AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

wooya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam pitanje za izvanredne studente. Po zavrsetku 2. kolokvija pisalo je da su rezultati najkasnije do predavanja 10.05. Sta ima jos predavanja? Nema mi logike. I kakva je situacija ako prodemo oba, da li se mora prijavit redovno ispit radi upisa ocjene ili kako? Hvala na odgovoru.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
za izvanredne nema više predavanja mi smo gotovi
ako prođemo oba kolokvija, prijavimo na studomatu ispit na roku 31.05. i upisat če ti samo ocijenu
ako nisi zadovoljan s ocijeno iz kolovija možeš odgovarati za veću ocijenu
a ako netko nije položio jedan od kolokvija prijavljuje ispit za 31.05.i odgovara samo onaj dio gradiva,onaj kolokvij koji nije položio
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
oni fakat nisu normalni,,,kad će onda izvanrednima staviti rezultate, ne znam dal učiti i spremat se za rok ak ne prođemo
još jedno pitanje..ja sam sada prvi put upisala lokalnu i htijela sam prijaviti rok 31.05. ali na studomatu ne mogu prijaviti ispit, ustvari ne da ne mogu več ga nemam na popisu za prijaviti ispit...kako je kod vas stanje ako je netko po prvi puta upisao ovaj predmet
 

Andreja1997168

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
oni fakat nisu normalni,,,kad će onda izvanrednima staviti rezultate, ne znam dal učiti i spremat se za rok ak ne prođemo
još jedno pitanje..ja sam sada prvi put upisala lokalnu i htijela sam prijaviti rok 31.05. ali na studomatu ne mogu prijaviti ispit, ustvari ne da ne mogu več ga nemam na popisu za prijaviti ispit...kako je kod vas stanje ako je netko po prvi puta upisao ovaj predmet
 

jozefina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam za 1. kolokvij profesoru slala mail dali će objaviti rezultate prema dogovorenom i onda su brzo stavili
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja sam učila iz skripte marija93 skinula sam s foruma iz skriptarnice ,,,,te prezentacije s merlina...bilo mi je dovoljno...stvarno sve ima jer imala sam i literaturu-knjige...samo radi usporedbe,,,al dovoljna je skripta i prezentacije....ja sam se riješila ovog predmeta preko kolokvija....i obvezno si skini pitanja,,,jer stvarno se ponavljaju..prođi pitanja i prolaz je zagarantiran..sretno
 

Andreja1997168

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
  • U državi Državnostan je sa središnje vlasti lokalnim jedinicama dodijeljen niz poslova u području obrazovanja i socijalne zaštite. Dio poslova iz istog područja država je prenijela na prvostupanjska tijela državne uprave kako bi olakšala suradnju državnih i lokalnih tijela u obavljanju komplementarnih poslova. Reforma se provela u kratkom roku, bez konzultacija lokalnih jedinica i stručne javnosti.
  • Objasnite koje oblike prenošenja poslova s državne vlasti na tijela u teritorijalnim jedinicama prepoznajete u slučaju iz primjera?
  • Koji elementi upravljanja procesom decentralizacije su poštovani u slučaju iz primjera, a koji su izostali?

Jel zna netko odgovor na to pitanje?
 

viv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima,
Da li je za ispit dovoljna skripta od marija93?
Ako netko ima bolju mogu li zamoliti da mi pošalje?
 

Ana_Marija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko odgovor na ovo pitanje pod a? Nisam sigurna jel pomoću zakona, upravnog ugovora ili sporazuma..

Izmjenama 60 sektorskih zakona u studenom 2019., hrvatskim županijama je proširen preneseni djelokrug na način da su im povjereni na obavljanje poslovi državne uprave iz raznih upravnih područja koje su do tada obavljala prvostupanjska tijela državne uprave.

a) Kojom su pravnom tehnikom prenošenja poslova poslovi iz opisanog slučaja preneseni na županije? Objasnite koje druge pravne tehnike se mogu koristiti za prijenos poslova.
 

Andreja1997168

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko odgovor na ovo pitanje pod a? Nisam sigurna jel pomoću zakona, upravnog ugovora ili sporazuma..

Izmjenama 60 sektorskih zakona u studenom 2019., hrvatskim županijama je proširen preneseni djelokrug na način da su im povjereni na obavljanje poslovi državne uprave iz raznih upravnih područja koje su do tada obavljala prvostupanjska tijela državne uprave.

a) Kojom su pravnom tehnikom prenošenja poslova poslovi iz opisanog slučaja preneseni na županije? Objasnite koje druge pravne tehnike se mogu koristiti za prijenos poslova.
u navedenom slučaju riječ je o zakonu.
Tri su temeljne pravne tehnike prenošenja poslova u preneseni djelokrug: zakon, upravni ugovor središnje države sa svakom pojedinom lokalnom jedinicom o uvjetima obavljanja poslova državne uprave te sporazum koji potpisuju središnja vlast s jedne te jedna ili više udruga lokalnih jedinica s druge strane.
 

Andreja1997168

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Redovni studenti - 2. kolokvij
Prvo pitanje, pod A. Nije li to gradivo prvog kolokvija?
Mislim da su oni organizacijski oblici sto su gradivo 2. kolokvija, ustvari bili na 1. kolokviju.
 

ANA1003

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 31.05.
Usmeni Škarica- odgovaranje nepoloženog 2 kolokvija;
1.Preneseni djelokrug (definicija, 4 karakteristike za razliku od samoupravnog, koji su poslovi najcesce preneseni i je li bolji prenesni djelokrug).
2.Nadzor opcih akata, sve stavke u Zakonu u vezi toga
3.Kada Vlada raspušta predstavnicko tijelo, u kojim slucajevima i ostalo u vezi toga, tuzba...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks