AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Oup 1. definitivno najlakši od ta 3. njega sam učila tjedan dana jer je sve dosta razumljivo, oup 2. kompliciraniji i ima dosta zakona iz kojih treba učiti,njega sam isto učila tjedan dana al ne sve iz zakona nego sam malo gledala kaj se pojavljuje u ispitima, pokušavala shvatit što je najbitnije. a uljp nije težak, nego koliko sam shvatila da je ljudima jako odbojan. meni nije bio, meni je čak i malo zanimljivo gradivo..najbolje je ako si u mogućnosti ić polagat preko kolokvija..par dana intenzivnog učenja za svaki je dovoljno, i nemaš usmeni ako prođeš.. :)
 

enna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim iskren odgovor koji je lakši ili teži za naučit radno ili građansko? ne mogu se odlučit koji počet... hvala :)
 

tarja30

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim iskren odgovor koji je lakši ili teži za naučit radno ili građansko? ne mogu se odlučit koji počet... hvala :)
Iskreno na to pitanje je nemoguće dati odgovor jer sve je to individualno, ovisi isključivo o tebi samoj i tvojim sposobnostima. Ja ti mogu reći samo svoje iskustvo. Meni je radno i socijalno bilo teže. Da sam na tvom mjestu išla bi prvo na radno i soc,a onda na građansko.
 

katarina.g

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz jel zna itko obzirom da je ove godine univerzijada dal imamo normalno rokove il će se nešto mijenjat? NADAM SE DA NEĆE
 

fakin

Super Moderator
Dragi kolege i kolegice,

obavještavamo vas da će se ljetni ispitni rok održati onako kako je naveden na studomatu, odnosno da neće biti pomicanja istog zbog održavanja Europskih sveučilišnih igara. Za studente koji borave u domu, a zbog Univerzijade to neće moći, usmeni dio ispita će se, ako zadovolje pismeni, održati isti dan.

Vaš Studentski zbor
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel' druga godina išta lakša (obzirom da svi kažu da je prva "selekcijska") ili da se ubijem dok još nije prekasno? :)
 

Darijana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel' druga godina išta lakša (obzirom da svi kažu da je prva "selekcijska") ili da se ubijem dok još nije prekasno? :)
Joj mislim da ćeš se onda ubiti ;) nije lakša s obzirom na građansko, radno i uljp rekla bih da je puno teža ...
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da sam upravo izgubio motivaciju za disanje, a da ne govorim o spremanju ispita :(
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Na drugoj je EUP i ULJP za raniti se.

EUP
-a ima puno, sve je bitno i ne možeš ništa preskočiti. Npr. ja sam zamrzio kompletnu EU i dan danas mislim da je EU teško sranje nakon učenja ovog predmeta.

ULJP
- umobolan i potpuno nepotreban predmet. U cijelosti izmišljen. Sastavljen od pepela, dobuoko osobnih ideoloških stavova i procjena. Znanstveno neutemeljen.
Svi drugi predmeti su OK.
Radnog te Građanskog se ne treba bojati. Obimni su u gradivu, ali to su doista 'cjeloživotni' predmeti. posebice građansko kojeg ćeš de facto koristiti do kraja života. Cijeli život je zapravo Građansko pravo. :) Bez zajeancije.

Državna - OK, to ti je struka. Mora se znati.

Pravo društava - meni osobno maksimalno koristan predmet. I zanimljiv.

Obiteljsko - pušiona od predmeta, ali veoma zanimljiva i korisna. Tjedan dana učenja.

Engleski jezik - nonsens. To sam jednom pročitao i položio. Ako znaš engleski, nemaš zapravo što učiti.

Da mi je vratit vrijeme, prvo bih rješavao EUP i ULJP. To je čisto faširanje mozga. To riješi i spasi se duševno.
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ok možda pretjerujem ali prva godina mi se ne čini tako drastična jer mi je iz prvog semestra ostao samo DiP (sve sam spremio u par dana, a za kolokvij iz financiranja sam učio oko 3 dana i prošao ali možda tj. sigurno će me zafrknut nešto drugo).Brucoš sam i pitanje sam postavio upravo zato što volim znati što me čeka.
 

josefine93

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Engleski i Obiteljsko-smijesno lagani
EUP, OPD, ULJP i Drzavna uprava- lagani
OUP 2-skroz ok
OUP 1-najgori predmet ikad

Sve sam polozila iz prvog puta, jedino OUP 1 iz drugog s tim da sam prvi put samo isla vidit kako izgleda ispit ..
Radno i GP jos nisam izlazila.
 

petramini

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Oup 1. definitivno najlakši od ta 3. njega sam učila tjedan dana jer je sve dosta razumljivo, oup 2. kompliciraniji i ima dosta zakona iz kojih treba učiti,njega sam isto učila tjedan dana al ne sve iz zakona nego sam malo gledala kaj se pojavljuje u ispitima, pokušavala shvatit što je najbitnije. a uljp nije težak, nego koliko sam shvatila da je ljudima jako odbojan. meni nije bio, meni je čak i malo zanimljivo gradivo..najbolje je ako si u mogućnosti ić polagat preko kolokvija..par dana intenzivnog učenja za svaki je dovoljno, i nemaš usmeni ako prođeš.. :)
Iz cega si ucila OUP? Gledam knjigu i nije mi jasno kako po tjedan dana za svaki?
☺
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks