AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

fakin

Super Moderator
e ovako sad ja imam pitanje...ostali su mi oup 2, državna, ris i građansko, znači 3 moram dati da upišem cijelu treću...

oup 2 sam pao na usmenom znači to mi treba max tjedan dana da ponovim...ovo ostalo nikad nisam učio, počinjem od nule...


1.9. idem na državnu, 7.9. na oup 2 i sad mi ostaje 21.9. ris ili 25.9. građansko


pa ajde sad pomognite vi koji ste položili i radno i građansko ili barem jedno od toga da mi kažete što je lakše ili možda što mi je sadržajno sličnije uz oup 2 i državnu...
 

mape5

Super Moderator
za ris i građansko ti treba dosta vremena. počni s čitanjem već sad.
državna je tak tak... a ko te rušio na oup2? i zakaj
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Od najlakseg prema najtezem:
Engleski-rijesila preko kolkvija I profesorica je stvarno blaga
Obiteljski- preko skripte sam naucila U roku par dana (iako sam procitala knjigu jer me zanimalo)i profesorica je korektna
OUP 1 I 2- dopunila sam si skriptu I rijesila preko kolkvija,zanimljivo i pitko gradivo,takoder par dana ucenja kako treba
Drzavna-jako dosadan predmet,tek na komisiji sam ga rijesila
OPD-procitala I skriptu I knjigu,trebalo mi je sve zajedno neka 3 tjedna ucenja
ULJP- nekako mi je bio zanimljiv predmet (kolko moze bit)i naucila sam ga u tjedan dana laganog citkaranja i 3 dana kako treba,nebi to preporucila ali mozda sam imala srece pa me potrefila pitanja,haha!
Radno-zakone sam ucila iz zakona ali sam oznacila najcesca pitanja I to mi je bio neki okvir,dovoljno mi je bilo neka 3 tjedna mozda koji dan manje da to rijesim kod gotovca,jako su korisne prezentacije jer imas neki okvir ali nikako nije dovoljno samo to nauciti
Gradansko-prvi put sam ga ucila mjesec dana od toga nekih tjedan dana kvalitetno I nisam prosla za drugi put sam citala to jako dugo ali kvalitetno sam ucila neka 3 tjedna
EUP-definitivno najgori I najdosadniji predmet,ljudi ga inace nauce za neka 2 tjedna ali meni je bio tako dosadan da sam pocela prezirati I EU I sve sta je vezano za EU,haha!na komisiji su bili ok,samo me lalicka ispitivala I stvarno je zena super!

Sretno svima,to je to od druge godine :D
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
To si sve u godinu dana položila?

Zanimljivo da ti je OUP relativno nisko rangiran po težini. I to čak ispod OPD-a, Državne i ULJP-a.
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
OUP mi je bio jako zanimljiv I nisam imala nikakvih problema s njim I jos sam isla na kolkvij tako da sam to jako bezbolno,sa jako malo ucenja I sa solidnim ocjenama rijesila.nisko je rangiran jer du drzsvna i opd bili jako dosadni (bar meni).nisam sve U jednoj godini prosle sam dala OUP 1 I 2,obiteljsko,OPD I drzavnu (s tim da sam imala usmeni iz OPD-a I pismeni iz drzavne isti dan U razmaku od 15 min,to je nesto sta nebi apsolutno nikom preporucila ako su mu dragi zivci,haha) ali zato sve ostalo ove godine + kolkvije sa 3. godine.kazem ovo je moje iskustvo I moje videnje,svakome zavisi kako koji predmet legne.npr gradanskog sam se jako plasila ali U cak kad malo bolje razmislim U nepuna 3 tjesna s tim da sam isla I na predavanja sam ga uspjela nauciti,radno kad sam sjela I pocela ucit jako je brzo islo jer mi je pitko I zanimljivo bilo gradivo dok mi je uljp bio stvarno lagan i U jako jako kratkom roku sam ga naucila.sve se moze pa sad na ljetnom roku sam rijesila radno,engleski,eup (prosla sam na pr om roku U 6.mj pismeni ali pala na usmenom I na komisiji rijesila) I uljp tako da sve se moze :)
 

mape5

Super Moderator
pa i meni OUP nije bio težak, zapravo ja sam pokušala ga položiti dok je još bio u jednom komadu ali nisam uspjela. Onda su ga razdjelili na dva djela i od prve položila prvi i drugi dio. Meni svi predmeti izgledaju zanimljivo, al kad počenm čitati, majko moja mila...ubit se. :grin:
 

AnaNa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebala bi upisati neke predmete sa druge za zimski i ljetni semestar,molila bih preporuke sto da uzmem da je najlakse za riješiti pošto moram prvo riješit predmete s prve sto su mi ostali!hvala
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ej ljudi :) moje pitanje nije baš vezano uz težinu predmeta hehe al ako netko možda zna...sad ću upisat parcijalu treće i izvaredan sam student..kako onda plaćam? samo ono što prenosim ili i ono što upisujem? :)
 

mape5

Super Moderator
jać počet premještat te postove koji nemaju veze s temom.....

nema parcijale....

ej ljudi :) moje pitanje nije baš vezano uz težinu predmeta hehe al ako netko možda zna...sad ću upisat parcijalu treće i izvaredan sam student..kako onda plaćam? samo ono što prenosim ili i ono što upisujem? :)
dakle, moraš upisati sve ono što nisi položila u zimski semestar, što prenosiš u iz zimskog, sada u zimski to moraš platiti, možeš polagati predmete iz ljetnog semestra koje si upisala u akademskoj godini 2014/2015 do upisa u ljetni semestar 2015/2016
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo moje liste : Engleski jezik
Osnove prava društava
Obiteljsko pravo
Europski up.p i nac.up.
Državna uprava
Uljp
Opće upravno pravo
Građansko pravo
Radno i socijalno pravo
 

Norid96

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može savjet, kaj da upišem iz druge godine - kombiniram Engleski III. sa još dva predmeta (Državna uprava, EUP, Opće upravno pravo I. i Osnove prava društava)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks