AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Mogućnost nastavka studiranja na drugim fakultetima

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel postoji mogućnost da se ja sa poreznog prebacim na upravu, a na prvoj godini sam???
eh to neznam. najbolje pitaj u referadi tete da mi tu ne nagađamo. broj referade ti je 01/48-90-200...pa nam javi šta su ti rekle da ostali studenti znaju koji su razmišljali o prebacivanju...pozz
 

mpavi53

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ok, budem... Ali idem sad polagat državnu maturu, tako da mi valjda moraju priznati to prebacivanje, ako ništa drugo, idem onda opet na prijemni za javnu upravu :/:/
Javim još sve... pozz
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ok, budem... Ali idem sad polagat državnu maturu, tako da mi valjda moraju priznati to prebacivanje, ako ništa drugo, idem onda opet na prijemni za javnu upravu :/:/
Javim još sve... pozz
Sretno na državnoj!! :tongue2:
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Nastavak studija na pravnom ili ekonomskom fakultetu

ljudi za sve inf.oko prebacivanja se obratite direktno u referadu pravog faksa, jer u našoj referadi malo toga znaju il u većini slučajeva neznaju, pa govore da je nemoguće prebacivanje!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna nekoga ili je sam otisao studirati negdje u inozemstvo nakon ovog zavrsenog faksa?
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eei,
ovak,položila sam državnu maturu i po ovom sad sam između ostalog upala i na porezni.
Čitala sam ove vaše postove al' nikako ne mogu na kraju zapravo dokučit da li se ja mogu zaista prebacit s poreznog na pravni,sa razlikom u predmetima,naravno,ili moram upisat pravo i ić ga kao i drugi koji će pravo upisati za 2 godine?
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eei,
ovak,položila sam državnu maturu i po ovom sad sam između ostalog upala i na porezni.
Čitala sam ove vaše postove al' nikako ne mogu na kraju zapravo dokučit da li se ja mogu zaista prebacit s poreznog na pravni,sa razlikom u predmetima,naravno,ili moram upisat pravo i ić ga kao i drugi koji će pravo upisati za 2 godine?
Koliko znam, imaš pravo upisa na pravni (neznam u kojem statusu, mislim da je isti status kao i onaj kojeg si dobila na poreznom) al ideš od 1.godine, uglavnom ti se predmeti ne priznaju s poreznog na pravnom, meni nisu ništa (sad završavam 3.na Pravu i na 2. sam na Poreznom), zapravo mislim da engleski il tak neki predmet daju polovično al lakše ti je otić cijeli ispit polagat nego mjesecima se mučit za dobit informaciju kojih 50 str.ti priznaju ili ne, umjesto da si to ponoviš i izađeš...
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znači nakon te dvije godine mogu se samo zaposliti ili krenuti pravo od prve godine.:/
A ova treća godina što spominjete?
Ona zaista stupa na snagu od ove godine ili?
Puno hvala na svemu!
U velikoj sam dilemi dal' da ga upišem il ne.:(
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znači nakon te dvije godine mogu se samo zaposliti ili krenuti pravo od prve godine.:/
A ova treća godina što spominjete?
Ona zaista stupa na snagu od ove godine ili?
Puno hvala na svemu!
U velikoj sam dilemi dal' da ga upišem il ne.:(
tako je, nakon dvije godine možeš krenut raditi ili nastavit studirati dalje. na pravu krećeš od prve godine...a za treću god kod nas-ne zna se kad će stupiti na snagu...tako da samo naprijed u daljnjem školovanju :laughing:
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a neki drugi faks?:confused2:
sve mi se čini da ću završiti daleko od tog poreznog.-.-

i predobro mi je što tak brzo odgovarate!
stvarno ste zakon.:))
Porezni je jako dobar studij, čula sam od puno ljudi koji su završili upravno pravo i počeli radit u Min.Fin, da su im tamo rekli da im je bilo bolje bilo upisat porezni, jer privatnici sve više trebaju i traže porezne/financijske stručnjake, i plaće su sasvim ok-do jako dobre (mom poznaniku su rekli da završi porezni i nude u jednoj privatnoj firmi 10 000kn, inače ne baca lovačke taj dečko tak da...) a ulaskom u EU ćemo bit pretraženi jer će uvest zakon kojim svaka pravna osoba mora imati poreznog savjetnika(puno njih će naravno doškolavat knjigovođe,al opet potražnje će biti)i još ak uvedu tu 3. godinu, mislim da ti nakon toga ni ne treba nastavak ni drugi faks!
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Wiii..
ja vas volim!!:))
tresnjice puno hvala,vratila si mi vjeru u to da će se ipak ova farsa dobro završit.
Jer trenutno sam totalno zbunjena i izgubljena.:(
Nebih baš da idem na studij 2 godine i nakon toga da se pitam kako ću i gdje ću.:-S.
Možda me za dvije godine uhvati velika želja za još jednim faksom pa upišem pravo od prve godine,tko zna!:p
Al' trenutno se bojim da ne fulam faks,tak da moram sve preispitati.
Hvala vam puno!:)
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Wiii..
ja vas volim!!:))
tresnjice puno hvala,vratila si mi vjeru u to da će se ipak ova farsa dobro završit.
Jer trenutno sam totalno zbunjena i izgubljena.:(
Nebih baš da idem na studij 2 godine i nakon toga da se pitam kako ću i gdje ću.:-S.
Možda me za dvije godine uhvati velika želja za još jednim faksom pa upišem pravo od prve godine,tko zna!:p
Al' trenutno se bojim da ne fulam faks,tak da moram sve preispitati.
Hvala vam puno!:)
Samo ne želim te plašit, al porezni NIJE lagan studij, a nakon njega dobivaš višu stručnu spremu, za visoku moraš dalje...ja studiran paralelno Pravo i mogu ti reć da skoro pa nema razlike u težini(s pravnim predmetima) a imaš još i najteže predmete s ekonomskog(Računovodstvo I i II)...svejedno, nemoj se plašit lako, al dobrog učenja mora bit i ako šta treba tu smo jedni za druge!!! Sretno!:wink5:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Wiii..
ja vas volim!!:))
tresnjice puno hvala,vratila si mi vjeru u to da će se ipak ova farsa dobro završit.
Jer trenutno sam totalno zbunjena i izgubljena.:(
Nebih baš da idem na studij 2 godine i nakon toga da se pitam kako ću i gdje ću.:-S.
Možda me za dvije godine uhvati velika želja za još jednim faksom pa upišem pravo od prve godine,tko zna!:p
Al' trenutno se bojim da ne fulam faks,tak da moram sve preispitati.
Hvala vam puno!:)
Moj savjet ti je da nakon poreznog nastaviš dalje studirati ako naravno imaš želju i mogućnosti. Naravno sama moraš odlučiti koji fax. :blushed:
ja sam pišem diplomski,i želim ići dalje...nažalost na ekonomiji više nema izvanrednog studiranja, tolike godine ne želim ajmo reći potratiti na pravo jer se neželim time baviti,ali osobno sam razmišljala o Studiju javne uprave...
 

jelen1407

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...ja studiran paralelno Pravo
kako to uspijevaš??:shocked:

ma dobro,vjerujem da neće biti lako al valjda će bit oke.
Za svaki faks treba učiti,za neki više,za neki manje.
Ma plašim se ja svega!Al' od straha mi ništa nema,tak da.
Hvala ti!:)

*Laptopp

A za redovnu ekonomiju jel znaš?
trebaš isto od prve godine ili?
javne uprava je tri godine koliko znam,to krećeš ispočetka?:)

Hvala vam svima ljudi,puno mi pomažete!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za javnu upravu isto se kreće ispočetka ali prednost je šta priznaju dosta ispita, tako da je ipak malo lakše..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks