AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komunalno upravno pravo

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Najlakše ti je doći do prof. za vrijeme održavanja ispita. Odi na redovan rok za polaganje ispita i prije nego počne s ispitivanjem, zamoli ga za potpis.
(Koliko se sjećam ispit uvijek održava četvrtkom u 8h)
 

treksdata

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jeli uvrštena ta nova knjiga ili da učim samo po toj skripti iz skriptarnice jeli ta dobra ili postoji još koja skripta


trebam li učiti i onaj zakon ili netreba?
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jeli uvrštena ta nova knjiga ili da učim samo po toj skripti iz skriptarnice jeli ta dobra ili postoji još koja skripta


trebam li učiti i onaj zakon ili netreba?
Dobra je skripta, ali su najbolji oni papiri s njegovih predavanja,ima negdje 50 str., makar ti nije sve potrebno,ali je sve fino objašnjeno. Ne treba ti knjiga.
 

ncortex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok, za rok u 12 mj - kako ide stvar? prijavim ispit i na fasku bude izvješeno kad je. sta treba spremati? jel mogu tu sa foruma skinuti skriptu neku dobru?
hvala
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e ljudi pošto nemogu nabaviti skriptu s predavanja, a posudila sam novu knjigu iz 2008,jel će mi dovoljna biti ta knjiga?
 

Natali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim neku dobru dušicu da mi pošalje skriptu s predavanja izlazim na rok u 12 mjesecu i jako mi je potrebna... Unaprijed zahvaljujem.

Molim te gdje si nabavila tu novu knjigu ?
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja izlazim sada na ovaj sljedeći rok za dva tjedna
i učim samo iz ove skripte iz skriptarnice, jer to je jedino što i imam... jeli to dovoljno?
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim neku dobru dušicu da mi pošalje skriptu s predavanja izlazim na rok u 12 mjesecu i jako mi je potrebna... Unaprijed zahvaljujem.

Molim te gdje si nabavila tu novu knjigu ?
novu knjigu sam posudila u gradskoj knjižnici. tak mi se neda učiti iz nje, uopće nemogu razlučiti bitno od nebitnog. pa nemrem vjerovat od toliko raspisivanja o skripti s predavanja sad nema nitko tko bi je mogao postati :(
 

Natali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može reći koja je propisana literatura za taj ispit, ne mogu pronaći, a nemam vodić... hvala...

Da li mi možeš poslati skriptu s profesorovih predavanja ili ju dostaviti u skriptarnicu, bila bi ti jako zahvalna...

Kako se točno zove ta tvoja knjiga ?
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može reći koja je propisana literatura za taj ispit, ne mogu pronaći, a nemam vodić... hvala...

Da li mi možeš poslati skriptu s profesorovih predavanja ili ju dostaviti u skriptarnicu, bila bi ti jako zahvalna...

Kako se točno zove ta tvoja knjiga ?
Knjiga ti se zove Komunalno upravno pravo ,napisao je Antić.
Ja sam je malo listala i sve mi se čini da ću ipak učiti iz skripte jer u knjizi ima puno povijesti,ono komunalne djelatnosti po gradovima i godinama, a to je sve tak slično... A opet bed mi je da se ne zbrukam pa da neznam niš reći na ispitu.nadam se da je prof. ok. jel zna netko kad je ispit?
 

balet

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok, jel mi netko može reći neka pitanja sa ispita i dali je skripta iz skriptarnice dovoljna za prolaz, hvala
 

Natali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I mene to zanima, ali očito nema nikoga tko bi nam to mogao reći ili su svi već davno prošli taj ispit. Mene zanima definicija komunalnih djelatnosti ? IMA IH PUNO
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I mene to zanima, ali očito nema nikoga tko bi nam to mogao reći ili su svi već davno prošli taj ispit. Mene zanima definicija komunalnih djelatnosti ? IMA IH PUNO
Komunalne djelatnosti mogu se definirati kao propisom uređene djelatnosti, pretežno uslužnog karaktera, koje obavljaju ovlašteni subjekti, a kojima se kontinuirano zadovoljavaju potrebe od životnog značaja za stanovništvo određenog područja.

Pitanja:
- komunalna naknada
- komunalni doprinos
- razlika između kom. naknade i kom. doprinosa
- komunalna djelatnost
- karakteristike javnih ovlasti
- javna služba
- vodopravna dozvola
- ostale kom. djelatnosti: koncesije i sl. (prijevoz putnika u javnom prometu, taxi, održavanje groblja i krematorija
- služba (vlastiti pogon)
- trgovačko društvo
- javna ustanova
- ugovor o koncesiji
- ugovor o povjeravanju kom. poslova
- financiranje obavljanja kom. djelatnosti
- od kuda se osiguravaju sredstva za obavljanje kom. djelatnosti
- odgovornosti za obavljanje kom. djelatnosti
- uloga županije u uređivanju i obavljanju kom. djelatnost
 

ncortex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo da javim kako je danas bilo.. svi smo prošli, pita ful jednostavno, par pitanja , treba reci samo osnovno.

mene je pitao komunalne djelatnosti definiju i komunalnu naknadu, kako se izračunava.. to je pitao gotovo sve na roku.

slobodno procitajte skriptu par puta i izađite.

poz
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, svi smo prošli... a samo da iskoristim priliku pa da nekolicini kolega koji su sa mnom bili jučer na ispitu i od mene e-mailom tražili da im pošaljem neke papire u svezi upravno postupovnog, da mi se jave privatnom porukom preko ovog foruma, jer sam im ja, budala, svima redom dao pogrešnu e-mail adresu... :blushed:
 

_sandra_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali netko zna ako se može zamjenit izborni predmet. Ja bi zamjenila okoliš za komunalno jer je navodno puno lakše.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks