AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Mogućnost nastavka studiranja na drugim fakultetima

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Završetkom dvogodišnjeg stručnog poreznog studija otvaraju se mogućnosti nastavka obrazovanja (studija) na nekom od pravnih ili ekonomskih fakulteta. Za kolege koji se odluče na takav pothvat, otvorena je ova tema!
 

amir

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Da li je potrebno polagati neku razliku predmeta ili se studij samo nastavlja ?
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Zapravo ne postoji mogućnost prebacivanja na ekonomski ili pravni fakultet, tj. kad završiš porezni, upišeš normalno drugi faks, zar ne?
 

Boris

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

U pravilu da! Ja sam se raspitivao u našoj referadi za prebacivanje na pravni faks i rekli su mi da je to nemoguće! S druge strane, na pravu su rekli da se može prebaciti!
 

štreberica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Može se prebaciti na pravni faks, a uvjet je da se diplomira na poreznom! Može se upisati bez prijemnog, mora se samo podnijeti molba pravnom faksu i naravno, diploma! Jedna kolegica je na taj način upisala pravo ove godine! Kreće se ispočetka tj. od prve godine, s time da se neki ispiti priznaju, npr. na prvoj se priznaje "Politička ekonomija", na drugoj "Informatika" (sam prof. je tako rekao), na trećoj godini prof. Šimović priznaje cijelo "Financijsko pravo", a za ostale ne znam. Možda neke ispite priznaju samo dio, a razlika se mora položiti! Sve ovisi o dogovoru s profesorom, ali definitivno nije istina da se ništa od ispita ne priznaje!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Ej kolege, zanima me da li se nakon diplomiranja na poreznom upada na pravo bez prijemnog? Godina se plaća ili?
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Kad bi bio takav kriterij s prebacivanjem onda bi se svi mogli prebaciti na bilo koji fax! Mislim da se ipak mora na prijemni, jer se radi o drugom faxu i plaća se! Naravno da ti se priznaju neki položeni ispiti s poreznog, možda ćeš morati polagati razliku zbog opširnosti gradiva na pravu, ali najbolje bi ti bilo da skoknes do referade prava i raspitaš se!
 

girl222

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Ako misliš nastaviti studij na pravu ne treba se na prijamni! Potrebno je samo u 9 mjesecu podnijeti molbu, ne treba na nikakav prijamni! No to samo vrijedi za pravo, za druge fakultete ne vrijedi! Na takav se način jedna cura upisala, ali uvjet je da se diplomira!
 

Ivy

Admin
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Moraš ići na prijemni, priznaju se neki ispiti, ali mali broj!
 

girl222

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Ne treba ići na prijemni! Pitala sam u referadi na pravnom faksu i tako mi je žena rekla! Uostalom, već su se neki upisali bez prijemnog, samo na temelju molbe i diplome upravnog ili poreznog studija! I priznaju se neki ispiti!
 

**Anđa*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

A što je s upisom na ekonomski fax? Tamo pretpostavljam moram na prijemni? Da li se priznaju neki ispiti? Ne znam što je bolje, nastavljati studij na pravu ili na ekonomiji? Vidim da je tu većina za pravo ;)
 

klarah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Znači, kad se stekne diploma poreznog studija može se uz molbu upisati pravo bez prijamnog ?! Pa to je ok! Ali prijemni za pravo se mora polagati ako se, npr. hoćeš prebaciti sa 1. godine poreznog na 1. godinu prava, jel' tak ?
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Meni na pravu nisu htjeli ni čuti za ispite položene na poreznom! :sad:
 

vodenjak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Znači polagao si sve iz početka?! Nisu dopustili da polažeš samo razliku?
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Da li postoji mogućnost nastavka studiranja na ekonomskom faksu nakon što se završi porezni studij ili to nije ostvarivo?
 

lida

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Da li postoji mogućnost nastavka studiranja na ekonomskom faksu nakon što se završi porezni studij ili to nije ostvarivo?
Moguće je, barem je tako bilo prije! Nakon završenog poreznog studija moglo se direktno upasti na ekonomiju, ali ne znam točno na koju godinu, plus polaganje nekih predmeta :confused2:
 

samaritan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

Čini mi se da ljudi lakše završavaju ekonomiju, nego pravo! Ne poznajem nikoga tko se baš jako mučio na ekonomskom faksu! I mislim da se lakše može naći posao s ekonomskim! Na pravu kad zapneš na jednom ispitu...
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li mi netko pobliže objasniti o čemu se radi?
Navodno se može nastaviti studirati na pravu ili na ekonomiji, uz razliku ispita! Čula sam da su neki tako napravili, a opet... Nadam se da može tako, tj. trebalo bi, jer se nakon svake više mora moći nastaviti studij, a pošto je porezni studij u sklopu pravnog faksa, mislim da nam je to dopušteno!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks