala Vam na odgovoru!


Srdačan pozdrav,
*AK*"

I to je to!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks