AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Što je lakše ULJP ili Radno? Ostala su mi ta 2 iz ljetnog, a htjela bi jednog od njih da ih ne plaćam onda opet.
 

fakin

Super Moderator
pa možeš oboje riješiti do kraja veljače bez velikih problema, ali ako te baš zanima uljp je lakši...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Radno je interesantnije, IMO. :) ULJP je smislen i interesantan kao EUP. Dosadan do bola i općenito razočarenje kao predmet. Skraćeno, gomila dosadnog i neupotrebljivog znanja. Npr. za ULJP sam mislio da je više orijentiran na praksu s psihološko-socijalnog aspekta. Međutim, ne. Svodi se na nekakvu upitnu teoretizaciju, mahom postavljenu na subjektivnim ideološkim dojmovima. S te strane ga je dosta zajebano učiti, jer mi se u principu jako teško složiti s napisanim. ULJP sam doživio kao podvalu lijepo upakiranog socijalizma.
 

fakin

Super Moderator
uljp je potpuno nerazumljiv i nepotreban, ali radno učiti po 5, 6 zakona po stotinjak članaka zakona svaki. ajde ti uči kad dođeš ti u svakom članku piše, ovaj članak se nadovezuje na članak 220. i umjesto podataka iz stavka 1. članaka 6., 7. i 8. može se i drugačije urediti...ajde ti tako nešto uči
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni je radno bio najteži predmet ikad, uzelo mi to učenje živaca i živaca, svi ti silni zakoni pa i knjige,i baš sam dugo učila, ai teško je jer zor treba znati sve i može pitati bilo koji članak, a uljp nije tako težak , kako kome svi smo različiti, evo radno sam dala od 5.put a građansko od 1. put i građ mi bilo super učit i zanimljivo
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pa možeš oboje riješiti do kraja veljače bez velikih problema, ali ako te baš zanima uljp je lakši...
I mislila sam oboje, samo razmisljam koji cu prvi

Radno je interesantnije, IMO. :) ULJP je smislen i interesantan kao EUP. Dosadan do bola i općenito razočarenje kao predmet. Skraćeno, gomila dosadnog i neupotrebljivog znanja. Npr. za ULJP sam mislio da je više orijentiran na praksu s psihološko-socijalnog aspekta. Međutim, ne. Svodi se na nekakvu upitnu teoretizaciju, mahom postavljenu na subjektivnim ideološkim dojmovima. S te strane ga je dosta zajebano učiti, jer mi se u principu jako teško složiti s napisanim. ULJP sam doživio kao podvalu lijepo upakiranog socijalizma.
I meni djeluje interesantnije, ali kad vidim onu hrpetinu zakona smuci mi se :disgusted: A ULJP me nekako podsjeca na sociologiju koju prezirem, ali mislim da je definitivno bolja opcija za 11.mj od radnog :thinking:
 

mape5

Super Moderator
eto pošto sam dala sve ispite druge godine, mislim da je kod mene situacija ovakva:
od najlakših prema najtežim:
engleski, obiteljsko, osnove prava društava - to sam dala od prve
DU i EUP na komisiji, s tim da me je za DU snašla promjena literature
ULJP - definitivno postavljen krivo, samo upravljanje ljudskim potencijalima je u stvarnosti potpuno drugačije, jedino mogu shvatiti da postoje teorijske postavke, koje moramo prihvatiti takve kakve jesu prošla iz 5 puta
Opće upravno pravo - prvo sam dva puta izašla dok je još bio jedan predmet, pa naravno nisam prošla, ali kad su ga podjelili prošla sam OUP I od prve i OUP II isto. Sama knjiga je pisana fantastično.
građansko - kao materija je zanimljiva, prošla iz druge. S tim da sam pokušala i prije, al sam dva put pala. tak da zapravo sam 4 puta izlazila
radno i socijalno - definitivno najteži predmet. Ima jaaaako puno za učiti, sve one silne zakone i teoriju i svašta. Također najmučniji ispit, isto komisijski koji mi je ostavio traga na mojoj psihi :)

Naravno da sam ponavljala drugu, tako da me po putu stigao i studomat i svašta :)
 

life

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima,
Trebala bi savjet. Znači ostali su mi s prve godine Socilogija,Politologija i Engleski.
E sada,dali da uzmem iz druge godine: 1. osnovne prava i drušva i opće upravno pravo; 2. osnovne prava i društva i državna uprava ili nešto drugo?
 

Norid96

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
E pozz skupljam mišljenja kaj da upišem iz druge, pa ako može savjet - Državna uprava, EUP ili Opće upravno pravo I.? Uz to upisujem Engleski i Osnove prava društava...Hvala
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
koji predmet ima više literature Državna uprava ili Opće upravno pravo 1? a koji je pak lakši što se tiče samoga polaganja?

da li se oup1 može polagati preko kolokvija(izvanredni)?

hvala
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koji predmet ima više literature Državna uprava ili Opće upravno pravo 1? a koji je pak lakši što se tiče samoga polaganja?

da li se oup1 može polagati preko kolokvija(izvanredni)?

hvala
OUP 1 apsolutno lakši za položiti. Mislim da je manje literature. U svakom slučaju definitivno puno jednostavniji. Za kolokvije nisam sigurna :/
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks