AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

Honey05

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok, ljudi! :)
Molim vas, pitanja i odgovore (može i iz prošlih rokova/godine.)
Poslat ću vam e-mail u poruci.
Hvala puno puno :)
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav,

Možete li staviti u skriptarnicu tu skriptu sa pitanjima i odgovorima tako da bude dostupna za sve, a ne samo putem e-mailova ?matejakralj
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo je malo zbunjujuće posebno za prvu grupu koji su odgovarali drugi dio kolokvija, od 8 studenata, 7 ih je palo. Jedna cura dobila dvojku. Druga grupa koja je odgovarala prvi dio, mislim da smo bili vise uspješni. Ja sam odgovarala cetvrta ili peta i do tada je vec proslo dvoje ili troje. Sto se dogodilo sa prvom grupom ne znam. Ali svidjelo mi se sto je profesor shvatio da nikome nije jasno sto se događa. Prije samog ispitivanja rekao je da naš prolaz odnosno naša ocjena ovisi samo o nama a ne o njemu. Mene je pitao sve o referendumu,politicka decentralizacija- također sve i razlika između politipske i monotipske strukture. Ispitivanje je trajalo 10min.
Pozdrav, možeš tu svoju skriptu sa pitanjima i odgovorima staviti u skriptarnicu ?
 

Honey05

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok :)
Molim vas, odgovor : je li gradivo u novom izdanju knjige Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu (2021.) isto kao i ono iz 2014.? Stranice 267.-341.

Je li nam literatura za ispit što se tiče te knjige ista? (Temeljni pojmovi, Koncepcije o ulozi lokalnih jedinica, Svrhe teritorijalne samouprave... Itd.)

Puno hvala o_O:)
 

Honey05

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok :)
Molim vas, odgovor : je li gradivo u novom izdanju knjige Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu (2021.) isto kao i ono iz 2014.? Stranice 267.-341.

Je li nam literatura za ispit što se tiče te knjige ista? (Temeljni pojmovi, Koncepcije o ulozi lokalnih jedinica, Svrhe teritorijalne samouprave... Itd.)

Puno hvala o_O:)
Zna li netko?
 

marijapd

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko?
Ja sam posudila ovu novu verziju knjige u gradskoj knjižnici i poglavlja su ostala ista tj. poglavlje 7 Lokalna i regionalna samouprava (teorija lokalne samuprave, teritorijalna organanizacije zemlje, lokalni poslovi, lokalno političko-upravni sustav, centralon lokalni odnosi i decentralizacija i razvoj lokalne samouprave) . U samom tekstu ne nalazim ništa novog ....
 

Honey05

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam posudila ovu novu verziju knjige u gradskoj knjižnici i poglavlja su ostala ista tj. poglavlje 7 Lokalna i regionalna samouprava (teorija lokalne samuprave, teritorijalna organanizacije zemlje, lokalni poslovi, lokalno političko-upravni sustav, centralon lokalni odnosi i decentralizacija i razvoj lokalne samouprave) . U samom tekstu ne nalazim ništa novog ....
Super, hvala ti :)
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam učila iz skripte marija93 skinula sam s foruma iz skriptarnice ,,,,te prezentacije s merlina...bilo mi je dovoljno...stvarno sve ima jer imala sam i literaturu-knjige...samo radi usporedbe,,,al dovoljna je skripta i prezentacije....ja sam se riješila ovog predmeta preko kolokvija....i obvezno si skini pitanja,,,jer stvarno se ponavljaju..prođi pitanja i prolaz je zagarantiran..sretno
imas mozda pitanja?
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel netko zna da li će biti kolokvij iz ovog predmeta i ako netko možda pitanja i odgovore pa da pošalje? Hvala unaprijed.
 

Honey05

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s usmenog ispita :
Upravna decentralizacija?
Francuski model?
Kada Vlada može raspustiti predstavničko tijelo?
Načelo zakonitosti?
Presretna sam jer sam nakon puuuno truda položila ovaj ispit! :D
Sretno svima ubuduće!
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovisi o pitanjima koja se pojave na ispitu .
Npr.na ovom roku je bilo dosta pitanja iz ZLRS-a i moglo se i po skipti možda proći. Mislim da je bolje ipak nadopuniti sa knjigom .Tako sam ja sebi nadopunila. Puno je lakše shvatiti. A neke stvari nisu potpune u skripti .
IMATE MOZDA TU NADOPUNJENU SKRIPTU?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima u skriptarnici foruma..
Moja topla preporuka je ucit iz knjige. Ja sam izasla sad na zadnjem roku i ucila po skripti, ali mogu rec da nije dovoljna za prolaz, dosta toga fali..tako da cu napravit svoju,malo opsirniju,pa cu ju poslat u skriptarnicu foruma :)
MOGU VAS ZAMOLIT ZA SKRIPTU*
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav
da li mi može netko napisati kakva pitanja su na kolokvijima da li isto problemska pitanja ili se nešto mijenjalo?
i koliko sam shvatila kolokviji su od sada uživo?
izvanredni student sam
hvala unaprijed
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja na kolokvijima bi trebala biti prema konceptu prijašnjih pitanja npr. objasnite, navedite, nabrojite; 3 pitanja sa a i b (realno 6 pitanja).
Kolokviji su uživo i pišu se na dane navedene u info paketu lokalne u merlinu, 14.3. i 25.4. u 17 sati kako imamo i predavanje (samo što neće biti predavanje već kolokvij).
A tko želi polagati ovaj predmet putem kolokvija, mora biti na predavanjima - obvezna je prisutnost na 5 predavanja od ukupno 7 njih.
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja na kolokvijima bi trebala biti prema konceptu prijašnjih pitanja npr. objasnite, navedite, nabrojite; 3 pitanja sa a i b (realno 6 pitanja).
Kolokviji su uživo i pišu se na dane navedene u info paketu lokalne u merlinu, 14.3. i 25.4. u 17 sati kako imamo i predavanje (samo što neće biti predavanje već kolokvij).
A tko želi polagati ovaj predmet putem kolokvija, mora biti na predavanjima - obvezna je prisutnost na 5 predavanja od ukupno 7 njih.
Znači za izvanredne su predavanja 21.2, 28.2.i 7.3,kolokvij je 14.3
21.2 nisam išla, ako idem na ova da li mi to pokriva dovoljno za izlazak na kolokvij ...zna li netko
 

woice2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači za izvanredne su predavanja 21.2, 28.2.i 7.3,kolokvij je 14.3
21.2 nisam išla, ako idem na ova da li mi to pokriva dovoljno za izlazak na kolokvij ...zna li netko
To je samo jedan izostanak, imaš još jedan pravo. Tako da dovoljno ti bude.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks