AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Mogućnost nastavka studiranja na drugim fakultetima

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Navodno se može nastaviti studirati na pravu ili na ekonomiji, uz razliku ispita! Čula sam da su neki tako napravili, a opet... Nadam se da može tako, tj. trebalo bi, jer se nakon svake više mora moći nastaviti studij, a pošto je porezni studij u sklopu pravnog faksa, mislim da nam je to dopušteno!
Može se nastaviti studirati na pravu ili na ekonomiji, to nije dvojbeno! Samo je pitanje koji su uvjeti za to, dakle, pitanje prijemnog, polaganje razlike ispita i slične stvari! Zasad se ovdje manje-više spominju samo nagađanja, tek rijetka provjerena informacija! Znam samo da je prof.Arbutina prošle godine na uvodnom predavanju rekao da bi bilo poželjno nastaviti na pravu!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Daj mi pomozite, jer nitko na faksu ne zna odgovor na ovo pitanje, pa se pitam šta uopće radim na faksu! Zanima me jel mogu, nakon što završim porezni studij i tečaj za knjigovodstvo (za vođenje knjiga obrtnicima i sl.), otvoriti knjigovodstveni ured ili za to moram imat završeni ekonomski faks?
To me strašno zanima! I da li trebam raditi godinu dana kod nekog kao neki pripravnik, prije nego otvorim vlastiti knjigovodstveni ured?
 

anchy14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Daj mi pomozite, jer nitko na faksu ne zna odgovor na ovo pitanje, pa se pitam šta uopće radim na faksu! Zanima me jel mogu, nakon što završim porezni studij i tečaj za knjigovodstvo (za vođenje knjiga obrtnicima i sl.), otvoriti knjigovodstveni ured ili za to moram imat završeni ekonomski faks?
To me strašno zanima! I da li trebam raditi godinu dana kod nekog kao neki pripravnik, prije nego otvorim vlastiti knjigovodstveni ured?
Mamina frendica ima vlastiti knjigovodstveni ured i koliko znam ima završenu ekonomsku školu! Morala je položiti i neki stručni državni ispit, no ne znam točno koji! Uglavnom, ne mora se imati diploma ekonomskog fakulteta!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mamina frendica ima vlastiti knjigovodstveni ured i koliko znam ima završenu ekonomsku školu! Morala je položiti i neki stručni državni ispit, no ne znam točno koji! Uglavnom, ne mora se imati diploma ekonomskog fakulteta!
Hvala! Nema puno informacija o tome gdje bi mogli raditi poslije faksa! Piše samo u državnoj upravi, poreznoj upravi i još par stvari :unsure:
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Daj mi pomozite, jer nitko na faksu ne zna odgovor na ovo pitanje, pa se pitam šta uopće radim na faksu! Zanima me jel mogu, nakon što završim porezni studij i tečaj za knjigovodstvo (za vođenje knjiga obrtnicima i sl.), otvoriti knjigovodstveni ured ili za to moram imat završeni ekonomski faks?
To me strašno zanima! I da li trebam raditi godinu dana kod nekog kao neki pripravnik, prije nego otvorim vlastiti knjigovodstveni ured?
Ja imam knjigovodstveni ured (d.o.o.) i za to ne treba nikakav stručni ispit niti fakultet!c Ja sam išla na tecaj u RRIF, ali to nije bio apsolutno nikakav uvjet! Ne trebaš raditi ni kao pripravnik prije toga!
Načula sam nešto da će postaviti neke uvjete kad uđemo u EU (tipa ekonomski faks), ali zasad su to samo glasine! Ne znam kakva je situacija kad otvoriš knjigovodstveni ured u obliku obrta - tada mislim da trebaš školu il stručni ispit, nisam sigurna! Najbolje nazovi obrtničku komoru i pitaj postoji li uvjet! U svakom slučaju, ako otvoriš firmu možeš obavljati knjigovodstvene usluge bez ikakavih uvjeta.. :laughing:
 

samba

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nepreporučam nikome da otvara knjigovodstveni servis prije dobre debele prakse u nekom servisu ili firmi. Inače za otvaranje obrta kao knjigovodstvenog servisa treba ti ekonomska škola srednja ili ekonomski faks, a za poduzeće nešto love za otvaranje. No bolje ti se uvaliti u neki servis ispeči znanje pa tek onda odlučiti da li ti se to radi ili ne. Inače to ne šljaka.
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel postoji na bilo kojem ekonomskom obliku fakulteta ili više škole da mi poreznici možemo upisati jednu godinu razlike pa da budemo na njemu prvostupnici iliti Bacc.oec? Ako je itko čuo nekoga da je to napravio ili da se to može? i btw. šta je sa našom 3 godinom, izgleda da od toga ipak ništa:unsure:
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel postoji na bilo kojem ekonomskom obliku fakulteta ili više škole da mi poreznici možemo upisati jednu godinu razlike pa da budemo na njemu prvostupnici iliti Bacc.oec? Ako je itko čuo nekoga da je to napravio ili da se to može? i btw. šta je sa našom 3 godinom, izgleda da od toga ipak ništa:unsure:
Trebala bi osobno otići u referadu fakulteta koji te zanima i pitati! Tako ćeš dobiti najtočnije informacije, a ne nagađanja!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebala bi osobno otići u referadu fakulteta koji te zanima i pitati! Tako ćeš dobiti najtočnije informacije, a ne nagađanja!
Referada na ekonomiji je na daleko znana po svojoj pristupačnosti i ljubaznosti, zato i pitam ovako:wink5: pa ako ko slučajno zna...
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: par informacija za zbunjenu brucošicu ;)

Nakon što DIPLOMIRAŠ na poreznom studiju, imaš pravo nastaviti studij na Pravnom fakultetu u Zagrebu BEZ POLAGANJA PRIJEMNOG ISPITA, ali startaš od prve godine, s time da ćeš se za priznavanje pojedinih ispita morati osobno obratiti pojedinim profesorima, no do tada imaš još dosta vremena, puno je posla i grijanja stolca još pred tobom!
ali izvanredno, ha? :D
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel postoji na bilo kojem ekonomskom obliku fakulteta ili više škole da mi poreznici možemo upisati jednu godinu razlike pa da budemo na njemu prvostupnici iliti Bacc.oec? Ako je itko čuo nekoga da je to napravio ili da se to može? i btw. šta je sa našom 3 godinom, izgleda da od toga ipak ništa:unsure:
I mene ovo zanima, da li je netko nešto saznao'
Glupo mi je pitati ove babe u referadi jer one ne znaju ni da li mije potreban potpis za drugu godinu, a kamoli što drugo. Ili, koga da pitam, a da će nešto znat...:unsure:
Treba mi bilo što, za jednu godinu više barem..
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel postoji na bilo kojem ekonomskom obliku fakulteta ili više škole da mi poreznici možemo upisati jednu godinu razlike pa da budemo na njemu prvostupnici iliti Bacc.oec? Ako je itko čuo nekoga da je to napravio ili da se to može? i btw. šta je sa našom 3 godinom, izgleda da od toga ipak ništa:unsure:
Mislim da se to ne može, jer porezni studij je stručni studij jedini takve vrste u RH, a u pripremi je 3 godina koja će krenuti vjerojatno već od iduće godine, jer su predmeti već formirani i njezinim završetkom će se steći zvanje prvostupnika porezne struke!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kad završim porezni studij jel postoji mogućnost da se upišem na Upravno pravo bez prijemnog ispita i jel bi mi se priznao koji ispit s našeg poreznog? kao npr ustav,javne financije,informatika...jel zna netko?

Jel postoji na bilo kojem ekonomskom obliku fakulteta ili više škole da mi poreznici možemo upisati jednu godinu razlike pa da budemo na njemu prvostupnici iliti Bacc.oec? Ako je itko čuo nekoga da je to napravio ili da se to može? i btw. šta je sa našom 3 godinom, izgleda da od toga ipak ništa:unsure:
joj i mene to zanima...
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kad završim porezni studij jel postoji mogućnost da se upišem na Upravno pravo bez prijemnog ispita i jel bi mi se priznao koji ispit s našeg poreznog? kao npr ustav,javne financije,informatika...jel zna netko?



joj i mene to zanima...
Može se upisat upravni bez prijemnog, samo u 9 mjesecu se treba napisati jedna molba i odnijeti index poreznog. priznaju dosta ispita npr. ustavno, financiranje javne uprave, informatika, trgovačko, građansko, upravno i upravno postupovno - samo 2 poglavlja se treba polagat, engleski, dio javne uprave...
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može se upisat upravni bez prijemnog, samo u 9 mjesecu se treba napisati jedna molba i odnijeti index poreznog. priznaju dosta ispita npr. ustavno, financiranje javne uprave, informatika, trgovačko, građansko, upravno i upravno postupovno - samo 2 poglavlja se treba polagat, engleski, dio javne uprave...
a kad bih išla na prijemni ispit,zato jer želim ići uz potporu ministarstva...jel bi mi onda isto priznali te ispite? uz naravno jednu molbu napisanu nadležnim...:tongue2:
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a kad bih išla na prijemni ispit,zato jer želim ići uz potporu ministarstva...jel bi mi onda isto priznali te ispite? uz naravno jednu molbu napisanu nadležnim...:tongue2:
Ne znam stvarno, to bi se trebala otić u referadu raspitati. Ali po nekoj logici bi trebali priznat..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks