AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komunalno upravno pravo

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može netko napisati please di se održava ispit iz komunalnog? piše kad al ne piše di, pa nemam pojma kud moram ići
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit se održava u Gudnulićevoj - dvorana 8 ili čak i dvorana 3-4 (ona mala sobica prije kabineta iz engleskog).
Prof. će se valjda pojaviti i reći gdje će održavati jer on uvijek traži slobodnu dvoranu po faksu, ali kako nam faks nije velik - spazit ćeš ga sigurno!!!
Još jedna mala pomoć, na faksu baš i nema ljudi od 8 sati, tako da jedine duše koje vidiš na faksu to su one koje su došle polagati komunalno!
Nadam se da sam ti pomogla!
Sretno sutra!
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo danas je bio ispit iz komunalnog i prošla sam, prof je zaista odličan, sve pohvale, ugodan, nasmijan, kad bi svi bili takvi studiranje i polaganje ispita bi bilo lakše. Zaista se lako prođe, bitno je da nešto znaš i nešto mu odogovoriš i prolaziš. Mala obavijest za sve koji budu izlazili, prof je rekao da od idućeg roka ispitna literatura je knjiga, znači nema više ove skripte, knjiga je napisana i nadalje je obvezna ispitna literatura
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nemože se polagat na crno:sad: jer profesor gleda da li imaš žig da si položio sve ispite iz druge god.Nažalost mislim da fakat nećeš moć.
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ekipo!
Da li netko izlazi na ispit sad u 5.mjesecu? Malo me zabrinula ova informacija da je izašla nova knjig i da nam skripta više ne vrijedi! Može li mi netko odgovirit da li je ispit samo usmeni i koliko pitanja postavlja otprilike?
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i mene brine kaj je po novome knjiga, a ne skripta, isto izlazim u 5.mj! Ispit ti je samo usmeni i obično je u 8 ujutro.
 

daniiiii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ekipo!
Da li netko izlazi na ispit sad u 5.mjesecu? Malo me zabrinula ova informacija da je izašla nova knjig i da nam skripta više ne vrijedi! Može li mi netko odgovirit da li je ispit samo usmeni i koliko pitanja postavlja otprilike?
ja sam bila na ispitu u 2. mj. profesor je super, dobili smo svi 4, ali je jedna cura pala. i tada je profesor rekao da ce izaci knjiga, ali ne tako skoro. zato se požurite i položite to sada. i jos je rekao da ce knjiga biti nesto poput ovih papira s predavanja kaj imamo za naučiti + primjeri. i moj savjet je da ne ucite po skripti iz skriptarnice jer je uzasna. nabavite si predavanja i zakon o komunalnom gospodarstvu.
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok daniii,
hvala ti na informaciji, nadam se da neće postrožit uvjete. Možeš li mi reći koliko pitanja postavlja i da li je to samo usmeni?

imam predavanj od profača i po tome namjeravam učit, dali je uz to potreban Zakon o komun. gospodarstvu?:wink5:
 

ELLA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nemojte brinuti oko komunalnog, profesor je stvarno korektan, naučiš ovih 10 strana skripte i to je dovoljno. Rekao je nešt za novu knjigu ali mislim da je to još u izradi.
Ulazi vas po 4 unutra, svakome otprilike po 3 pitanja i to je to.Uglavnom, pomaže ti oko odgovora.
 

daniiiii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok daniii,
hvala ti na informaciji, nadam se da neće postrožit uvjete. Možeš li mi reći koliko pitanja postavlja i da li je to samo usmeni?

imam predavanj od profača i po tome namjeravam učit, dali je uz to potreban Zakon o komun. gospodarstvu?:wink5:
ja sam jučer bila na faksu i vidjela da je ipak izašla nova knjiga. gore u hodniku u onom izlogu sam ju vidjela. sad fakat nista ne kužim. a rekao je da neće skoro izaći. žao mi je branko kaj sam ti dala krivu informaciju. ali bez obzira na to odi na ispit jer je profesor stvarno super. ak te pita novu knjigu, reci da radiš i da nisi imao pojma da izlazi. i zakon o komunalnom gospod bi bilo poželjn naučiti. ja samga prošla. nemaš puno. uglavnom pita:
komunalnu naknadu
komunalni doprinos
komunalne redare
kom djel u županijama
vodopravna dozvola

to su ti osnovna pitanja koja stalno vrti. meni je postavio 2 pitanja i dobila sam 4. prolazis sigurno, ako naučiš predavanja i zakon. i javi mi kak je prošlo.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sve dok na faksu ne objave da se promjenila knjiga i da se ispituje po njoj od tog i tog roka ja cu ucit po skripti.jer sve su promjene literature do sad lijepo objavili na oglasnoj ploci.ima nas dosta koji smo odavno vec odslušali taj kolegij i nismo baš u toku .:happy: ako se šta objavi na oglasnoj ploci neka netko javi.ko prvi baci oko na tu informaciju
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A ništa, idem sad prvi puta na ispit pa ću riskirat po knjizi, ako ne prođem nabavit ću knjigu pa će mo vidjet
Hvala svima na informacijama i pitanjima!
 

ivanuška

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima!Ja sam vam ona cura kaj je pala prošli puta i baš mi je drago zbog toga, jer sam stegla nevjerojatnu popularnost na faksu. Eto da vam iz prve ruke kažem zašto sam pala.Uglavnom razlog zašto sam pala je samo u meni, ne u profesoru. On je bio strašno korektan, ali ja sam u tom periodu položila i građansko i nomotehniku i konzularno, sve u roku 3 tjedna, tako da sam jednostavno morala na nečemu zakazati. A isto tako, moja grupa u kojoj sam odgovarala (nas četvero smo bili prvi) je bila prilično klimava, što se znanja tiče, ostalo troje je podobivalo dvojke. Sve ostale grupe poslije nas su puno bolje prolazili, a zašto je to tako bilo.ne znam.
I mene također brine ta knjiga, jer sam čula da krasi vitrinu na faksu, ali slažem se sa tomicom da dokle god ne objave na oglasnoj ploči da se knjiga pojavila i da se promjenila literatura, ja po njoj ne učim. Jedino ću si naučiti uz onu skripticu i zakon, jer ipak mislim da bi ja trebala biti potkovana, da se i drugi put ne osramotim.
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moram priznat da prof. Antić zaslužuje svaku pohvalu. vrlo je fer i korektan te ne traži detalje već neke osnove. Što se tiče nove knjige nije ništa spominjao.
pitanja:definicija i osnovne značajke komunalne djelatnosti
.- što su javne ovlasti
- koje su to komunalne djelatnosti i načini obavljanja
- koncecija tj ugovor o koncesiji
-opskrba vodom i vodopravna dozvola
- javni prijevoz putnika
-komunalni redari
-komunalna naknada
- komunalni doprinos
- financiranje komunalnih djelatnosti
I tako sretno svima koji izlaze dalje na rokove!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks